Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Remzi Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google Yeni / Son Google SEO Dalgalanmaları ve Son SEO Güncellemeleri

Son Google SEO Dalgalanmaları ve Son SEO Güncellemeleri

5
(27)

Son Google SEO Dalgalanmaları ve Son SEO Güncellemeleri

Google her yıl yaklaşık olarak 500 kez arama algoritmasını güncellemektedir. Bu değişimlerin çoğu küçük değişiklikler olmaktadır. Tabi bunun yanında da büyük güncellemelerde yapmaktadır. Google birkaç ayda bir olarak arama seçenekleri algoritmasını önemli şekilde etkileyecek değişiklikler yapmaktadır. Google son güncellemelerinde organik olan web sitelerini destekleyecek şekil güncelleme yapmaktadır. Yani fake ve bot kullanıcısı olan sitelerin tespitini yapıp oradan alınan footer backlinklerin tespitini yapacak güncellemelere gitti.  Bu da son Google SEO dalgalanmaları arasında yer alıp çok büyük öneme sahip olmaktadır. Farklı araçlardan takip etmeniz mümkün olan Google algoritma güncelleme sinyalleri 2019’da geçtiğimiz aylarda üst seviye değişim sinyali vermiştir. Güncellemenin büyüklüğü çeşitli platformlarda tartışılmaya da başlandı.

Geçtiğimiz aylarda Google yaptığı güncellemeden sonra SEO çalışmalarında özellikle SEO uzmanlarının çok daha doğal yollar tercih etmesine yönelik çalışmalar yaptı. Doğal yolları tercih etmeyen siteleri tespit edip oldukça fazla kayıp yaşadığını da belirtti. Bu durumda Google SEO dalgalanmaları arasında yer alıp son döneme damgasını vurmuştur. SEO anlamında yaşanılan algoritma güncellemeleri oldukça önemli olup dikkat edilmesi gereken güncellemeler olmaktadır. Daha önceki güncellemeler sonrası etkilenmiş olan YMYL sayfaları da kaybettikleri pozisyonları geri kazanmış olarak gözüküyorlar. Bu da önemli Google güncellemeleri arasında yer almaktadır ve dikkat edilmesi gereken bir husus olmaktadır. Arama sonuçlarında karşınıza gelen reklam alanı, haberler ve Youtube Karuselleri sonrası çok daha organik sonuçlara ulaşılıyor. Bu güncellemeler sonrasında bazı siteler yükselme gösterecek ve bazı siteler de düşük gösterecektir.

Güncellemelere Ayak Uydurmanın SEO Açısından Önemi

Güncellemeleri sürekli takip etmeniz gerekmektedir. SEO çalışması bildiğimiz üzere bir web sitesini Google arama motorunun kriterlerine uygun halde getirecek iç ve dış çalışmalar yapıp iyileştirip, geliştirip daha üst sıralara çıkmak amaçlı yapılan bir çalışma olmaktadır. Arama motoru optimizasyonu yani SEO çalışmaları için sitenizi belirli bir seviyeye getirmesi için bir SEO uzmanı ile çalıştığınızı farz edelim. Sitenizi istediğiniz konuma getirdikten sonra eğer SEO işiniz bittiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Sürekli SEO dalgalanmaları takip edilmelidir. Bildiğiniz üzere SEO çalışmaları belirli bir anahtar kelimede arama motorlarında üst sıralara çıkmak amaçlı yapılan bir çalışmadır. Bu sebeple Google algoritmalarını takip edip SEO çalışmaları rekabet ortamı içerdiği için her büyük güncellemede veya küçük güncellemede siteniz sıralaması düşedebldir yükseledebilir. Bu sebeple Google güncellemeleri SEO uzmanı tarafından takip edilmesi ve SEO çalışması yapılan site sürekli güncel SEO teknikleri ile üst sıralara getirilmelidir.

Google SEO Açısından Değişmeyen Kriterleri

Google genel olarak değiştirdiği ve kusursuzlaştığı yer anahtar kelime olmaktadır. Anahtar kelime seçimi oldukça önemli olup her güncellemesinde Google bu konu hakkında güncellemeler yaparak daha da iyileştirmektedir. Anahtar kelime SEO açısından en önemli kriter olup doğru anahtar kelime ile üst sıralara bir siteyi çıkarmak mümkün olmaktadır. Google de bu kadar önemli olan anahtar kelime konusunda bazı açıkları kapatmak için sürekli güncelleme yapmaktadır. Bunu için düzenli olarak SEO güncellemeleri yapmaktadır ve takip edilmesi mümkündür. Bir bakmışsınız siteniz yükselmiş bir bakmışsınız siteniz düşmüş. Bunun temel sebep aslında Google’ın yaptığı son SEO güncellemesi olabilir. Bunun araştırması iyi yapılmalı ve SEO hizmeti aldığınız kişi tarafından takibi sürekli sürdürülmelidir. Eski teknikler ile yeni teknikler bir olmayıp sürekli güncel SEO algoritmasına uygun olarak SEO çalışması yapılmalıdır. Bunun için SEO uzmanları dikkat etmektedir ve takibini sürekli yapmaktadır.

Ana Kategori: Google Yeni

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 27

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Lokal SEO ve IP Odaklı SEO Nedir Nasıl Yapılır

5 (27) Lokal SEO ve IP Odaklı SEO Nedir Nasıl Yapılır? Yerel işletmelerin günümüzdeki en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three + nineteen =