Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Mehmet Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google / Seo Blog / SEO Fiyatları Nasıl Oluşur ve Hangi Faktörler SEO Fiyatlarını Belirler

SEO Fiyatları Nasıl Oluşur ve Hangi Faktörler SEO Fiyatlarını Belirler

5
(30)

SEO Fiyatları Nasıl Oluşur ve Hangi Faktörler SEO Fiyatlarını Belirler?

Öncelikle SEO hizmeti 3 farklı şekilde verilmektedir. Bireysel olarak çalışan SEO uzmanları veya SEO hizmeti veren firmalar iç SEO hizmeti, dış SEO hizmeti veya komple SEO hizmeti vermektedir. İlk olarak iç SEO hizmeti sitenizin içine yapılan her türlü müdahale ile Google başta olmak üzere bütün popüler arama motorlarında en üst sıralara çıkmak için yapılan işlemlerdir. İç SEO hizmetinde sitenizin kullandığı yazılım hatta e ticaret siteniz varsa kullanmakta olduğunuz e ticaret yazılımının oldukça büyük etkisi bulunmaktadır. Dış SEO hizmeti olarak adlandırdığımız site dışı çalışmalar ile sitenizdeki trafiği arttırma yöntemleridir. Bu SEO teknikleri de seo Fiyatlarını etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Dış SEO kısaca arama motorları sizin web sitenizin diğer internet sitelerinde veya platformlarda bahsedilmesi durumunda sizin sitenizi sevilen, güvenilir, yaygın kullanılan, sık sık tercih edilen bir site olarak görmektedir. Bu sebeple sizi arama motorlarında üst sıralara çıkarmaktadır. Diğer hizmet ise komple SEO hizmeti sitenizin sıralamasını yükseltmek için hem iç hem de dış SEO hizmeti vererek komple bir SEO çalışması yapmaktır.

SEO Fiyatını belirleyen Unsurlar

İlk olarak bir anahtar kelimeye göre bir SEO hizmeti almaktasınız. Anahtar kelime aramasındaki Google sonuç sayısına göre bir SEO fiyatı belirlenir ve bu fiyata en çok etki eden unsur olmaktadır. Anahtar kelimedeki rekabet doğrudan olarak SEO fiyatına etkisi bulunmaktadır ancak tek başına yeterli bir veri olmamaktadır. Google genel sonuçları kadar Türkçe sonuçları sayısına da bakılmalıdır. Örnek olarak SEO kelimesi tüm dünyada kullanılan uluslararası bir kavram olmaktadır. Dolayısı ile genel aramalardaki sonuç sayısı Türkiye’deki rekabeti tam olarak yansıtmamaktadır. Bu sebeple Türkçe aramalardaki sonuç sayısına bakmak oldukça önemlidir. Bu durumda SEO fiyatları belirlenirken anahtar kelime oldukça önemli bir rol oynar. Bir diğer fiyat belirlemede etkili olan sitenin yaşı olmaktadır. Sitenin yaşı ne kadar fazla ise SEO çalışması yapmak o kadar kolay olacaktır. Çünkü SEO çalışmasında site yaşı ne kadar yüksek ise Google yaşa gösterdiği itibar sebebi ile SEO çalışmaları da o kadar kolay olacaktır. Bu sebepten ötürü yeni kurulmuş sitelere SEO çalışması yapmak fiyatları arttırabilecek bir durum olmaktadır. Sitenizin hedef kelimenizdeki sırası da oldukça önemli bir faktördür. Çünkü SEO çalışması yapılacak sitenin o anki konumu da fiyat etkileyen bir unsur olmaktadır. Onun dışında sitenin teslim süresi, ödeme şekli, istenilen hedef konum, çalışma şekli gibi birçok faktör ile sitenizin SEO çalışmasında maliyeti belirlenmektedir.

Güvenilir Bir SEO Hizmeti Alın

Bu sektörde özellikle SEO çalışmalarında güven çok önemli bir faktördür. Ucuz diye bazı firmalar ile SEO çalışması işlemine başladığınız takdirde sizlere çok fazla sıkıntı yaşatabilmektedirler. SEO çalışması ve hizmeti veren birçok firma ve kişi bulunmaktadır. Hepsi biz en iyisiyiz, biz öyleyiz, biz böyleyiz gibi boş vaatlerde bulunmaktadırlar. Sizlere tavsiyemiz boş vaatler yerine beraber çalışacağınız firma veya kişinin referanslarına veya yaptığı işlere bakın. Yaptıkları işleri görmek isteyin ve referansları ile konuşun. Sizlere SEO fiyatlarını belirleyen faktörler hakkında konuştuk ve doğru firmayı seçmek sizlere kalmış. Sizlerin istek ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlayacak ve teslim süresini belirlediğiniz tarihte sizlere teslim edecek bir şekilde SEO hizmeti almanız için güvenilir bir SEO firması veya kişi ile çalışıp sizler de Google gibi arama motorlarında en üst sıralara çıkarabilirsiniz.

Alt Kategori: Seo Blog
Ana Kategori: Google

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 30

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Backlinkin Yararları

5 (11) Backlink Yararları Birçok blog yazarları ve site sahipleri başlar başlamaz SEO yapıp Google …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − 2 =