Whatsapp
Tıkla Ara
☰ Menü
× ANASAYFA HAKKIMIZDA SEO PAKETLERİ SEO İLETİŞİM

Çalışma başlangıcında 5 Bin içerik hediye !


GOOGLE SEO GOOGLE

 GOOGLE SEO

http://goo.gl/eCxSXq

 

 

Google SEO, "arama motoru optimizasyonu" veya "arama motoru optimize edicisi" için kullanılan bir kısaltmadır. Bir SEO ile çalışma kararı, sitenizi geliştirebilecek ve size zaman kazandırabilecek büyük bir karardır, ancak sitenize ve itibarınıza zarar verme riski de vardır. SEO'nun sitenize kazandırabileceği avantajların yanı sıra sorumsuzca hazırlanmış bir SEO'nun verebileceği zararları da araştırdığınızdan emin olun. Pek çok SEO ile diğer ajans ve danışmanlar, web sitesi sahipleri için aşağıdakiler gibi yararlı hizmetler sunmaktadır:

 

Sitenizin içeriğini veya yapısını inceleme

Web sitesinin geliştirilmesiyle ilgili teknik önerilerde bulunma. Örneğin, barındırma, yönlendirmeler, hata sayfaları, JavaScript kullanımı

İçerik geliştirme

Çevrimiçi iş geliştirme kampanyalarının yönetimi

Anahtar kelime araması

SEO eğitimi

Belirli pazarlarda ve bölgelerde uzmanlık.

 

Google seo denildiğinde akla gelen ilk şey Google sıralama yükselmesidir. Ancak aslında yanlış bir kanıdır. Aslen olması ve düşünülmesi gereken türkçe anlamıdır ki bu şekilde doğru olan sonuca varabilelim. Google seo ile asıl yapılan şey Google arama motoruna optimize olmaktır. Peki bu ne demektir, Google arama motoruna optimizasyon, sizlerden İnsan olarak görebileceğiniz bir Google'ın istedikleridir. Aslında Google ile uyumlaşma site ziyaretçilerinizle de uyumlaşmadır, sadece ufak birkaç yazılım aşamasından sonra esas yapılması gereken site ziyaretçilerinizi düşünmektir.

Google arama sonuçları sayfasında organik arama sonuçlarının yanı sıra genellikle ödemeli reklamların da ("Reklamlar" veya "Sponsorlu" ifadesiyle belirtilir) görüntülendiğini unutmayın. Google ile reklam vermenizin, sitenizin arama sonuçlarımızdaki durumu üzerinde hiçbir etkisi olmaz. Google, siteleri ücret karşılığında arama sonuçlarımıza eklemez veya sitelerin sıralamasını değiştirmez. Organik arama sonuçlarımızda görünmenin herhangi bir maliyeti yoktur. Search Console, resmi Web Yöneticisi Merkezi blog'u ve tartışma forumumuz gibi ücretsiz kaynaklarda sitenizi organik arama için nasıl optimize edebileceğiniz konusunda bol miktarda bilgi bulabilirsiniz.

Google SEO araştırmanıza başlamadan önce tüketici olarak bilgi sahibi olmanız ve arama motorlarının nasıl çalıştığını anlamanız çok faydalı olur.

Bir SEO ile çalışmayı düşünüyorsanız ne kadar çabuk harekete geçerseniz o kadar iyi olur. SEO ile çalışmaya başlamak için en uygun zaman bir siteyi yeniden tasarlamayı veya yeni bir siteyi devreye sokmayı düşündüğünüz zamandır. Bu şekilde SEO'nuz ve siz, daha en başından sitenizin, arama motorlarına uygun bir şekilde tasarlanmasını sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte iyi bir SEO, mevcut bir siteyi de iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Google SEO'ya yöneltebileceğiniz yararlı sorulardan bazılarını aşağıda bulabilirsiniz:

 

Önceki çalışmalarınızdan örnekler gösterebilir ve başarı öykülerinizden bazılarını bizimle paylaşır mısınız?

Google Web Yöneticisi Yönergeleri'ne uyuyor musunuz?

Organik aramaya ek olarak çevrimiçi pazarlama hizmetleri veya önerisi sunuyor musunuz?

Ne kadar zamanda, nasıl sonuçlar bekliyorsunuz? Başarınızı nasıl ölçüyorsunuz?

