Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Can Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google Yeni / Google Adwords Bir Anda Google Ads oldu

Google Adwords Bir Anda Google Ads oldu

5
(26)

Google Adwords Bir Anda Google Ads Oldu

Eskiden Google adwords olarak bilinen Google ads potansiyel alıcılara ulaşmak için ortak sayfalar, videolar, arama ve daha fazlasının reklamını vermesini amaçlamaktadır. Google adwords, Google ads olarak yeni bir şekilde isimlendirerek ve diğer reklamcılık ürünlerini de 2018 yılında Google pazarlama platformuna ve Google reklam yöneticisi ile birleştirdi. Google küçük işletmeler için bir alışveriş yapması için mağazayı ziyaret etmeye veya çevrimiçi olan ziyaretçiler için Google ads modelini geliştirdi. Google ads ile reklam verenlerGoogle adwords üzerinden alabildikleri bütün reklamcılık hizmetleri almaya devam edebilecekler.  Bildiğimiz üzere özellikle de küçük işletmelerin de reklam vermesini sağlayan Google adwords reklam açısından oldukça önem taşımaktadır. Google adwords kullanımı oldukça zor olan ve teknik bilgi oldukça fazla gerektiren bir reklam modeli olmaktaydı. Bu durumda Google bazı araçlar geliştirerek hem kullanımı kolaylaştırdı hem de reklamcılık hizmetini daha da geliştirdi

Değişiklik sadece adwords platformunun adı ile sınırlı bir değişik değildir. Google adwords markası adını Google ads olarak değiştirirken doouleclick digital marketing ve Google Analtics 360 platformları da Google marketing ile birleşti. Google marketing platformunun hesap uzmanları aracılığı sayesinde analiz uzmanlarının birlikte çalışabilmesi de artık olanaklı bir durum olmaktadır. Bu da kısaca Google reklamcılık hizmetini üçe ayıran bir durum olduğunu göstermektedir. Google adwords uzmanları da bu değişiklikten nasibini aldı. Google adwords uzmanı ya da yöneticisi olarak kendini tanıtan ve bu şekilde internet üzerinden kendini konumlandırıp dijital pazarlama hizmetini veren kişiler artık kendini Google ads uzmanı, Google ads eğitmeni, Google ads danışmanı olarak tanımlaması gerekmektedir.

Google Ads Avantajları

Google adwords de olduğu gibi Google ads modelinin en dikkat çekici özelliği hala düşük maliyete reklam şansı olmasıdır. Her bütçeden işletmenin reklam vermesine olanak sağlayan bir reklam modeli olmaktadır. Reklama bütçesi az olan yeni veya küçük işletmelerin hala Google ads sayesinde reklam vermesi mümkün bir durumdur. Dilerseniz küçük çaplı dilerseniz de büyük çaplı reklam verebilmeniz olası olmaktadır. Google adwords reklam aracında olduğu gibi Google ads modelinde de reklam yönetimi süreci oldukça önemli olduğu için yeni ismiyle Google ads uzmanlarından bu yönetim sürecini iyi bir şekilde atlatması beklenmektedir. Elindeki bütçeyi en iyi şekilde kullanan bir Google ads uzmanı ile gerçekten satışlarınızı arttırabilirsiniz. Google platformu reklam için oldukça avantajlı olup Google ads günümüzde aldığı güncellemelerin de etkisi ile çok fazla tercih edilen bir reklam modeli olmaktadır.

Google Reklamcılık Hizmeti 3’e Ayrıldı

Google marketing, GoogleAnaltics 360 ve doouleclick Digital platformları Google marketing adı altında birleşmiştir. Google marketing platformunun hesap uzmanları ile analiz uzmanlarının beraber çalışması artık olası bir durum olmaktadır. Bu da Google ads için önemli bir değişim olmaktadır.Son olarak ortaya çıkan yeni platform da Google Ad Manager, Doouleclick Ad Exchange ve DoubleClick for Publishers’ın birleşmesinden sonra ortaya çıkmış olan Google Ad Manager ile yayıncılara tek bir platformun üzerinden hizmet verilmektedir. Bu da bize Google adwords reklam aracına gelen bu değişimin sadece isim ile sınırlı olmadığı anlamına da gelmektedir. Artık Google adwords uzmanları olarak çalışan kişilerin de isimlerini Google ads uzmanı gibi alanlarına göre değişiklik yapması zorunlu olup aynı zamanda da yazılımsal özelliklerinin de yeterli olması için Google ads değişikliklerine adapte olunması da zorunlu hale gelmiş bir durum olmaktadır.

Ana Kategori: Google Yeni

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 26

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Tsoft E Ticaret SEO Altyapısı Faydaları

4.8 (25) Tsoft E Ticaret SEO Altyapısı Faydaları Tsoft yazılımı sizlere güçlü bir SEO altyapısını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + 18 =