Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Fırat Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google / Seo Blog / Spamdan Korunmak İçin Neler Yapılmalı

Spamdan Korunmak İçin Neler Yapılmalı

5
(11)

Google Spam dan Korunmak İçin Neler Yapılmalı

Spam, elektronik ortamlarda sizin isteğiniz dışında size gönderilen gereksiz iletilerdir. En çok yaygınlık gösteren spamlar, reklam türleri ve ilanlardan oluşmaktadır. Genelde bu tür spamlar ticari firmalar tarafından gönderilmektedir. Genelde spam türlerinin en büyük kısmı E-posta yoluyla sağlanıyor. Bu spamların gönderilmesinin tek nedeni maddi çıkarlar. Bu durum oldukça can sıkıcı ve rahatsız edici bir hal almaya başladı. Çünkü e-postalarınızda istemediğiniz bir sürü gereksiz spam yüzünden önemli mailleri kaçırmak birçok kişinin ortak problemi olma yolunda ilerliyor. Genellikle bu yola başvuran kişiler dolandırıcılık yoluyla sosyal medya hesaplarınızı, banka bilgilerinizi vs. bunun gibi birçok bilgilerinizi ele geçirmek peşinde. Spam kavramı oldukça eskiye dayanmaktadır. Ve birçok kişi bu yolla ciddi gelirler elde etmektedir. Bu işi yapan kişiler kimsenin bilgisi olmadan bazı yazılım ve botlar sayesinde sizin bilgilerinize erişim sağlarlar.  Daha sonra müşterileri ile iletişime geçerek sağladıkları bu yolla reklamlarını birçok kişiye göndereceklerine yönelik ikna ederler. Özellikle bu kişiler birçok kişinin mail adreslerini forumlar aracılığı ile toplarlar. Bundan ötürü herhangi bir foruma girdiğinizde mail adresinizi başkalarının görmesini engelleyerek ciddi önlemler alabilirsiniz. Spam sadece maille gönderilmez. Bunun dışında cep telefonlarınız, sosyal medya hesaplarınız da spam tarafından tehdit altındadır. Son zamanlara öne çıkan en ciddi tehlike arz edecek durumlar kredi teklifleri, para kazandınız gibi durumlar. Birçok kişi bu yöntemleri kullanarak kurbanlarından para toplamaya çalışmaktadır. Bundan ötürü gelen aramalara, mesajlara, e-postalara çok dikkat etmeniz gerekir.

Spamlar büyük riskler barındırıyor. Gelen mesajlar ve e-postalar dolandırmak dışında bilgisayarlar açısından da büyük risk teşkil ediyor. Gelen mailleri açıp veya cevap vermeniz durumunda bilgisayarlarınız virüs saldırılarına maruz kalıyor. Bilgisayarlarınızın sistemleri çökmekle kalmayıp bilgileriniz data yoluyla birçok kişiye ulaşıyor. Dolayısıyla gün geçtikçe size daha fazla spam gelmeye başlıyor.

Öncelikle bilinçli bir mail kullanıcısı olmak gerekir. Mail göndermenin esasları vardır. Toplu mail gönderimine örnek verecek olursak gönder kısmında TO, CC ve BCC kısmı vardır. TO (Kime): Kime bölümüdür, normalde göndereceğimiz maili buraya yazarız, toplu mail gönderecek olursak ara kısımlarına virgül oyup göndeririz ve gider. Fakat bu bilgi yanlış olup birçok kişiyi spam tehditleriyle karşı karşıya bırakırız. Birçok kişi BCC ve CC nin ne işe yaradığını bilmemektedir. CC (CARBON COPY) Birçok kişiye mail göndermenizi sağlar. TO kısmıyla anı işlevi görür. BCC (BLİN CARBON COPY) gizli alıcı anlamı taşır. Bizim işimize de yarayan kısım budur. Neden diye soracak olursanız, toplu mailler BCC kısmına yazılıp gönderilirse mail gönderdiğiniz kişiler maili açtığında gönderen kısmında sadece sizin adresinizi gönderilen kısmında da sadece mailini görür böylece spam gibi tehditlere karşı önlem alıp korunmuş olursunuz. Bu tür önlemler sizin için her daim sağlıklı ve güvenli olacaktır.

Tüm bu spamlardan korunmak için öncelikle güvenli bulmadığınız hiçbir siteye e-mail adresleriniz dahil kişisel bilgilerinizi kesinlikle vermeyiniz. Bilgisayarlarınızı güncel ve kaliteli anti-virüs programlarıyla koruyunuz. Bu programlar size herhangi bir tehdit oluştuğunda bilgi verecek ve sizi bu tür sapamlardan koruyacaktır. Bu tür programlara sahip değilseniz bilmediğiniz mailleri açmamanız sizin için daha sağlıklı olacaktır. İstemeden açtıysanız eğer kesinlikle cevap vermemenizi kişisel ve kart bilgilerinizi paylaşmamanızı tavsiye ederim. En güvenilir yollardan biri, bir anti-virüs programına sahip olmanızdır ve güvenlik duvarını kesinlikle açık bırakmanızdır. Bu önlemleri alarak gelen birçok tehdit içeren spamlardan korunacak ve internet kullanımınız daha sağlıklı olacaktır.

Alt Kategori: Seo Blog
Ana Kategori: Google

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 11

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Herhangi Bir SEO Ajansı İle Diğer SEO Ajansları Arası Rekabet Ortamı

5 (29) Herhangi Bir SEO Ajansı ile Diğer SEO Ajansları Arası Rekabet Ortamı SEO hizmeti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − fourteen =