Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Tuğç Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google / Seo Blog / Google Adwords Google Ads Olarak Değişti

Google Adwords Google Ads Olarak Değişti

5
(11)

Google Adwords, Google Ads Olarak Değişti

Uzun bir süredir kullanılmakta olan Google Adwords markası olan reklam paneli, yerini yenilenen reklam paneli Google Ads ’e bırakıyor. Google arama motorunun amacı, bu oluşturulan yeni marka ile tüm reklam platformlarını birleştirerek reklam verenlere daha kullanışlı bir panel sunmak. Bundan ötürü Google, Adwords’de olan ana reklamcılık panelinin adını ve logosunu değiştirerek Google Ads yaptı. Bu yenilenme sayesinde bildiğimiz Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı, Mobil Reklamcılık, You Tube Videos, Google Play uygulama reklamları ve Google Map reklamcılığı tek bir panelde yönetilebilecek.

Bu yeni marka olan Google Ads; Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı, Video, Uygulama ve diğer platformlarda sunulan kampanya çeşitlerinin hepsini temsil ediyor. Bunun iyi olduğunu söyleyebiliriz. Sebebi ise farklı bir platform kullanmak için sürekli URL ve pencere değiştirmek için uğraşıyorduk. Google Ads sayesinde hepsi bir yerde toplu halde olacak. Bu marka değişikliği dışında Google yeni bir projesini de bizlere tanıttı. Bu yeni projenin adı Smart Campaigns tükçe adıyla Akıllı Kampanyalar.

Yeni başlayan birçok şirket için Akıllı kampanyalar (Smart Kampanyalar) reklam verenlerin bu panel hakkında herhangi bir bilgiye sahip olmasına gerek kalmadan daha çabuk ve seri bir şekilde reklam oluşturmasını sağlayacak yeni ve akıllı bir sistem. Fakat bunun tamamen uygulanması ve reklam veren şirketlerin güvenlerini kazanması uzun bir zaman alacaktır.

Bir Diğer Farklı Marka ise Google Marketing Platform

Bu platform ise DoubleClick Dijital Marketing ve Google Analytics 360’ı birleştirecek bir platform. Google Analytics 360 sayesinde tüm analiz verilerine reklam veren şirketler tek bir panelden ulaşabilecek ve reklamlarını yönetebilecekler. Buna ek olarak Google bir de Display & Video 360 reklam modelini tanıtıma sundu. Bu da Doubleclick Bid Manager, Campaign Manager, Studio ve Audience Center birleşimlerinden oluşuyor.

Bir önemli değişiklik ise; Google Ad Manager ile Google, yayıncıların kazanç sağlamasını sağlayan sistemler olan DoubleClick Ad Exchange ve DoubleClick for Publishers’i birleştiriyor. Jonathan Bellack programmatic gibi sağlam çaplı bir alt yapının oluşturulabilmesi için 3-4 yıl gibi bir zaman dilimine ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Google Ads’in Avantajları Nelerdir?

Google Ads’ te bulunan hedefleme kriterlerini düzgün bir şekilde kullanırsanız doğru hedef kitleye doğru reklamı çıkarabilirsiniz. Ayrıca Anahtar Kelime Planlayıcı ve diğer Google araçlarını kullanarak reklamını vermek istediğiniz anahtar kelimelerin alternatiflerini bularak veya ona uygun kelimeleri seçebilirsiniz. Google SEM reklamlarında hedef kitlelere ulaşmak, seçeceğiniz doğru anahtar kelime ile mümkündür. Bu da size reklamlardan elde edeceğiniz dönüşümleri katlamanızı sağlayabilir. Ve bu dönüşüm oranlarınıza katkı sağlayarak yükseltebilir.

Google Ads’te reklam performans oranlarınızı ölçebilecek metrikler ve grafikler bulunmaktadır. Bu araçlar sayesinde reklamlarınızı istediğinizi seviyeye getirmek için çaba sarf edebilirsiniz.

Google Ads’te Reklam Vermenin Ücretleri Nelerdir?

Google Ads’te reklamların ücretleri metriklere bağlı olarak sürekli değişim göstermektedir. Her bir tıklanma maliyeti (CPC/TBM) diye adlandırılan bir metrikle ölçülür. CPC reklamın alaka düzeyine, eklemiş olduğumuz kelimenin arama hacmine ve iniş sayfanızın (landing page) alaka düzeyi ve açılış hızına bağlı olarak değişir. CPC, Google’ın size sunduğu maliyetten daha az olabilir. Ancak daha fazlası kesinlikle olmayacaktır.

Google ads sayesinde web sitenize yeni ziyaretçiler çekebilir, internet satışlarınızı arttırabilir, müşterilerinizi kalıcı hale getirebilirsiniz. Kullanıcılara uygun zaman ulaşın. Google’da kullanıcılar işletmenizi, tam olarak sunduğunuz ürün ve hizmetleri aradıkları anda bulur. Reklamlarınızla,  işletmenize belirli mesafede ki müşterileri hedefleyin.

 Alt Kategori: Seo Blog
Ana Kategori: Google

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 11

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Tsoft SEO Hakkında Bilinmesi Gerekenler

4.8 (25) Tsoft SEO Hakkında Bilinmesi Gerekenler SEO için oldukça önemli olan ve sizin e …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × two =