Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Fırat Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google / Seo Blog / Web Sitesinde Ne Kadar Aralıklarla İçerik Paylaşılması Gerekir

Web Sitesinde Ne Kadar Aralıklarla İçerik Paylaşılması Gerekir

5
(11)

Web Sitesinde Ne Kadar Aralıklarla İçerik Paylaşılması Gerekir

Oluşturduğunuz yeni içerikleri uygun ve düzenli olarak paylaşılmasını sağladığınız sürece, trendler ve ilgi alanlarını daha iyi anlamak adına içeriklerinizi harmanlayabilirsiniz. Bu sayede daha fazla müşteri kitlesi elde edebilir; bunun dışında güncel içerikler elde ederek işletmeniz açısından kendinize çok daha büyük imkanlar yaratabilirsiniz.

Web siteniz adına doğru içeriği oluşturmak, hedeflediğiniz başarı adına büyük rol oynayacaktır. Bununla ilgili dikkat etmeniz gereken üç ana madde bulunuyor;

  1. Hangi içerik türüne ihtiyaç duyuyorsunuz?
  2. Ne kadar içeriğe ihtiyacınız var?
  3. İçeriği kim oluşturacak?

Site Haritası

İçerik türelerinden hangisine ihtiyacınız varsa bunu öğrenmeni en iyi yollarından biride, site haritanıza bakmaktır. Site haritası, kullanıcıların erişimine açık olan, web sitenizdeki sayfa listelerinden oluşan kısma denir. Kullanışlılığı sayfa arasında ki bağlantılara etki ederek bileşenlerinin daha görünür olmasını sağlar. Bu taslaklar içerisinde sunacağınız bilgi ile site içerisinde sahip olduğunuz bölgenin şeklini göstermektedir. Bu nedenle site haritaları, içerik oluşturma biçiminizin daha uygun ve düzenli şekilde ilerlemesini sağlar.

Bu haritalar, ziyaretçilerin sitenizde daha rahat dolaşmasını sağlayan araçlardır. Ayrıca içeriklerinizi, içerik hazırlama stratejinizi de kolaylaştırır.

Web Sitesi İçin İçerik Oluşturma

Öncelikle hangi içeriklere sahip olduğunuzu ve bunun ne kadarlık bir kısmını tekrar geri dönüştürebileceğinizi ya da ne kadarını tekrar kullanabileceğinizin ayarlamasını yapabilirsiniz. Bu aşamaları geçtikten sonra, içeriklerinizi nasıl üreteceğinize dair çalışmalar yapmalısınız. Unutulmaması gereken hususlardan biride, içerik üretimi oldukça önemli etkendir. Bunun ayarlamasına ve zamanlamasına özen göstermeniz gerekir. Tamamen sitenize uygun ve oraganik olması gerekir. Kopyalama ve çalıntı olması durumunda, site çalışmalarına başlamadan önce arama motoru botları sitenizi spamlayarak sizi en alt sıralara kadar düşürebilir. Bunlar dışında video, blog paylaşımları ve görsel geliştirme yaratma gibi çalışmalar oldukça zaman alır. İçerik çalışmalarına başlamadan önce yapacağınız detaylı çalışmalar size katkı sağlar.

Verilerin Önemi

Dikkat etmeniz gereken konulardan biride içeriklerinizin ziyaretçiler üzerindeki etkisi olmalıdır. Bunu detaylı analiz ederek ileriye dönük çalışmalar yapabilir, etkili içerikler oluşturabilirsiniz. Geleceğe dair yapılan düzenli ve olumlu çalışmalarla kazanımlarınız söz konusu olduğunda, paylaştığınız içeriklerden veriler toplamanın değeri paha biçilemez bir hal alır. Daha iyi pazarlama yöntemleri için iyi bir dinleyici olmanız gerekir ve hedef olarak belirlediğiniz kitleyi çok iyi bir şekilde gözlemlemeniz gerekir.

Bir süre sonra pazarlama yatırımlarınızı yükseltmek isteyeceksiniz ve bunu başardığınızda daha güvenilir müşteriler, daha büyük marka bilinirliği size ait olacak. Bu içerik pazarlamasında en iyi sonuçları elde etmek istiyorsanız süreci çok iyi bir şekilde yönetilmesi gerektiği ortada.

Şirketler arası pazarlamaların %70 i daha fazla içerik oluşturmaya yöneldiği gibi bir gerçek var. Devamlı olarak uygun ve yaratıcı içerik sağlamak zor olsa dahi, yapılan stratejik, doğru ve düzenli çalışmalarla bunu sağlayabilirsiniz.

Birçok çalışmada oluşturacağınız içerikler değişkenlik gösterecektir. Bundan ötürü bir içerik oluşturmadan önce yapacağınız çalışmaları ve zamanınızı iyi ayarlamalısınız. İçeriklerinizden hangisi ziyaretçileriniz arasında çok rağbet görüyorsa onun analizini iyi yapmalısınız. Yapacağınızı çalışmalarla rağbet görmeyen içerikleriniz için zaman kaybetmemiş olursunuz. Bu çalışmaları yaparken yeterli bilgiye sahip olmanız sizin açınızdan çok iyi olacaktır. Bu tür araştırmalara önem vermelisiniz. Hiç kimse kafa karıştırıcı veya yanlış bilgilere maruz kalmak istemez. Bunu için yazdığınız konu hakkında detaylı araştırmalar yaparak konuya gayet hakim olabilirsiniz. Hatta o konuda uzmanlaşabilirsiniz. Yapacağınız bütün çalışmalar sizi kalkındıracak, bilgi sahibi yapacak ve  ileriye dönük yatırımlar sağlayacaktır.

Alt Kategori: Seo Blog
Ana Kategori: Google

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 11

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Shopphp SEO Altyapısı Faydaları

5 (27) Shopphp SEO Altyapısı Faydaları Shopphp bir e ticaret yazılımı olup tamamen SEO dostu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 3 =