Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Ahmet Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google Yeni / Google Webmasters Güncellendi, Yeni Google Webmasters Yayında

Google Webmasters Güncellendi, Yeni Google Webmasters Yayında

5
(27)

Google Webmasters Güncellendi, Yeni Google Webmasters Yayında

Google web masters güncellenmiş olup şu an kullanıma hazır olmaktadır. Google’ın site sahiplerine yönelik olarak sunduğu ve birçok kolaylık sağlayan yönetim araçlarına Google Webmasters denmektedir.  Google’ın sunmuş olduğu Google web masters yani Google web yönetim aracı servisi Google tarafından bütün web sitesi yöneticisi olan kişilere ücretsiz olarak sunulan ve web sitesinin yöneticilerinin siteleri hakkında var olan bütün problemleri tespit etmelerine yardımcı olan bir sistem olmaktadır. Bu sistem ile sitenizin arama sonuçları ve Google ile eşleşen, alakalı olan bütün kısımları iyi kolay bir şekilde yönetmenize olanak sağlamaktadır. Google web masters ile Google he4sabınıza giriş yaptıktan sonra sol menüde yer almakta olan ve birbirinden farklı olan sekmeler bulacaksınız.  Oradan gerekli yönetim ayarlarını yapmanız mümkün olmaktadır.

Google web masters yönetim aracı Google’ın sunmuş olduğu site yöneticilere yönelik olan çok kullanışlı olan bir araç olmaktadır. Kullanıcı dostu ile Google Webmasters ile sitenizin yönetimini en iyi şekilde sağlayabilirsiniz. Bu da Google gibi büyük bir şirketin site yöneticilerine yönelik olan çok kullanışlı, hızlı, pratik ve basit ara yüzü ile sitesini yönetmeye yarayan bir araçtır. Site yöneticilerinin sitesindeki yer alan hataları, problemleri ve diğer sıkıntılı şeyleri tespit etmelerine yarayan bu araç günümüzde çok sık kullanılan bir de özellikle ücretsiz olmasıyla site yöneticilerinin sık sık tercih ettiği bir araç olmaktadır.

Google Web Master ile Etkili SEO

Bildiğiniz üzere SEO çalışmaları yani arama motoru optimizasyon çalışmaları bir web sitesini Google arama motorunda, arama sonuçlarında daha üst sıralara çıkarmak amaçlı yapılan bir çalışma olmaktadır. Bir web sitesini SEO açısından geliştirmek için çok fazla yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden etkili ve birisi de GoogleWebmasters olmaktadır. Bu yöntemin sitenizin SEO çalışmaları için yapacağınız en doğru adımlardan ve en büyük etkiye sahip olan SEO çalışmalarından biri olmaktadır. Google’ın sunmuş olduğu Google web masters aracı ile her siteniz için düzenli olarak kullanılması SEO açısından baktığınızda ve diğer açılardan da çok büyük avantajlara sahip olmaktadır.

Site URL yapınızı yönetmenizi ve robot txt, sitemap gibi unsurları ile botları yönlendirmeye yarayan işlemlerini, sitenizde en ufak bir sorun olduğunda dahi uyarı alabilme gibi birçok özelliği bulundurup SEO çalışmalarınıza hız kazandıracak bir araç olmaktadır. Ayrıca kelime analizi yapıp verilere bakabilmeniz gibi SEO açısından önemli olan birçok ayarı yapabilmektesiniz. Bu da Google web masters aracının SEO çalışmalarında ne kadar önemli bir rol oynadığını görmemize sebebiyet vermektedir. Özellikle SEO uzmanları tarafından çok tavsiye edilip sık sık kullanılan bir Google aracı olmaktadır.

Google Webmasters Avantajları

Google Webmasters genel olarak SEO çalışmalarına hız kazandıracak özelliklere sahip olmaktadır. Site yöneticileri tarafından sık sık kullanımı olmaktadır. Sitenizdeki eski içerikleri güncellemenize de olanak sağlar. Ayrıca Google tarafından çok sıkıntı bir durum olan ve SEO açısından sizleri etkileyen gizli bir faktör olan 404 hatasına sahip olan sayfaları da Google Webmasters ile tespit edebilirsiniz. Tespit ettikten sonra bu 404 hatalarını gidererek sitenizi Google kriterlerine uygun hale getirebilirsiniz. Bu da dolayısı ile sizin web sitenizin daha az hatasız olmasını ve Google kriterlerine uygun olan bir site olduğunuzu gösterir, arama sonuçlarında bunun sayesinde üst sıralara çıkabilirsiniz. Google Webmasters yönetim aracı kullanıcı dostu ara yüzü ve SEO çalışmasında olan etkisi ile oldukça fazla tercih edilmektedir.

Ana Kategori: Google Yeni

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 27

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Spamdan Korunmak İçin Neler Yapılmalı

5 (11) Google Spam dan Korunmak İçin Neler Yapılmalı Spam, elektronik ortamlarda sizin isteğiniz dışında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × one =