Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Şükrü Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google / Seo Blog / Backlink Nasıl Alınır

Backlink Nasıl Alınır

5
(11)

Backlink Nasıl Alınır?

SEO çalışmalarında yer alan backlink’in oldukça önemli bir yeri vardır. Backlink alınırken doğal ve kaliteli backlink olmasına özen gösterilmelidir. İnternet adresinizde arama motorları üzerinden iyi bir konuma gelmek için kaliteli organik backlink bağlantılarına ihtiyacınız olacaktır. Misafir yazarlık üzerinden backlink alımı yöntemi en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Backlink kazanmanız için misafir yazarlık uygulaması size oldukça yüksek oranda trafik elde etmenize katkı sağlayacaktır. İçeriklerinizi kendi bloğunuz içerisinde yayınlayarak günü kurtarabilirsiniz. Tabi çalışmalarınız hep ileriye dönük olmalıdır. Markanızı veya internet adresinizi tanıtmada backlink uygulaması temel amaçlarınıza ulaştıracaktır. Kendinizi bu platform üzerinden en iyi şekilde tanıtmanın yolu ise sektör içinde bulunan güçlü platformları kullanmaktır. Güvenilir olan ve kalıcılığı ön görülebilen sitelerin yorum bölümlerinde sitenizin linkine yer verebilirsiniz. Bunun yanı sıra farklı web sitelerinin footer alanlarında yer alıp doğru kelimeleri seçerek anlamlı bir bütün yaratabilirsiniz. Alanınıza yönelik olan forum ve blogların doğru noktalarında da sitenizin linkini paylaşabilirsiniz. Sitenizde çekiliş, kampanya ve yarışmalar düzenleyerek de sitenizi farklı mecralara duyurabilirsiniz.

Sosyal Backlink Bağlantıları

Sosyal backlink bağlantısı kullanarak blog içerisinde kaliteli ve organik içerikler paylaşabilirsiniz. İçeriklerinizi en etkili ve doğru şekilde pazarlayamamanız durumunda kalite bir anlam ifade etmeyecektir. Bunun sebebi ise kaliteli içeriklerinizin bir süreden sonra geniş kitlelere ulaştırmaya yetersiz kalacağından dolayıdır. Bunun gibi durumlarda sosyal medyayı devreye sokabilirsiniz. İçeriklerinizi pazarlamak için sosyal medya üzerinden kazandığınız backlinkleri bu yolla elde edebilirsiniz.

Backlink ve Forum İlişkileri

Forumlardan backlink almak çok eski yöntemlerden biridir.  Bu yöntem eski olduğu halde günümüzde hala geçerliliği olan bir uygulamadır. Forumlar içerisinden backlink almak kolay değilken rakip siteler içerisinden backlink alma daha kolay yöntemlerden bir tanesidir. Rakiplerimizin backlinklerine sahip olmak için bu adresleri sahip olduğu backlinkleri tespit etmeniz gereklidir. Bunu yapmak için ahrefs gibi analiz araçlarını kullanabilirsiniz. Kaliteli backlink sunan adresleri analiz ederek doğru backlinkleri bulup rakiplerinizin önüne geçerek kaliteli backlinkler kazanabilirsiniz. Kaliteli içerikler paylaşmanız daha sonraki süreçlerde kaynak gösterilmeniz anlamına gelir. Diğer adresler tarafından içeriklerinizin kaynak olarak gösterilmesi durumunda kaliteli ve organik backlinler elde edebilirsiniz. İçeriklerinizin özgün olmasına oldukça önem göstermelisiniz. Yaptığınız içerikleri pazarlamak için internet üzerinden sosyal paylaşım sitelerine yer vermelisiniz. SEO için backlink alma temel yapılardan bir tanesidir. Ne kadar doğru anahtar kelime kullanımı ile alakalı içerikler oluşturursanız diğer web siteleri sizin sitenize link vererek trafiğinizi arttırmış olacaktır.

Backlink Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Doğru şekilde backlink alımı SEO için kritik önem taşımaktadır. Fazladan link almaktansa az ve kaliteli link almanız sizin için her zaman daha iyi sonuçlar verecektir. Link alımında kalite faktörüne dikkat etmek gerekir. Peki kaliteli backlink nedir ve nasıl alınmalıdır? Backlink alırken mutlaka sitenin Alexa değerine, PA, DA aynı zamanda sitenin SEO puanına dikkat etmek gerekir. Tüm bunların yeterli olması taktirinde alınacak verim artacaktır. Alınan verimin yükselebilmesini sağlamak, backlink ile birlikte arama motorlarında ivme kazanmaya sebebiyet verir. Tüm bu puanların yüksek olması, sitenin kalitesini ve bu değerlerin kendi sitenizde de artmasına sebebiyet verecektir. Backlink bir anlamda da referans olmak anlamına gelir. Değerleri yüksek olan bir siteden backlink almak, arama motorlarında daha üst sıralarda olmaya yardımcı olur.

Alt Kategori: Seo Blog
Ana Kategori: Google

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 11

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Ticimax SEO Nasıl Yapılır

4.7 (26) Ticimax SEO Nasıl Yapılır? Ticimax bir e-ticaret yazılımı olup Türkiye’de en iyi e-ticaret …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 5 =