Whatsapp
Tıkla Ara
☰ Menü
× ANASAYFA HAKKIMIZDA SEO PAKETLERİ SEO İLETİŞİM

Çalışma başlangıcında 5 Bin içerik hediye !


GOOGLE SEO

 

GOOGLE SEO

http://goo.gl/vLcswR

 

 

Google SEO Nedir

 

Google SEO, Arama Motorları üzerine yapılan bir dizi çalışma bütününün Google Arama Motoru için yapılmış olanıdır. Google INC. 'in örümceklerinin taraması üzerine sitenizin Google'da üst sıralara çıkması hedeflenmektedir.

 

Google SEO çalışmaları diğer arama motoru optimizasyon işlemlerine göre daha çok önem arz etmektedir.  Çünkü arama motorları içerisinde en çok tercih edilen isim Google’dır ve binlerce marka burada yarış içerisindedir. Bu sebeplerden ötürü Google Arama Motoru algoritmasını düzenli olarak güncellemekte ve karmaşıklaştırmaktadır ki doğru sonuçlara hileler ile karışılmadan ulaşılabilsin. Google SEO Optimizasyonu yapabilmek için belli kriterlere önem verilmelidir ve sitenin içeriği bu özelliklere göre hazırlanmalıdır.

Bu bilgiler ışında “Google SEO” nedir? sorusuna rahatlıkla cevap vermek mümkündür. Öncelikle Google SEO Optimizasyon işlemi içerisinde dikkat edilmesi gereken ve genel bilinirliğe sahip bazı hassas noktalar vardır. Bunlardan bazıları aşağıda örnek olarak sıralanmıştır.

 

Google SEO Analiz

 

Google SEO Analiz Web Sitenizin Google ve diğer arama motorlarına uyumluluğunun test edilmesi işlemine verilen addır.

 

Google SEO Test

 

Google SEO Analizi ve Google SEO Test neleri içerir;

 

Domain Adı

Domain Yaşı

Web Site Tasarım

Web Site Aktif Yaşı

Kesintisiz Hosting

Site Ziyaretçi Sayısı

Sayfa İçi Linkler

Sayfa Dışı Linkler

Meta Title

Meta Description

Meta Keywords

HTML Tag Kullanımı

Hatasız Kodlama

Kaliteli Dizinlere Eklenme

 

Google SEO çalışması yaparken belli başlıklara dikkat edilmelidir. Site içeriği, yazım dili, tasarım rengi ve daha pek çok konu öneriler arasında yer alır ve hazırlanırken her birine özen gösterilmelidir.

Bir sitenin tasarımı ne kadar güzel olursa olsun içeriğinin kullanıcı açısından faydalı olması gerekir. Aradığı bilgiye ulaşabiliyor mu, içerik birbiriyle uyum gösteriyor mu ve menülere rahatça ulaşılabiliyor mu? Eğer bu sorulara “evet” diyerek cevap verebiliyorsanız Google SEO için başarılı bir adım atmış olursunuz.

Sitenin web tasarım işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu renk seçimidir. Zira bu seçim hem dikkat çekici ve gösterişli olmalıdır hem de göz yormamalıdır. Bilhassa yazıların kolayca okunabilmesi önemlidir.

Sitelerin görünmeyen yüzü dikkat çekilen bir diğer durumdur. Kodlama işleminde şayet bir eksiklik varsa ön sıralarda çıkmak oldukça zordur. Bu sebeple kontroller yapılmalı ve dünya standardı olarak kabul edilen W3.Org kullanılmalıdır.

Google’ın fotoğraflara baktığında ne olduğunu anlaması ve tanıması için sizin yol haritası çizmeniz gerekir. Bunun içinde resimlere alt=”” kodunu oluşturmanız yeterlidir. Bu sayede Google SEO’da ön sıralara yükselmeniz kolaylaşacaktır.

Google’ın hazırladığınız siteyi anlayabilmesi isimler verilmesi gerekir. Bu durum linkler içinde gereklidir. Link oluşturduğunuzda title bölümüne konuyu özetleyen bir isim vermek hem işinizi kolaylaştıracak hem de artı puan almanıza yardımcı olacaktır.

Google’da yer alan milyonlarca sitenin sizin adresini yayınlamasına backlink denir. Bu durumda dikkat edilmesi gereken en önemli konu değişim yaptığınız sitelerin kalitesidir. Sektörel olarak ortam olmanız, site içeriğinin düzgün hazırlanması, yazıların bilgilendirici olması gibi noktalar oldukça önemlidir.

 

Google SEO Fiyatları

 

Google Seo fiyatları çeşitlilik göstermektedir. Google seo fiyatı sitenin optimizasyon yapılmadan önceki haline, kodların durumuna, tasarımın kalitesine, ön plana çıkmasını istediğiniz kelimelere göre ekstralar ile doludur.