Sektörümüzdeki deneyiminiz nedir?

Ülkemizdeki/şehrimizdeki deneyiminiz nedir?

Uluslararası siteler hazırlama konusunda deneyiminiz nedir?

En önemli SEO teknikleriniz nelerdir?

Ne kadar zamandır bu işle ilgileniyorsunuz?

Sizinle nasıl iletişim kurabilirim? Sitemizde yaptığınız değişikliklerin tümünü bizimle paylaşıp önerileriniz hakkında nedenleriyle birlikte bize ayrıntılı bilgi verecek misiniz?

 

SEO'lar, müşterilerine değerli hizmetler sağlayabiliyor olsa da etik kuralları gözetmeyen bazı SEO'lar, agresif pazarlamacılık anlayışları ve arama sonuçlarına haksız yöntemlerle müdahale etme girişimleri yüzünden tüm sektörü şüpheli duruma düşürmektedir. Yönergelerimizi ihlal eden uygulamalar, sitenizin Google'daki görünümü ile ilgili olumsuz düzenleme yapılmasına neden olabilir ve hatta sitenizin dizinimizden kaldırılmasıyla sonuçlanabilir. Aşağıda dikkat etmeniz gereken bazı konular sıralanmıştır:

En yaygın hilelerden biri, aldatıcı yönlendirmeler kullanarak kullanıcıları başka bir siteye yönlendiren "gölge" alan adları oluşturmaktır. Çoğu zaman bu gölge alan adları, bir müşteri adına çalıştığını iddia eden SEO'nun kendisine aittir. Ancak aralarındaki ilişki bozulduğunda SEO alan adını farklı bir siteye, hatta rakibin alan adına yönlendirebilmektedir. Böyle bir durumda müşteri, tamamen SEO'ya ait olan bir rakip sitenin geliştirilmesi için para ödemiş olmaktadır.

Başka bir gayrimeşru uygulama da, müşterinin sitesinde bir yere anahtar kelimelerle yüklü "köprü" sayfalar yerleştirmektir. SEO bu uygulamanın sayfayı daha fazla sorgu için daha alakalı hale getireceğini söylemektedir. Bu, doğası gereği yanlıştır; çünkü tek tek sayfalar çok çeşitli anahtar kelimeler ile nadiren alakalıdır. Bununla birlikte söz konusu hilelerin daha sinsisi, bu köprü sayfaların, genellikle SEO’nun diğer müşterilerine ait gizli bağlantılar da içermesidir. Bu tür köprü sayfalar sitenin bağlantı popülerliğini yavaş yavaş azaltmakta ve siteyi çirkin veya yasa dışı içerik barındıran sitelere de sahip olabilecek SEO'ya ve SEO’nun diğer müşterilerine yönlendirmektedir.

Bir SEO tarafından herhangi bir şekilde aldatıldığınızı düşünüyorsanız, bu durumu raporlayabilirsiniz.

 

 

GOOGLE SEO

ÖNEMLİ NOKTALAR

 Kimse Google’da birinci sıra garantisi veremez.

 

 

Sıralama garantisi veren, Google ile “özel ilişkisi” olduğunu ileri süren veya Google’a "öncelikli gönder" hizmetinin tanıtımını yapan SEO’lara karşı dikkatli olun. Google için öncelikli gönderme yoktur. Aslında bir siteyi Google'a doğrudan göndermenin tek yolu Google Site ekleme'dir.

 

Gizemli ve amaçlarını açıkça ifade etmeyen şirketlere karşı dikkatli olun.

 

Belirsiz olduğunu hissettiğiniz konularda kendilerinden açıklama isteyin. SEO sizin adınıza köprü sayfalar veya “ıskarta” alan adları gibi aldatıcı veya yanıltıcı içerik oluşturursa, siteniz Google dizininden tamamen kaldırılabilir. En nihayetinde, iş verdiğiniz şirketlerin faaliyetlerinden siz sorumlu olursunuz, bu nedenle söz konusu şirketlerin size hangi amaçla "yardımcı olduklarını" tam olarak bilmeniz gerekir. SEO'nun sunucunuza FTP erişimi varsa, sitenizde yapmakta olduğu tüm değişiklikleri açıklayabilmelidir.

