Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Mustafa Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google / Seo Blog / En İyi SEO Blogları Nasıl İçerikler İle Yazılır

En İyi SEO Blogları Nasıl İçerikler İle Yazılır

5
(28)

En İyi SEO Blogları Nasıl İçerikler ile Yazılır?

Blog sayfanızdaki yazıların çok etkili olması için faktörler bulunmaktadır. İlk olarak taze içerik paylaşmalısınız. Google başta olmak üzere bütün popüler arama motorları web sitenizi SEO anlamında incelerken hepsi güncel içerikleri sevmektedir. Bu amaca yönelik olarak sürekli blog sayfanızın güncel kalması gerekmektedir. Web sitenizin ana bir yapısı olduğunu varsayarak pek sık bir değişiklik yapmıyorsanız bu yüzden her hafta yeni bilgiler girebileceğiniz bir bloğa ihtiyacınız olmaktadır. Arama yapan kullanıcılar özellikle en güncel ve alakalı olan içeriklere sahip olan şirketleri ya da markaları tercih edeceklerdir. Eğer siteniz yeni bilgiler ile güncellenmiyorsa sıralamada sizin rekabet gücünüz ciddi manada azalacaktır. Blog yazarak sizler de okuyucularınız ile bir bağ kurabilir ve kendinizi bu alanda uzman bir konuma koyabilmektesiniz. Aklınızda SEO uyumlu içerik nasıl yazılır gibi bir soru var ise ilk olarak taze içerik üretmeniz ve güncel kalmanız diyebilmekteyiz. Ekibinizden birini makaleleri sürekli güncel tutması için görevlendirdiğinizde illa kendisi yazmak zorunda değildir. Bu hizmeti veren çok fazla makale şirketi veya makale yazan kişiler bulunmaktadır. Bu kişi veya firmalardan sizlere güncel ve devamlı makale yazacak birilerini bularak işinizi oldukça kolaylaştırmış olmaktasınız.

Blog Yazılarında Anahtar Kelime Etkisi

Anahtar kelime sizin bloğunuzdaki, blog yazılarının etkisini arttırmak için en önemli taktik olmaktadır. Anahtar kelimeleri belirlerken doğru stratejiler ve doğru kelimeleri seçmeniz oldukça önemlidir. Blog yazılarınızda çok fazla anahtar kelime tekrarının sizin bloğunuza faydasından çok zararı bulunmaktadır. Anahtar kelimelerinizi sık kullanmak yerine bir amaca uygun bir şekilde kullanmanız olacaktır. Zor anahtar kelimeler yerine long tail anahtar kelimeler seçmeniz gerekmektedir. Bu long tail anahtar kelimelerine örnek olarak zeytinyağı kelimesini seçmek yerine organik zeytinyağı fiyatları gibi anahtar kelimeleri seçerseniz oldukça iyi bir strateji izlemiş olursunuz. Kısacası long tail anahtar kelime gruplarını seçmeniz sizlere hem hedef kitlenizi daha iyi belirlemenize yardımcı olur hem de rekabet açısından da sizin işinizi oldukça fazla kolaylaştıracaktır. Dolayısı ile SEO uyumlu içerik nasıl yazılır konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli husus anahtar kelimeler olacaktır. İnsanlar bulmak istedikleri sonuç üzere detaylı bir arama yapıyorlar. Arama motorlarına sordukları soruya cevap beklemektedir. Bunu da anahtar kelimelerin önemini vurgulamaktadır. Okudukları içerikte sık sık üst üste anahtar kelime görmek yerine işlerine en iyi şekilde yarayacak bir cevap istemektedirler. Bu yüzden blog bu amaca hizmet ediyor ve sizin web sitenizin işine oldukça fazla işe yarayacaktır. Güncel olarak yayınladığınız ve düzenli olarak yayınladığınız postlar ile hem kullanıcılarınıza bilgi vermiş olursunuz hem de kullanıcıların markanıza ulaşması için iyi bir adım atmış olursunuz.

SEO İçin Blog Önemi

Blog yazmanın sizlere en büyük katkısı belki de her postu web sitenizin içine ayrı bir sayfa özelliğinde olmaktadır. Google başta olma üzere bütün arama motorları güncel içerikleri sever ve bu tarzda güncel içerik paylaşan sayfalara karşılığını vermektedir. Yapılan araştırmalara göre bloga önem veren ve düzenli içerik paylaşan şirketler blog yazmayanlara göre %55 daha fazla trafik almaktadır. Bu çok ciddi bir rakam olup bunun sebebi de indeksli sayfalar olmaktadır. Sizin için SEO uyumlu içerik nasıl yazılır sorusunun bir diğer cevabı da indeksli sayfalar yazmanız olacaktır. İndekslenmesi için bir sayfanın en az 300 kelimelik kaliteli kelime içermesi gerekmektedir. Bu da demek oluyor ki özgün makale olmalıdır.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 28

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Shopphp SEO Nasıl Yapılır

5 (27) Shopphp SEO Nasıl Yapılır? Öncelikle SEO hizmeti oldukça önemli bir yer kaplamaktadır. Ülkemizde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × one =