Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Hamit Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google / Seo Blog / Blog İçeriği Nasıl Olmalıdır

Blog İçeriği Nasıl Olmalıdır

5
(11)

Blog İçeriği Nasıl Olmalıdır?

Blog, kişilerin bilip ve öğrendiklerini paylaşarak istedikleri web tabanını oluşturması sağlayan mecradır. İyi bir içerik oluşturmadan önce, iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Gerekli notları aldıktan sonra, kaliteli bir araştırma yapıp orijinal fikirler bulmalısınız. İşiniz böylelikle oldukça kolaylaşacaktır. Geriye kalan tek şey bir tasarım ve bu tasarımı yerine getiren bir donanım olacaktır. Bu noktadaki en önemli etken, özgün olmanızdır. Bunun için, kopyala yapıştır şeklinde değil de bizzat sizin süzgecinizden geçmiş kelimelerle yola çıkmalısınız. Yazınız tamamen size ait olup daha önce başka yerlerde yayınlanmamış olması gerekmektedir. Kopya içerikler yazmak mükellef olduğunuz siteler tarafından kolay bir şekilde fark edilmektedir. Yazdıklarınız, okuyucularınızı belli bir doyuma ulaştırıp iyi bir etki yaratarak kolay anlaşılır şekilde olmalıdır. Gereksiz kelimeleri kullanmaktan kaçınarak, söz oyunlarından kaçınmalısınız. Yazdıklarınız okuyucularınızda hemen kapatmalıyım etkisi değil de tekrar okumalıyım etkisi yaratmalıdır. Özgünlükten, akıcılık ve yalınlıktan vazgeçmemelisiniz. İyi bir içerik yazarı olmak bu üç anahtar kelimeden oluşmaktadır.

İyi bir yazar olmak için, okuyup araştırmak önemli bir noktadır. Araştırıcı bir ruh haline sahip olmanın da yanında Türkçe yazım kurallarına yerli yerinde uymanız sizi iyi bir içerik yazarı sahibi yapacaktır. İçeriğiniz istisnalar olmadığı sürece giriş, gelişme ve sonuç bölümlerine ayrılmalıdır. Giriş kısmında yazınız ile ilgili kısa bir bilgi vermelisiniz. Yazınıza içeriğinizle uyumlu özgün bir başlık koymaya dikkat etmelisiniz. Bu başlıkta yazınız ile ilgili anahtar bir kelime içerirse, okuyucularınız yazınıza ulaşmasında oldukça kolaylık sağlayacaktır. Koyacağınız başlık en faz 3 ve 6 kelimeden oluşmalıdır.

Tüm bunları maddeler halinde sıralarsak;

  • Yazdığınız içeriğin kelime sayısı sizden istenilen kelime sayısından az olmamalıdır.
  • Yazdığınız içerikte Türkçe yazım ve imla kurallarına dikkat etmelisiniz.
  • İçeriğiniz özgün, organik ve kaliteli bir yapıya sahip olmalıdır.
  • İçeriğinizi yazmadan önce yazdığınız içeriğin amacına unutmadan, istenilen hedefler doğrultusunda yazmalısınız.
  • İçeriğinizde ki anahtar kelimeleri kalın bir yazı fonu kullanarak yazmalısınız.

 

Size ilham veren şeyleri takip ederek etkili içerikler yazabilirsiniz. Etkili bir içerik ziyaretçilerin ilgisini çekerek arama motorlarında en çok aratılan kelimler arasında yer almalıdır. Etkili dil ile yazılmış olan içerikler sahip olduğunuz sitenin ya da işin en iyi şekilde olmasına yardımcı olacaktır. Her gün yeni içerik oluşturmanız, siteye yeni üyeler kazandırmanız anlamına gelmektedir. Yeni içerikler için eskimeyen ve güncel olan konuları takip etmelisiniz. Kafanızda oluşturduğunuz herhangi bir bilgiyi kâğıt üzerine aktararak bununla ilgili araştırma yapıp alt başlıklarınızı belirleyebilirsiniz. Yazacağınız içeriklerin çok uzun ve kelime tekrarlarından oluşmamasına dikkat etmelisiniz. Aynı şeyleri tekrar tekrar yazmanız okuyucuların ilgisini dağıtacaktır. İçerik yazarken madde işaretleri koyup, numaralandırma tekniklerini kullanarak okuyucuların işini kolaylaştırabilirsiniz. Unutmayın ki geçiş bölümü içeriğin gövdesidir. Sonuç bölümü ise içeriğin vurucu olan kısmıdır. Gelişme bölümünde cümleler arasında ki geçişler tutarlı olurken, sonuç bölümünde ki cümleler ise okuyucuyu derin en derin yerinden yakalamalıdır. Hedef kitlelerinizi belirleyip içerik eksiklerinizi gidererek, içeriğinizin etkili olmasına sağlayıp, ziyaretçi sayınızı arttırabilirsiniz. Ziyaretçi almayan ve okunmayan içeriklerinizin hiçbir önemi yoktur. Makalelerinizin ziyaretçilerin ilgisini çekmemesi durumunda ziyaretçiler siteden çıkarak çıkış oranını yükselteceklerdir. Hedef kitlenizi doğru belirleyerek ve içerik eksiklerinizin giderilmesini ve içeriğinizin etkili olmasını sağlamanız ziyaretçi sayısını yükseltecektir. Unutulmamalıdır ki içerikler insanlar için yazılmaktadır, bu nedenle sadece arama motorlarını düşünerek yazılan içerikler hedeflenen kitleyi etkilemeyecektir. Son olarak başlık koyarken işinizi kolaylaştırmak için içeriğinizi bitirdikten sonra en uygun kelimeleri seçerek başlık atmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Alt Kategori: Seo Blog
Ana Kategori: Google

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 11

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Tsoft SEO Hizmeti Fiyatları

4.8 (24) Tsoft SEO Hizmeti Fiyatları On yılı aşkın bir süredir bu sektörde yer alan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × three =