Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Remzi Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google / Seo Blog / Seo İnternet Sitesine Ne Kadar Ziyaretçi Kazandırır

Seo İnternet Sitesine Ne Kadar Ziyaretçi Kazandırır

5
(11)

Seo İnternet Sitesine Ne Kadar Ziyaretçi Kazandırır?

Sitelerin olmazsa olmazı ziyaretçilerdir. Yapacağınız tüm çalışmalar sonucunda karşınıza çıkan tek terim Seo’dur. Seo sadece bizlere hitap etmez. Seo çalışmaları site sahiplerine, bloggerlara, girişimcilere, müşterilere marka savunucularına da hitap etmektedir. Başarılı bir Seo, Google yönergelerini çok iyi bilir. Güncel arama motoru yazılımlarını ve araçlarını iyi bir şekilde kullanır. Çalışmalara başlamadan önce detaylı bir Seo audit yapar. Sitenin güncel verilerini düzenli olarak takip eder. (Seo başlığı, link çalışması, anahtar kelime analizi vb.) Backlink çalışmaları yaparak uygun siteleri tespit eder. İçerik üretir. Sitelerin trafiğini kontrol eder.

Öncelikle Seo’nun uzun vadeli bir süreç ve karmaşık olduğunun altını çizelim. Öncelikle kolay ve uygulamakta sıkıntı çekmeyeceğiniz adımlarla başlayalım. Bu Seo çalışmaları sitenize umduğunuzdan daha çok fayda sağlayacaktır. Bir süre sonra daha detaylı araştırmalar sonucunda Seo hakkında daha fazla bilgi edinecek ve oldukça güçlü bir Seo stratejisine sahip olacaksınız.

Çalışmalara başlamadan önce dikkat edeceğiniz iki faktörün önemini bilmelisiniz: süreklilik ve tutarlılık.

Site İçi Optimizasyonlar

Google arama motoru artık, başlık etiketlerini, meta açıklamaları, görsellerin optimize edilmesi gibi durumları önemsemiyor. Google daha çok içeriğe ve link oluşturma tekniklerine önem gösteriyor. Fakat, Seo açısından önemli bilgiler edindikçe, önemli yöntemlerin neler olduğunu daha çabuk ve daha rahat öğrenebileceksiniz.

Seonun Önemi

Seo sitenizin yapısına temiz ve güncel olmasına önem gösterir. Seo doğrudan arama motorlarına bağlı olduğu için, arama motorlarının gelişimi ile paralel bir gelişim yaşamaktadır. Ancak Seo için ulaşılmak istenen hedefler bellidir.

SEO= Süreklilik/Organik çalışma/ Ziyaretçi Kitlesi/ Memnuniyet

Web sitenizin arama motoru sonuç sayfasında (SERP) en iyi sıralara gelebilmesi için devamlı geliştirmeler yapma evresidir. Seo ayrıcalığı ile web sitenizin performanslarını yükseltebilir daha fazla ziyaretçi kitlesine ulaşabilirsiniz.

Sitelerde Seo ve Reklam Çalışmaları

Ziyaretçiler reklamları tıklayarak başka sayfalara yönlendirilir. Mevcut olan satışların olup olmaması site sahibi için aracı olmasından dolayı çokta önemli değildir. Çünkü site sahibi tıklamalar için ödeme alır.  Google firması dışında da hem tıklamaya hem de müşterilerin satın alımına göre farklı komisyonlar ödeyen bazı firmalar vardır. Örneğin herhangi bir tıklamaya Google’ın verdiği 1 liraya karşılık daha yüksek bir tıklama fiyatı veren ve ürünlerin satılması halinde farklı bir yüzdelik komisyon tutarı teklif eden reklam firmalar mevcuttur. Bütün bu oluşumların ana temelinde Seo çalışmaları mevcuttur. Doğru yerde ve doğru zamanda yapılan akıllıca çalışmalar sayesinde, birçok web sitesi milyonlarca kitlelere ulaşmıştır. Örnek verecek olursak, bir CNN sitesinin günlük hiti ortalama 1,5 milyon kişidir. Bu hitin sağladığı gelir aylık olarak yüzbinlerce dolardır.

 

 

 

Para Kazandıran Site Sahibi Olmak

Seo çalışmaları doğrultusunda bunlar atılacak ilk adımlardır. Ayrıca bir sitenin verim verebilmesi için gerekli olan temel adımlardır. Sitenin temel konuları üzerine bu konularla ilgili, organik ve güncel içerikleri zengin bir şekilde uygun olarak girmeli ve ziyaretçilerin başka arayışlara girmesine fırsat vermemeli aradıkları bütün bilgileri verebilmelidir. Bundan ötürü bir site açmadan önce bu konu ile ilgili ya da başka bir konuyla ilgili bilgi sahibi olmak size avantaj sağlar.

Örneğin bir site açacak olursanız yapacağınız seo çalışmaları ile hedeflerinize daha kısa bir sürede ulaşacaksınız. Hangi konuya veya mesleğe sahipseniz, o yönde çalışmalar yaparak daha verimli olabilirsiniz. Örneğin çiçekler ile ilgili bir deneyim ve bilgi sahibi iseniz açacağınız internet sitesinde çiçeklerin detaylı tanıtımını ve özelliklerini yazarak binlerce içerik üretebilirsiniz ve sitenizden reklam gelirleri kazanabilirsiniz.

 Alt Kategori: Seo Blog
Ana Kategori: Google

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 11

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Woocommerce Yoast SEO Ayarları Nasıl Yapılır

4.8 (26) Woocommerce Yoast SEO Ayarları Nasıl Yapılır? Woocommerce e ticaret yazılımın tamamen SEO dostu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × one =