 

Asla bir SEO'ya bağlantınız olmamalı.

 

"Herkese açık" bağlantıların, bağlantı popülerlik planlarının veya sitenizi binlerce arama motoruna göndermenin gücünden bahseden SEO'lardan uzak durun. Bunlar tipik olarak başlıca arama motorlarının sonuçlarındaki sıralamanızı, en azından sizin pozitif olarak düşündüğünüz şekilde etkilemeyen yararsız uygulamalardır.

 

Bilerek seçim yapın.

 

Bir SEO ile çalışıp çalışmayacağınızı düşünürken, sektörle ilgili birkaç araştırma yapmak isteyebilirsiniz. Bunu yapabilmenin bir yolu da elbette Google’dır. Oldukça agresif bir SEO ile ilgili basında çıkan bu makale gibi ders çıkarılacak öyküleri bulup okuyun...

Google özel olarak belirli şirketlerle ilgili yorum yapmıyor olsa da, kendini SEO olarak adlandıran ve kabul edilen iş tekniklerinin dışında olduğu kesin olan uygulamalarla çalışan bazı şirketlerle karşılaşmaktadır. Dikkatli olun.

 

Paranızın nereye gittiğini bilin.

 

Google, arama sonuçlarında asla para karşılığı daha iyi bir sıralama sözü vermese de diğer pek çok arama motoru, tıklama başına ödeme veya sıralamaya dahil edilen sayfa başına ödeme üzerinden sağlanan sonuçları normal web arama sonuçlarıyla birleştirir. Bazı SEO’lar size arama motorlarında üst sıralara yerleştirme sözü verir, ancak sizi arama sonuçları yerine reklam bölümüne yerleştirir. Hatta bazı SEO'lar diğer arama motorlarını “kontrol” ettikleri izlenimi oluşturmak ve kendilerini tercih edilen konumunda göstermek için teklif fiyatlarını gerçek zamanlı olarak değiştirir. Reklamlarımızın açık bir şekilde belirtilmesi ve arama sonuçlarımızdan ayrı tutulması sayesinde bu hile Google’da işe yaramaz. Yine de çalışmayı düşündüğünüz SEO’ya hangi ödemelerin sıralamaya kalıcı olarak eklenmek için, hangilerinin de geçici reklamlara ayrıldığını sormayı ihmal etmeyin.

 

Başka nelere dikkat etmek gerekir?

 

Dolandırıcı bir SEO ile karşı karşıya olduğunuzu hissettiren bazı uyarı işaretleri vardır. Bunların uzun bir liste halinde olması gerekmez, dolayısıyla şüpheleriniz varsa içgüdülerinize güvenin. Şu durumlarda SEO'yla çalışmayı bırakmaya çekinmeyin:

 

- Gölge alan adlarına sahipse

 

- Köprü sayfalar üzerine diğer müşterilerine ait bağlantıları koyuyorsa

 

- Adres çubuğundaki anahtar kelimeleri satmayı teklif ediyorsa

 

- Gerçek arama sonuçları ile arama sonucu sayfalarında görünen reklamları ayırt etmiyorsa

 

- Sıralamayı, sadece herhangi bir şekilde zaten bulabileceğiniz anlaşılması güç, uzun anahtar kelime grupları üzerinde garanti ediyorsa

 

- Birden çok takma ad veya sahte WHOIS bilgilerini kullanıyorsa

 

- Trafiği "sahte" arama motorlarından, casus yazılım veya kötü amaçlı yazılımlardan alıyorsa

 

- Google dizininden kaldırılmış veya Google’da listelenmeyen alan adlarına sahipse

 

 

Google SEO Google

 

DOSTU BİR WEB SİTE OLUŞTURMA

YAPILACAKLAR

 

 

Ziyaretçilere, aradıkları bilgileri verin...

 

Google SEO için Sayfalarınızda, özellikle de ana sayfanızda yüksek kaliteli içerik sunun. Bu, yapılması gereken en önemli tek şeydir. Sayfalarınız, yararlı bilgiler içeriyorsa, içerikleri çoğu kullanıcının ilgisini çeker ve web yöneticilerini sitenize bağlanmaları konusunda ikna eder. Yararlı, bilgi açısından zengin bir Google SEO sitesi oluşturmak için, konunuzu açık ve anlaşılır şekilde açıklayan sayfalar yazın. Kullanıcıların sayfalarınızı bulmak için kullanacağı kelimeleri düşünün ve o kelimeleri sitenize ekleyin.

