Whatsapp
Tıkla Ara
☰ Menü
× ANASAYFA HAKKIMIZDA SEO PAKETLERİ SEO İLETİŞİM

Çalışma başlangıcında 5 Bin içerik hediye !


GOOGLE DALGALANMASI 2016 SEO

2016 GOOGLE DALGALANMASI

2016 GOOGLE PENGUİN GÜNCELLEMESİ

 

2016 Google dalgalanması son yılların en büyük SEO dalgalanması na sebebiyet veren bir penguin güncellemesi dir. Burj Khalifa güncellemesi sonrasında Google kök dizin algoritmasında ciddi değişikliklere gitti. Bu değişim 2016 Google güncellemesi sonrasında birçok SEO Firmasını etkiledi, tabii birçok sektörü de.

Google dalgalanma yapınca…

Google dalgalanmaları ciddi miktarda Google sıralamalarını etkilemektedir. Bu nedenle bu dönemde birçok site sahibi bir anda 3. Sıradan 100’ e hatta ilk 500’den dahi çıkmaya doğru gidebilir. Bazı site sahipleri ise bir anda ciddi sıralama yükselişleri yaşayabilirler. Ancak bilinmelidir ki bu güncellemelerde genellikle hareketler zamanla düzene oturacaktır.

Lakin bu defa daha farklı ilerliyor…

2016 Google dalgalanması belki de son 10 yıldır ilk defa 1 aydır, mozcast.com ve algoroo.com dan da takip edilebilir bir düzeyde ciddi bir dalgalanma içerisinde. Bu dalgalanma nın en büyük görsel görünümlerinden biri de SEO sektöründe oluyor. İlk 20 sıralamada en az 10 adet İngilizce dil ailesinden web sitesi bulunuyor. Her sektörde var olan dalgalanma nın en büyük ölçerlerinden biri de budur herhalde…

Ama bu defa olmadı…

Google bu defa yanıldı, bütün sektörler ve sektörlerde iş yapan kişi ve sitelerin sıralama kayıpları kısa vadede belki Adwords kazançlarını arttıracaktır. Ancak uzun vadede yenilerin kazanmasını beklemek ve harcama standartlarının Google uyumluluğu ne ekonomik ne de bilgi odaklı web site sahipleri için olumlu olmayacak, dolayısı ile bu defa Google 2016 güncellemesi, negatif etkileri ile büyük bir kayba sebebiyet verecektir.

Galiba Google büyük bir bug oluşturdu…

Bug bilindiği üzere hataya düşmek manasında kullanılır ve siteler hataya düşerse sonuçta bug yani hata sonucunda çalışmaz hale gelir. Sistemler kendi kendilerini bitirmeye programlıdırlar ancak Google’ın bazı hataları global etkide olup düzeltilmezse ciddi hasarlar sağlayabilir. Bu sebeple Google algoritması nda olan bazı sorunlar ciddi etkiler doğuracağından Google, hata yapmamalı veya acilen düzeltmelidir. Google ciddi bir ön araştırma sonrası güncellemelerini devreye alsa da belli güncellemelerin sonrasında devamlı güncelleme düzeltmeleri yapmaktadır fakat bu kadar büyük bir veri akışındaki bu kadar büyük bir bug nasıl düzeltilir tahmin etmek zor.

SEO Firmaları’ndan Google’a…

Birçok SEO ile ilgili, dost veya partner şirket sahipleri ile yaptığımız görüşmelerde, ciddi anlamda büyük bir sorunun olduğu ve bu sorunların çok ciddi olarak sektörleri etkilediğini biliyoruz, yine de bu Google güncellemesi sonrasında ne yapılacağı ile ilgili fikirlerimiz kısıtlı cevabını alıyoruz. Bu durumda tek yapılması gereken beklemek ve biraz sabretmek olacaktır…

2016 Google Güncellemesi nde bazı fark edilen değişimler;

. AMP ( Accelerated Mobile Pages ) Geliştirmesi

. Backlink paylaşımları nın etkisinin azalması

. Kısa vadede hacklink lerin yoğun değer artışı

. Site içi seo ’nun haddinden fazla değersiz hale getirilmesi

. Mobil seo çalışmalarının inanılmaz değer kazanması

. Https protokolü nün anlamsız şekilde değer kazanması

. Penguin 4 ‘ün geliştirilmesi ve hatalı bir algoritmik yapı

. Resim bazlı seo ’nun anlamsız şekilde değer kazanması

. Blog siteleri ve içerik siteleri nin inanılmaz değer kazanması

. Site içi mesajlaşma sistemleri gibi ek kaynak ların hataya düşmesi

. Site haritaları nın Google botları tarafından yeniden ele alınması

. Yazılımda hali hazırda HTML’in ciddi manada olağandan fazla değer kazanması

 

Goseoo Web SEO Hizmetlerinin 2016 güncel ve ciddi içerik makalesidir.

goo.gl/i98Mr6