Google Seo uygulaması uzun süreç isteyen bir işlem olduğundan, oltayı atıp kaçmak isteyenlere göre değildir. Dolayısıyla zaman gerektirdiğinden, ciddi bir maliyeti de gözden çıkarmaya başlasanız iyi olur. Lakin bahsedilen google seo fiyatı, adwordslere harcadığınız fiyata yine de yaklaşmayacaktır. Zira orada birçok firma ya da kuruluş ile ciddi savaş verdiğiniz gerçeği ortadadır.

Bu sebeple rekabeti para ile yapmaktansa arama motoru optimizasyonu ile rekabet etmeniz çok daha ucuza gelecektir.

 

KISACA 

 

Google Seo Nedir

 

Google Seo'nun ingilizce anlamı " Search Engine Optimization" yani Arama Motoru Optimizasyonudur. S.E.O ana cümlenin kısaltması olarak bilinir. Google, Yahoo, Bing, Yandex gibi arama motorlarında web sitelerinin ya da web sayfalarının ilk sayfalardan çıkması için sayfaların kodlarında, içeriklerinde, tasarımlarında yapılan düzenleme işlemini anlatmaktadır.

Google SEO anlam olarak düzenlemeyi anlattığından, amacı da arama motorlarına karşı oluşturulan düzenlemeler ile üst sayfalarda çıkmaktır. Bu şekilde sitenizin içerisinde bulunan bilgiler daha çok kişiye ulaşacaktır. Dolayısıyla size ulaşan kişi sayısı da bununla paralel olarak yükselecektir.

Google SEO bir web sitesinin boş boş durarak ulaşmaya çalıştığı başarıyı, çeşitli düzenlemelerle hızlı şekilde ulaştırmaya çalışma işlemidir. Unutmamalıdır ki; "Oturarak başarıya ulaşan tek varlık tavuktur." Aslında çok karmaşık görünen bu işlemlerin, basit bir sistem olduğunu anlatmaya çalışacağım.

 

Google Seo Çalışması Nasıl Yapılır

 

 

Google Seo denilen şey aslında bir öcü değildir! Sanıldığı kadar korkulacak ya da ekstra güçlerin gerektiği bir olay kesinlikle değildir. Bu yüzden, kendisini "seocu" olarak gösteren kişiler ve şirketleri bunu bilerek seçmenizde fayda vardır. Arama motoru optimizasyonunu kendiniz yapabileceğiniz gibi, az önce bahsettiğim şekilde yapan şirketler ya da şahıslar bulunmaktadır. Bilmeniz gereken en önemli şey;

 

Google Seo'da sıralama garantisi verilmez...

Google Seo için zaman verilmez...

 

Bu iki seçeneği size sunan kişilerden uzak durunuz. "Ankara Seo Uzmanı", "İstanbul Seocu", "Sitenizi Bir Numara Yapalım" gibi ibarelere kanmaktansa, yöntemlerini sorgulayınız. Referans sitelerine mutlaka bakınız. Sitelerin kaç yıllık olduğuna, domain tarihlerinin ne zaman sona ereceğine mutlaka bakınız. Zira verdikleri garanti için google amcanın size karşı savaş açmasını sağlayacak illegal yöntemlere başvurabilecek kişilerdir. Hal böyle olduğunda web siteniz google amca tarafından çeşitli damgalar yiyerek, ani bir düşüş içerisine girecektir. Bu kaçınılmazdır!

 

Google Seo Nasıl Yapılır

 

Google SEO nasıl yapılır hakkındaki sorular için ayrı bir bölüm oluşturmak istedim. Bu bölümü okumanızı tavsiye ediyorum. Tam olarak şuradan ulaşabilirsiniz.

 

Google SEO Detaylı bilgi; https://support.google.com/webmasters/answer/35291?hl=tr

Google SEO Başlangıç rehberi www.google.com/.../arama-motoru-optimizasyon-baslangic-rehberi.pdf

 

 

Google Seo Eğitimi

 

Google SEO Eğitimi, yanlızca iyi niyetli White Hat SEO uzmanlarınca verilmesi gereken önemli çalışma detayları öğretisidir. Bu çalışmalar Arama Motoru Optimizasyonu üzerine deneme yanılma yöntemleri ile keşfedilmiş değil, özellikle Google ve diğer arama motorlarınca bilinen özelliklerden oluşmalıdır, neticesinde sizler de yanlış öğreti almamalısınız.

 

 