 

Başka sitelerin, sitenize bağlantı vermesini sağlayın...

 

Bağlantılar, tarayıcılarımızın sitenizi bulmasına yardımcı olur ve sitenizin, arama sonuçlarımızda daha fazla görünmesini sağlar. Google, bir arama için sonuçları döndürürken, her arama için hem önemli hem de alakalı sayfaları görüntülemek üzere karmaşık metin eşleştirme teknikleri kullanır. Google, A sayfasından B sayfasına götüren bir bağlantıyı A sayfasından B sayfasına bir oy olarak yorumlar. Kendisi "önemli" olan sayfalar tarafından verilen oy daha ağır basar ve diğer sayfaların "önemli" hale gelmesine yardımcı olur.

Algoritmalarımızın doğal bağlantıları doğal olmayanlardan ayırt edebileceğini unutmayın. Başka siteler içeriğinizi değerli bulduğunda ve ziyaretçileri açısından yararlı olabileceğini düşündüğünde, web'in dinamik doğasının bir parçası olarak, sitenize götüren doğal bağlantılar oluşturulur. Sitenize götüren doğal olmayan bağlantılar, sitenizin arama motorlarına daha popüler görünmesi için özellikle yerleştirilmiştir. 

Sitenizin dizine eklenmesinde ve sıralanmasında yalnızca doğal bağlantılar yararlıdır.

 

Sitenizin kolayca erişilebilir olmasını sağlayın...

 

Sitenizi uygun bir bağlantı yapısıyla oluşturun. Her sayfaya en az bir statik metin bağlantısından erişilebilmelidir.

 

Google SEO Kaçınılması gerekenler

 

Google SEO için; Sayfanızı anahtar kelime listeleriyle doldurmayın, sayfaları "gizlemeye" çalışmayın veya "sadece tarayıcılara yönelik" sayfalar koymayın. Sitenizde, ziyaretçilerinizin görmesini istemediğiniz sayfalar, bağlantılar veya metinler varsa, Google bu bağlantıların ve sayfaların aldatıcı amaçlarla hazırlandığını varsayar ve sitenizi yok sayabilir.

Bazı şirketler, sitenizin Google’ın arama sonuçlarında ilk sıralarda yer alacağı “garantisini vermektedir”. Yasal danışmanlık firmaları sitenizin akışını ve içeriğini geliştirirken, diğerleri arama motorlarını kandırmaya çalışarak aldatıcı taktikler kullanırlar. Alanınız, söz konusu aldatıcı hizmetlerden birine üye olduysa dikkatli olun. Alanınızın dizinimizde yasaklanmasına neden olabilir.

Önemli adları, içeriği veya bağlantıları görüntülemek için görseller kullanmayın. Tarayıcımız, grafiklerde yer alan metinleri tanımaz. Sayfanızdaki ana içerik ve anahtar kelimeler normal HTML kullanılarak biçimlendirilemezse, ALT özelliklerini kullanın.

Farklı URL'lerle bir sayfanın birden fazla kopyasını oluşturmayın. Çoğu site sayfanın, karşılık gelen grafik yönünden zengin sayfalarla aynı içeriği barındıran salt metin veya yazdırılabilen sürümlerini sunar. Sitenizde aynı içeriğe farklı URL'lerle erişilebiliyorsa, bir sayfanın standart (tercih edilen) sürümünü belirtmenin çeşitli yolları vardır. 

 

Umarız ki bu bilgiler Google SEO hizmeti için sizlere bir gösterge olmuştur...

