Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Serhat Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google / Seo Blog / Google Plus Kapanıyor

Google Plus Kapanıyor

5
(11)

Google Plus Kapanıyor

Google’ın sosyal ağ platformu olan google plus’ı (Google+) kapatacağı uzun süredir gündemdeydi ancak internet devi geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklama ile platformu başlangıçta planlanan tarihten daha önce kapatacağını kullanıcılarına duyurdu. Ağustos 2019 olarak planlanan tarih, Nisan 2019 olarak değiştirilmiştir. Bunun nedeni olarak ise 52.5 milyon kullanıcıyı etkileyen bir güvenlik sorununun açığının keşfedilmesi gösterildi.

Google merkezi olarak bilinen Mountain View ofisi, bireysel olan hesapların 2 Nisan 2019’da kapatılacağını belirtti. Bununla birlikte Google Plus tarafından sunulan bazı özelliklerin de önümüzdeki haftadan itibaren durduracağını ifade etmiştir. Örneğin, 4 Şubat’tan itibaren kişisel Google+ hesabınızı kullanarak Google+ sayfaları, profilleri, toplulukları veya etkinlikleri oluşturamayacaksınız. Önümüzdeki haftalarda Google+ oturum açma düğmeleri de çalışmayı durduracak. Ürünün kullanımdan kaldırılmasıyla ilgili süre zarfında daha ayrıntılı bilgi edinmek için ve güncellemeleri öğrenmek için Google+’nın SSS sayfalarına göz atmanızı öneririm.

Eğer ki herhangi bir uygulamaya veya siteye giriş yapmak için Google+ hesabınızı kullanıyorsanız, giriş yönteminizi değiştirmelisiniz.

Google Plus Kullanıcılarının Dikkat Etmesi Gerekenler

2 Nisan’dan itibaren Google +hesabınız ve oluşturduğunuz tüm Google+ sayfaları kapatılacak bununla birlikte ilgili olan içerikleriniz de Google+ sayfalarından silinecektir. Nisan ayından önce içeriklerinizi indirip kaydedebilirsiniz. Google, Fotoğraflar da yedeklenen video ve fotoğraflarınızın silinmeyeceğini de bildirdi.

Ağ uygulamasının kullanımının ise bundan sonra sadece kurumsal kullanıma açık olacağı ve bu yönde güncellenerek geliştirileceğini belirtti.

Gmail ve Android İçin Tedbirler Nasıl Alınmalıdır

Veri güvenliğinizi arttırıp e-posta uygulamasını gmail ve mobil işletim sistemi olan Android’e de yeni erişim kısıtlamaları getireceğini kullanıcılarına duyurdu. Gmail de bundan böyle sadece mesaj işlevini geliştiren uygulamaları kullanıcılara erişiminin tanınacağını belirtti.

Android için ise artık uygulama geliştiricilerinin kullandıkları Uygulama Programlama Ara yüzlerinin (API) kullanıcılarının arama kayıtları, mesaj izinleri ve irtibat etkileşim bilgilerine erişim sağlayamayacağını ifade etti.

Google Plus Alternatifi 5 Sosyal Ağ

Google Plus bir şekilde kullanıldı fakat bu kullanıcı sayısı, Google’ı bir sosyal medya devi yapmak için yeterli olmamıştır. 2 Nisan’dan itibaren kapatılacak olan Google Plus’un alternatiflerinden birini kullanmaya başlayabilirsiniz.

  1. Minds

Görsel olarak Google Plus ‘a en çok benzeyen sosyal ağdır. Kendinizi Google Plus’ta gibi hissetmek istiyorsanız, Minds’e göz atmanızı tavsiye ederiz. Minds’de kişiler, yayınlar ve gruplar olmak üzere 3 sütuna yer verilmiştir.

  1. Diaspora

Diaspora, kullanıcılarına özgür bir mecra vadetmekle birlikte bu platformda gerçek kimliğinizi de kullanmak zorunda değilsiniz. Ayrıca verileriniz üçüncü taraflarla paylaşılmamaktadır. Diaspora da Google+ ya benzer özellikler taşımaktadır. Yeniden paylaşma, etiket, bahsetme ve beğenme gibi özellikleri barındırmaktadır.

  1. MeWe

MeWe gizlilik odaklı olan bir sosyal ağdır. Bu ağda ne reklam ne de kullanıcıların verilerini satan şirket yöneticilerini bulamazsınız.

Davet gerektiren özel üyelikler, katılmak için onay gerektiren üyelikler ve herkes tarafından açık üyelikler, MeWe’de koleksiyonlar ve çemberler gibi Google Plus’un özelliklerini bulabilirsiniz. MeWe’nin bir diğer özelliği de etiket sistemidir, kullanıcılar bu sistem sayesinde etiketleri basit bir şekilde takip edebilirler.

4.Mastadon

Mastadon diğer sosyal medya platformlarının aksine, adem-i merkeziyetçilik görüşüne sahiptir. Ara yüz bakımından twitter kullanıcıları mastadon’a yabancılık çekmeyecektir. İki sosyal mecrada birbirine benzemektedir.

5.BuddyPress

BuddyPress, toplulukların ve grupların kendi sosyal ağlarını oluşturmasını sağlayan bir WorldPress eklentisidir. Spor takımları, oyuncular, meslektaşlar ya da aynı hobiyi paylaşan insanlar için de ideal bir adrestir. Ek özellikler için de kullanıcılarına üçüncü taraflar tarafından geliştirilen eklentilerin uzun bir listesini sunmaktadır.

Alt Kategori: Seo Blog
Ana Kategori: Google

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 11

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Shopphp SEO Altyapısı İyimi

4.9 (29) Shopphp SEO Alt Yapısı İyi Mi? Shopphp SEO altyapısı tamamen sizlerin bütün beklentilerinizi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 5 =