Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Hamit Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google / Seo Blog / Seo Neden Yapılmalı

Seo Neden Yapılmalı

5
(11)

Neden SEO Yapılmalı

Sosyal ağların yaratmış olduğu ekonomik güç şirketlerin dijital pazarlama stratejilerine yön vermeye devam etmektedir. Büyükten küçüğe tüm şirketlerin dijital dünya platformunda aramalarda üst sıralarda görüntülenip, daha fazla bir kitleye ulaşarak potansiyel müşteri oranında artış sağlamayı hedefler. SEO bu aşamada devreye girerek amaca ulaşılmayı kolaylaştırıcı bir rol sahiplenmektedir.  SEO sayesinde web sitesi arama motorlarının algoritmalarıyla uyumlu bir halde çalışır ve böylece web sitesi yüksek SEO puanlamasına sahip olarak yapılan aramalarda yükselişe geçer. Dijital ortamda arama yapma oranları düşünüldüğünde, SEO ciddi bir potansiyele sahip olmakla birlikte doğru yatırımlarınızda hizmetinize ve markanıza büyük faydalar sağlayacaktır.

Peki, SEO Neden Gereklidir

Günümüzün rekabetçi dünyasında, işletmeniz veya sunduğunuz hizmet için net bir plana sahip olmanız gereklidir. Müşterileriniz ve ziyaretçileriniz Google, Bing, Yahoo gibi arama motorlarında arama yaptıklarında, her zaman en üstteki sonuçlara göz gezdirirler. Rakipleriniz arasından sıyrılabilmeniz için üst sıralarda yer almanız sizin için önemlidir. Bu da sitenizi yalnızca arama motorları için optimize etmeye başladığınızda mümkün olacaktır.

Üstelik rakipleriniz SEO için yatırım yaparken sizin yapmamanız, sizi geri sıraya atıp yenik bir duruma düşmenize sebep olacaktır.

SEO Kapsamında Yapılan Çalışmalar Nelerdir

SEO kapsamındaki yapılan çalışmalar “Site Dışı SEO” ve “Site İçi SEO” çalışmaları olarak 2 ye ayrılır.

Site içi SEO (on-page SEO) Çalışmaları Nelerdir?

Arama motorları kullanıcıların yaptığı arama isteklerini yerine getirmekle beraber bu isteklerin yerine getirile bilinmesi için sitelerin anlaşılır, açık ve taranabilir olması gerekmektedir. Bu teknik düzenlemenin adı “on-page SEO” yani site içi SEO olarak tanımlanır.

Teknik düzenlemelerin bazıları şöyledir;

  • Resimlerin düzenlenmesi
  • Başlık düzenlenmesi
  • Anahtar kelime yoğunluğunun düzenlenmesi
  • W3C standartlarına uygun olması
  • Robots.txt ve site haritasının olması
  • CSS ve JS dosyalarının optimizasyonu
  • Site hızının arttırılması

Site Dışı SEO (off-page SEO) Çalışmaları Nelerdir? Site dışı çalışmaların en önemli etkeni backlink’tir. Backlink bir siteden başka bir web sitesine link verilmesidir. Haber siteleri, forum siteleri, bloglar ve sözlükler üzerinden sitenize gelecek olan linkler sitenizin sıralamalarda üstlere çıkmasını sağlayacaktır. Site dışı arama yapılırken, web sitenizdeki içerik ve link çıkışları ile doğru orantılı olacak bir şekilde backlink alınması sağlanır. Böylelikle web siteniz ve site dışındaki paylaşımlarınız birbiriyle uyum sağlarken aynı zamanda sitenizin arama motorlarında güvenli bir site olarak yer almasını da sağlar. Satışlarınızı Nasıl Arttırabilirsiniz?

Sosyal medyada aktif olmak ve marka bilinirliği oluşturmak için aktif olarak yer almanız satışlarınızı arttırmanızı sağlayacaktır. Yerel rakipleriniz arasında öne çıkabilmek için SEO dan faydalanmanız önemlidir. SEO Çalışmaları Nasıl Yapılır? SEO çalışmaları, arama motorları tarafından belirlenen kriterleri doğru bir şekilde karşılayabilmek için yapılmaktadır. Bu konuda otorite sahibi olan arama motoru Google olduğundan dolayı, arama motoru optimizasyonları Google’a yönelik olarak yapılır. Google pazarın büyük bir bölümünü elinde bulundurduğundan hem başarı sağlayıp hem de prestij sahibi müşterilere ulaşmanız bakımından iyi bir rol üstlenmektedir. Arama motoru optimizasyonu konusunda uzman ekiplerden destek alarak, şirketinizin ihtiyaçları doğrultusunda analiz yaparak ve etkili çözümlere ulaşarak daha faydalı içeriklere ulaşmanıza yardımcı olacaktır. SEO ile ilgili kişiler, tüm çalışmaları link almaktan ibaret görmeleri nedeniyle, kalitesiz ve yoğun haber sitelerden aldıkları ücretli bağlantılarla yükselmeyi beklemektedirler. Kısa bir süre içerisinde ise bu manipüle ortaya çıktığında arama sonuçlarından siliniyorlar. Bu tarz kalitesiz yollardan alınmayan ve ücretli alınan bağlantılar yerine, güncel ve kaliteli içerikler hazırlayarak, organik bir şekilde link kazabilirsiniz.

Alt Kategori: Seo Blog
Ana Kategori: Google

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 11

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Tsoft E Ticaret Dış SEO Teknikleri

4.8 (24) Tsoft E Ticaret Dış SEO Teknikleri Ülkemizde çoğu insan dış SEO hakkında çok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 + 5 =