 

ADALAR GOOGLE SEO GOOGLE, ARNAVUTKÖY GOOGLE SEO GOOGLE, ATAŞEHİR GOOGLE SEO GOOGLE, AVCILAR GOOGLE SEO GOOGLE, BAĞCILAR GOOGLE SEO GOOGLE, BAHÇELİEVLER GOOGLE SEO GOOGLE, BAKIRKÖY GOOGLE SEO GOOGLE, BAŞAKŞEHİR GOOGLE SEO GOOGLE, BAYRAMPAŞA GOOGLE SEO GOOGLE, BEŞİKTAŞ GOOGLE SEO GOOGLE, BEYLİKDÜZÜ GOOGLE SEO GOOGLE, BEYOĞLU GOOGLE SEO GOOGLE, BÜYÜKÇEKMECE GOOGLE SEO GOOGLE, BEYKOZ GOOGLE SEO GOOGLE, ÇATALCA GOOGLE SEO GOOGLE, ÇEKMEKÖY GOOGLE SEO GOOGLE, ESENLER GOOGLE SEO GOOGLE, ESENYURT GOOGLE SEO GOOGLE, EYÜP GOOGLE SEO GOOGLE, FATİH GOOGLE SEO GOOGLE, GAZİOSMANPAŞA GOOGLE SEO GOOGLE, GÜNGÖREN GOOGLE SEO GOOGLE, KADIKÖY GOOGLE SEO GOOGLE, KAĞITHANE GOOGLE SEO GOOGLE, KARTAL GOOGLE SEO GOOGLE, KÜÇÜKÇEKMECE GOOGLE SEO GOOGLE, MALTEPE GOOGLE SEO GOOGLE, PENDİK GOOGLE SEO GOOGLE, SANCAKTEPE GOOGLE SEO GOOGLE, SARIYER GOOGLE SEO GOOGLE, SİLİVRİ GOOGLE SEO GOOGLE, SULTANBEYLİ GOOGLE SEO GOOGLE, SULTANGAZİ GOOGLE SEO GOOGLE, ŞİLE GOOGLE SEO GOOGLE, ŞİŞLİ GOOGLE SEO GOOGLE, TUZLA GOOGLE SEO GOOGLE, ÜSKÜDAR GOOGLE SEO GOOGLE, ÜMRANİYE GOOGLE SEO GOOGLE, ZEYTİNBURNU GOOGLE SEO GOOGLE, ANKARA GOOGLE SEO GOOGLE, BURSA GOOGLE SEO GOOGLE, İZMİR GOOGLE SEO GOOGLE, İSTANBUL GOOGLE SEO GOOGLE

 

New Lines;

 

Adana Google SEO, Adıyaman Google SEO, Afyon Google SEO, Ağrı Google SEO, Ankara Google SEO, Antalya Google SEO, Artvin Google SEO, Aydın Google SEO, Balıkesir Google SEO, Bilecik Google SEO, Bingöl Google SEO, Bitlis Google SEO, Bolu Google SEO, Burdur Google SEO, Bursa Google SEO, Çanakkale Google SEO, Çankırı Google SEO, Çorum Google SEO, Denizli Google SEO, Diyarbakır Google SEO, Edirne Google SEO, Elazığ Google SEO, Erzincan Google SEO, Ardahan Google SEO, Iğdır Google SEO, Eskişehir Google SEO, Gaziantep Google SEO, Giresun Google SEO, Gümüşhane Google SEO, Hakkari Google SEO, Hatay Google SEO, Isparta Google SEO, İçel (Mersin) Google SEO, İstanbul Google SEO, İzmir Google SEO, Kars Google SEO, Kastamonu Google SEO, Kayseri Google SEO, Kırklareli Google SEO, Kocaeli Google SEO, Konya Google SEO, Kütahya Google SEO, Malatya Google SEO, Manisa Google SEO, Kahramanmaraş Google SEO, Mardin Google SEO, Muğla Google SEO, Muş Google SEO, Karabük Google SEO, Kilis Google SEO, Nevşehir Google SEO, Niğde Google SEO, Ordu Google SEO, Rize Google SEO, Sakarya Google SEO, Samsun Google SEO, Siirt Google SEO, Sinop Google SEO, Sivas Google SEO, Tekirdağ Google SEO, Tokat Google SEO, Trabzon Google SEO, Tunceli Google SEO, Şanlı Urfa Google SEO, Uşak Google SEO, Van Google SEO, Yozgat Google SEO, Zonguldak Google SEO, Aksaray Google SEO, Bayburt Google SEO, Karaman Google SEO, Kırıkkale Google SEO, Batman Google SEO, Şırnak Google SEO, Bartın Google SEO, Yalova Google SEO, Karabük Google SEO, Kilis Google SEO, Osmaniye Google SEO, Düzce Google SEO