Çalışma başlangıcında 5 Bin içerik hediye !


GOOGLE SEO

 

GOOGLE SEO

http://goo.gl/vLcswR

 

 

Google SEO Nedir

 

Google SEO, Arama Motorları üzerine yapılan bir dizi çalışma bütününün Google Arama Motoru için yapılmış olanıdır. Google INC. 'in örümceklerinin taraması üzerine sitenizin Google'da üst sıralara çıkması hedeflenmektedir.

 

Google SEO çalışmaları diğer arama motoru optimizasyon işlemlerine göre daha çok önem arz etmektedir.  Çünkü arama motorları içerisinde en çok tercih edilen isim Google’dır ve binlerce marka burada yarış içerisindedir. Bu sebeplerden ötürü Google Arama Motoru algoritmasını düzenli olarak güncellemekte ve karmaşıklaştırmaktadır ki doğru sonuçlara hileler ile karışılmadan ulaşılabilsin. Google SEO Optimizasyonu yapabilmek için belli kriterlere önem verilmelidir ve sitenin içeriği bu özelliklere göre hazırlanmalıdır.

Bu bilgiler ışında “Google SEO” nedir? sorusuna rahatlıkla cevap vermek mümkündür. Öncelikle Google SEO Optimizasyon işlemi içerisinde dikkat edilmesi gereken ve genel bilinirliğe sahip bazı hassas noktalar vardır. Bunlardan bazıları aşağıda örnek olarak sıralanmıştır.

 

Google SEO Analiz

 

Google SEO Analiz Web Sitenizin Google ve diğer arama motorlarına uyumluluğunun test edilmesi işlemine verilen addır.

 

Google SEO Test

 

Google SEO Analizi ve Google SEO Test neleri içerir;

 

Domain Adı

Domain Yaşı

Web Site Tasarım

Web Site Aktif Yaşı

Kesintisiz Hosting

Site Ziyaretçi Sayısı

Sayfa İçi Linkler

Sayfa Dışı Linkler

Meta Title

Meta Description

Meta Keywords

HTML Tag Kullanımı

Hatasız Kodlama

Kaliteli Dizinlere Eklenme

 

Google SEO çalışması yaparken belli başlıklara dikkat edilmelidir. Site içeriği, yazım dili, tasarım rengi ve daha pek çok konu öneriler arasında yer alır ve hazırlanırken her birine özen gösterilmelidir.

Bir sitenin tasarımı ne kadar güzel olursa olsun içeriğinin kullanıcı açısından faydalı olması gerekir. Aradığı bilgiye ulaşabiliyor mu, içerik birbiriyle uyum gösteriyor mu ve menülere rahatça ulaşılabiliyor mu? Eğer bu sorulara “evet” diyerek cevap verebiliyorsanız Google SEO için başarılı bir adım atmış olursunuz.

Sitenin web tasarım işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu renk seçimidir. Zira bu seçim hem dikkat çekici ve gösterişli olmalıdır hem de göz yormamalıdır. Bilhassa yazıların kolayca okunabilmesi önemlidir.

Sitelerin görünmeyen yüzü dikkat çekilen bir diğer durumdur. Kodlama işleminde şayet bir eksiklik varsa ön sıralarda çıkmak oldukça zordur. Bu sebeple kontroller yapılmalı ve dünya standardı olarak kabul edilen W3.Org kullanılmalıdır.

Google’ın fotoğraflara baktığında ne olduğunu anlaması ve tanıması için sizin yol haritası çizmeniz gerekir. Bunun içinde resimlere alt=”” kodunu oluşturmanız yeterlidir. Bu sayede Google SEO’da ön sıralara yükselmeniz kolaylaşacaktır.

Google’ın hazırladığınız siteyi anlayabilmesi isimler verilmesi gerekir. Bu durum linkler içinde gereklidir. Link oluşturduğunuzda title bölümüne konuyu özetleyen bir isim vermek hem işinizi kolaylaştıracak hem de artı puan almanıza yardımcı olacaktır.

Google’da yer alan milyonlarca sitenin sizin adresini yayınlamasına backlink denir. Bu durumda dikkat edilmesi gereken en önemli konu değişim yaptığınız sitelerin kalitesidir. Sektörel olarak ortam olmanız, site içeriğinin düzgün hazırlanması, yazıların bilgilendirici olması gibi noktalar oldukça önemlidir.

 

Google SEO Fiyatları

 

Google Seo fiyatları çeşitlilik göstermektedir. Google seo fiyatı sitenin optimizasyon yapılmadan önceki haline, kodların durumuna, tasarımın kalitesine, ön plana çıkmasını istediğiniz kelimelere göre ekstralar ile doludur.

Google Seo uygulaması uzun süreç isteyen bir işlem olduğundan, oltayı atıp kaçmak isteyenlere göre değildir. Dolayısıyla zaman gerektirdiğinden, ciddi bir maliyeti de gözden çıkarmaya başlasanız iyi olur. Lakin bahsedilen google seo fiyatı, adwordslere harcadığınız fiyata yine de yaklaşmayacaktır. Zira orada birçok firma ya da kuruluş ile ciddi savaş verdiğiniz gerçeği ortadadır.

Bu sebeple rekabeti para ile yapmaktansa arama motoru optimizasyonu ile rekabet etmeniz çok daha ucuza gelecektir.

 

KISACA 

 

Google Seo Nedir

 

Google Seo'nun ingilizce anlamı " Search Engine Optimization" yani Arama Motoru Optimizasyonudur. S.E.O ana cümlenin kısaltması olarak bilinir. Google, Yahoo, Bing, Yandex gibi arama motorlarında web sitelerinin ya da web sayfalarının ilk sayfalardan çıkması için sayfaların kodlarında, içeriklerinde, tasarımlarında yapılan düzenleme işlemini anlatmaktadır.

