Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Hamit Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google Yeni / Google 2019 Algoritmasında Değişime Giderek IP Bazlı SEO yu Tamamen Devreye Soktu
Seo örnekleri ve kendim seo yapabilirmiyim sorusunun cevabı.

Google 2019 Algoritmasında Değişime Giderek IP Bazlı SEO yu Tamamen Devreye Soktu

4.9
(31)

Google 2019 Algoritmasında Değişime Giderek IP Bazlı SEO’yu Tamamen Devreye Soktu

Bildiğiniz üzere internet dünyasında milyonlarca kullanıcı ve web sitesi bulunmaktadır. Bu web sitelerinde yer alan müzik, resim, videolar, web sayfaları ve benzeri olan bütün dosyalar hosting adı verilen sunucularda barınmaktadır. Sunucular barındırma hizmetini sağlayan yüksek özelliklere sahip olan gelişmiş bilgisayarlara verilen ad olmaktadır. Her web sitesinin dosyalarını barındırması amacı ile bir hosting bünyesinde olması gerekmektedir. Hostingler çeşitli firmalar tarafından trafiğe, alanına ve diğer çeşitli özelliklerine göre ücretlendirilirler ve satılırlar. Her geçen gün küçük değişiklere ve birkaç ayda bir büyük değişikliğe uğrayan Google algoritması yakından takip edilmesi gereken bir şey olmaktadır. Çünkü SEO açısından bütün algoritma güncellemesi oldukça fazla önem taşımaktadır. Bunun için SEO uzmanları güncel algoritmaya göre SEO çalışması yapmalıdır.

SEO hostinglerini normal hostinglerden ayıran en büyük nitelik SEO hostinglerinin web sitelerini C-CLASS yani c sınıf tip ip tabanlı hostinglerde eğer birden fazla web silesinizi barındırıyorsanız, her iki sitenizin birbirine verdiği linkler hiçbir şekilde değer kazanmamaktadır. Bu da Google ip bazlı SEO teknikleri açısından oldukça önemli bir durumdur. Tam da bu sırada SEO hostinglerinin önemi oldukça fazla anlaşılmaktadır. SEO Hostingler sayesinde kendinize ait olan her bir sitenize farklı c sınıfı ip adresi vererek siteniz arasında backlink paylaşımını sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Bu da sizi dış SEO çalışmalarında oldukça iyi etkiler ve arama motorlarında daha üst sıralara çıkmanıza yaratacak etkili dış SEO teknikleri arasında yer alır. SEO danışmaları için çok önemli bir avantajı da beraberinde getirmektedir.

SEO Hosting Önemi

SEO danışmanları açısından çok fazla avantajı yanında getiren bu SEO Hostingler, backlink konusunda da sizlerin farklı sitelerden backlink almak amacı ile para ödemenizi de engellemiş olmaktadır. SEO Hostingler ile sadece SEO danışmanlarının ilgilendiği için çok az firma veya SEO danışmanları tarafından satışı gerçekleştiriliyor. SEO açısından ip bazlı SEO bu konuda oldukça avantajlı konuma gelmeyi başarmaktadır. İp adresleri a, b, c, d, e olarak 5 farklı sınıfa ayrılmayı başarmıştır. A sınıfı ipler bütün sınıflara göre en kaliteli sınıf olmaktadır. a ve b sınıf ip özelliği bulunan SEO Hostingler oldukça zor bulunan sınıflar olduğu için hem zor bulunur hem de yüksek fiyatlara satılır. Bu neden ile Hostingler için en uygun olan sınıfı c sınıfı olmaktadır yani bir diğer adı ile C-Class olmaktadır.

İp Bazlı SEO’nun SEO’ya Olan Katkısı

SEO hostinglerin belirttiğimiz üzere c sınıfı ip adresi olma özelliği bulunmaktadır. Bu özelliğin avantajı ile SEO hosting kullanmakta olan siteler Google’a SEO konusunda oldukça uygun olarak gözükmektedir. Bu durumun yanı sıra çoğu SEO danışmanının bildiği üzere Google aynı ip üzerinde olan sitelerin hepsini tespit eder ve bilmektedir. Ayrıca Google algoritmasındaki değişiklikler bu durumu oldukça fazla etkilemektedir. Bu sebepten ötürü takibinin iyi yapılması gerekmektedir. Eğer sizin kullandığınız sunucuda farklı bir illegal site bulunmakta ise SEO açısından size ve o sunucuda yer alan bütün sitelere problem yaratmaktadır. SEO hostinglerde yer alan her siteye verilmekte olan farklı ip adresi sayesinde bu tehlikeden kurtulmuş olmaktasınız.  Yani bu da illegal, fake, bot içeren kötü bir sitenin sizin web sitesini aynı hostingde olsanız dahi etkileyemeyeceği ve sorunsuz bir şekilde backlink alabileceğinizin anlamına gelen bir durum olarak karşınıza çıkarak SEO açısından sizi iyi etkilemektedir.

Ana Kategori: Google Yeni

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.9 / 5. Oy sayısı: 31

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Tsoft Nedir

5 (22) Tsoft Nedir? Tsoft bir e ticaret yazılımıdır. E ticaret sitenizi arama motorlarında en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − eighteen =