ADALAR GOOGLE SEO ANALİZ, ARNAVUTKÖY GOOGLE SEO ANALİZ, ATAŞEHİR GOOGLE SEO ANALİZ, AVCILAR GOOGLE SEO ANALİZ, BAĞCILAR GOOGLE SEO ANALİZ, BAHÇELİEVLER GOOGLE SEO ANALİZ, BAKIRKÖY GOOGLE SEO ANALİZ, BAŞAKŞEHİR GOOGLE SEO ANALİZ, BAYRAMPAŞA GOOGLE SEO ANALİZ, BEŞİKTAŞ GOOGLE SEO ANALİZ, BEYLİKDÜZÜ GOOGLE SEO ANALİZ, BEYOĞLU GOOGLE SEO ANALİZ, BÜYÜKÇEKMECE GOOGLE SEO ANALİZ, BEYKOZ GOOGLE SEO ANALİZ, ÇATALCA GOOGLE SEO ANALİZ, ÇEKMEKÖY GOOGLE SEO ANALİZ, ESENLER GOOGLE SEO ANALİZ, ESENYURT GOOGLE SEO ANALİZ, EYÜP GOOGLE SEO ANALİZ, FATİH GOOGLE SEO ANALİZ, GAZİOSMANPAŞA GOOGLE SEO ANALİZ, GÜNGÖREN GOOGLE SEO ANALİZ, KADIKÖY GOOGLE SEO ANALİZ, KAĞITHANE GOOGLE SEO ANALİZ, KARTAL GOOGLE SEO ANALİZ, KÜÇÜKÇEKMECE GOOGLE SEO ANALİZ, MALTEPE GOOGLE SEO ANALİZ, PENDİK GOOGLE SEO ANALİZ, SANCAKTEPE GOOGLE SEO ANALİZ, SARIYER GOOGLE SEO ANALİZ, SİLİVRİ GOOGLE SEO ANALİZ, SULTANBEYLİ GOOGLE SEO ANALİZ, SULTANGAZİ GOOGLE SEO ANALİZ, ŞİLE GOOGLE SEO ANALİZ, ŞİŞLİ GOOGLE SEO ANALİZ, TUZLA GOOGLE SEO ANALİZ, ÜSKÜDAR GOOGLE SEO ANALİZ, ÜMRANİYE GOOGLE SEO ANALİZ, ZEYTİNBURNU GOOGLE SEO ANALİZ, İSTANBUL GOOGLE SEO ANALİZ, GOOGLE SEO ANALİZ İSTANBUL, ANKARA GOOGLE SEO ANALİZ, GOOGLE SEO ANALİZ ANKARA, İZMİR GOOGLE SEO ANALİZ, GOOGLE SEO ANALİZ İZMİR, GOOGLE SEO ANALİZ BURSA, BURSA GOOGLE SEO ANALİZ

 

ADALAR GOOGLE SEO EĞİTİMİ, ARNAVUTKÖY GOOGLE SEO EĞİTİMİ, ATAŞEHİR GOOGLE SEO EĞİTİMİ, AVCILAR GOOGLE SEO EĞİTİMİ, BAĞCILAR GOOGLE SEO EĞİTİMİ, BAHÇELİEVLER GOOGLE SEO EĞİTİMİ, BAKIRKÖY GOOGLE SEO EĞİTİMİ, BAŞAKŞEHİR GOOGLE SEO EĞİTİMİ, BAYRAMPAŞA GOOGLE SEO EĞİTİMİ, BEŞİKTAŞ GOOGLE SEO EĞİTİMİ, BEYLİKDÜZÜ GOOGLE SEO EĞİTİMİ, BEYOĞLU GOOGLE SEO EĞİTİMİ, BÜYÜKÇEKMECE GOOGLE SEO EĞİTİMİ, BEYKOZ GOOGLE SEO EĞİTİMİ, ÇATALCA GOOGLE SEO EĞİTİMİ, ÇEKMEKÖY GOOGLE SEO EĞİTİMİ, ESENLER GOOGLE SEO EĞİTİMİ, ESENYURT GOOGLE SEO EĞİTİMİ, EYÜP GOOGLE SEO EĞİTİMİ, FATİH GOOGLE SEO EĞİTİMİ, GAZİOSMANPAŞA GOOGLE SEO EĞİTİMİ, GÜNGÖREN GOOGLE SEO EĞİTİMİ, KADIKÖY GOOGLE SEO EĞİTİMİ, KAĞITHANE GOOGLE SEO EĞİTİMİ, KARTAL GOOGLE SEO EĞİTİMİ, KÜÇÜKÇEKMECE GOOGLE SEO EĞİTİMİ, MALTEPE GOOGLE SEO EĞİTİMİ, PENDİK GOOGLE SEO EĞİTİMİ, SANCAKTEPE GOOGLE SEO EĞİTİMİ, SARIYER GOOGLE SEO EĞİTİMİ, SİLİVRİ GOOGLE SEO EĞİTİMİ, SULTANBEYLİ GOOGLE SEO EĞİTİMİ, SULTANGAZİ GOOGLE SEO EĞİTİMİ, ŞİLE GOOGLE SEO EĞİTİMİ, ŞİŞLİ GOOGLE SEO EĞİTİMİ, TUZLA GOOGLE SEO EĞİTİMİ, ÜSKÜDAR GOOGLE SEO EĞİTİMİ, ÜMRANİYE GOOGLE SEO EĞİTİMİ, ZEYTİNBURNU GOOGLE SEO EĞİTİMİ, İSTANBUL GOOGLE SEO EĞİTİMİ, GOOGLE SEO EĞİTİMİ İSTANBUL, ANKARA GOOGLE SEO EĞİTİMİ, GOOGLE SEO EĞİTİMİ ANKARA, İZMİR GOOGLE SEO EĞİTİMİ, GOOGLE SEO EĞİTİMİ İZMİR, GOOGLE SEO EĞİTİMİ BURSA, BURSA GOOGLE SEO EĞİTİMİ