Google SEO anlam olarak düzenlemeyi anlattığından, amacı da arama motorlarına karşı oluşturulan düzenlemeler ile üst sayfalarda çıkmaktır. Bu şekilde sitenizin içerisinde bulunan bilgiler daha çok kişiye ulaşacaktır. Dolayısıyla size ulaşan kişi sayısı da bununla paralel olarak yükselecektir.

Google SEO bir web sitesinin boş boş durarak ulaşmaya çalıştığı başarıyı, çeşitli düzenlemelerle hızlı şekilde ulaştırmaya çalışma işlemidir. Unutmamalıdır ki; "Oturarak başarıya ulaşan tek varlık tavuktur." Aslında çok karmaşık görünen bu işlemlerin, basit bir sistem olduğunu anlatmaya çalışacağım.

 

Google Seo Çalışması Nasıl Yapılır

 

 

Google Seo denilen şey aslında bir öcü değildir! Sanıldığı kadar korkulacak ya da ekstra güçlerin gerektiği bir olay kesinlikle değildir. Bu yüzden, kendisini "seocu" olarak gösteren kişiler ve şirketleri bunu bilerek seçmenizde fayda vardır. Arama motoru optimizasyonunu kendiniz yapabileceğiniz gibi, az önce bahsettiğim şekilde yapan şirketler ya da şahıslar bulunmaktadır. Bilmeniz gereken en önemli şey;

 

Google Seo'da sıralama garantisi verilmez...

Google Seo için zaman verilmez...

 

Bu iki seçeneği size sunan kişilerden uzak durunuz. "Ankara Seo Uzmanı", "İstanbul Seocu", "Sitenizi Bir Numara Yapalım" gibi ibarelere kanmaktansa, yöntemlerini sorgulayınız. Referans sitelerine mutlaka bakınız. Sitelerin kaç yıllık olduğuna, domain tarihlerinin ne zaman sona ereceğine mutlaka bakınız. Zira verdikleri garanti için google amcanın size karşı savaş açmasını sağlayacak illegal yöntemlere başvurabilecek kişilerdir. Hal böyle olduğunda web siteniz google amca tarafından çeşitli damgalar yiyerek, ani bir düşüş içerisine girecektir. Bu kaçınılmazdır!

 

Google Seo Nasıl Yapılır

 

Google SEO nasıl yapılır hakkındaki sorular için ayrı bir bölüm oluşturmak istedim. Bu bölümü okumanızı tavsiye ediyorum. Tam olarak şuradan ulaşabilirsiniz.

 

Google SEO Detaylı bilgi; https://support.google.com/webmasters/answer/35291?hl=tr

Google SEO Başlangıç rehberi www.google.com/.../arama-motoru-optimizasyon-baslangic-rehberi.pdf

 

 

Google Seo Eğitimi

 

Google SEO Eğitimi, yanlızca iyi niyetli White Hat SEO uzmanlarınca verilmesi gereken önemli çalışma detayları öğretisidir. Bu çalışmalar Arama Motoru Optimizasyonu üzerine deneme yanılma yöntemleri ile keşfedilmiş değil, özellikle Google ve diğer arama motorlarınca bilinen özelliklerden oluşmalıdır, neticesinde sizler de yanlış öğreti almamalısınız.

 

 

ADALAR GOOGLE SEO, ARNAVUTKÖY GOOGLE SEO, ATAŞEHİR GOOGLE SEO, AVCILAR GOOGLE SEO, BAĞCILAR GOOGLE SEO, BAHÇELİEVLER GOOGLE SEO, BAKIRKÖY GOOGLE SEO, BAŞAKŞEHİR GOOGLE SEO, BAYRAMPAŞA GOOGLE SEO, BEŞİKTAŞ GOOGLE SEO, BEYLİKDÜZÜ GOOGLE SEO, BEYOĞLU GOOGLE SEO, BÜYÜKÇEKMECE GOOGLE SEO, BEYKOZ GOOGLE SEO, ÇATALCA GOOGLE SEO, ÇEKMEKÖY GOOGLE SEO, ESENLER GOOGLE SEO, ESENYURT GOOGLE SEO, EYÜP GOOGLE SEO, FATİH GOOGLE SEO, GAZİOSMANPAŞA GOOGLE SEO, GÜNGÖREN GOOGLE SEO, KADIKÖY GOOGLE SEO, KAĞITHANE GOOGLE SEO, KARTAL GOOGLE SEO, KÜÇÜKÇEKMECE GOOGLE SEO, MALTEPE GOOGLE SEO, PENDİK GOOGLE SEO, SANCAKTEPE GOOGLE SEO, SARIYER GOOGLE SEO, SİLİVRİ GOOGLE SEO, SULTANBEYLİ GOOGLE SEO, SULTANGAZİ GOOGLE SEO, ŞİLE GOOGLE SEO, ŞİŞLİ GOOGLE SEO, TUZLA GOOGLE SEO, ÜSKÜDAR GOOGLE SEO, ÜMRANİYE GOOGLE SEO, ZEYTİNBURNU GOOGLE SEO, İSTANBUL GOOGLE SEO, GOOGLE SEO İSTANBUL, ANKARA GOOGLE SEO, GOOGLE SEO ANKARA, İZMİR GOOGLE SEO, GOOGLE SEO İZMİR, GOOGLE SEO BURSA, BURSA GOOGLE SEO