Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Fırat Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google / Seo Blog / SEO Uyumlu Blog Nasıl Olmalıdır

SEO Uyumlu Blog Nasıl Olmalıdır

5
(28)

SEO Uyumlu Blog Nasıl Olmalıdır?

SEO firmalarının veya SEO uzmanlarının oldukça fazla tavsiye ettiği ve web sitenizin daha üst sıralara çıkması için sitenize blog kısmı eklemelisiniz. SEO blog ilişkisi oldukça iyidir ve düzgün, kriterlere uygun ve güncel bir blog sayfanız bulunur ise bu sizi uzun vadede oldukça iyi etkileyecektir ve web sitenizin Google başta olmak üzere bütün popüler arama motorlarında en üst sıralara çıkmasında yardımcı olacaktır. Blog yazıları ilk olarak sürekli güncel kalmak zorundadır. Blog yazılarını güncel tutması amacı ile ekibinizden birisine bu görevi vermelisiniz. Blog yazıları ile ilgilenip sürekli güncel tutacak birisi oldukça iyi olur. Sürekli güncel blog yazısı olur ise bloğunuzda bunu arama motorlarının araçları fark eder ve üst sıralara çıkmanızı sağlamaktadır. Oldukça fazla getirisi olan ve uzun vadeli bir yatırım olacak düşünebileceğiniz SEO blogları sizlere ileride oldukça fazla getirisi olacaktır. Blog tasarımını yaparken de oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Blog tasarımını yaparken hem tasarım hem de programlamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Blog sayfanız için binlerce ücretsiz tema bulabilmektesiniz. Bu temaları kullanmadan önce SEO uyumlu bir tema olmasına oldukça fazla dikkat etmeniz gerekmektedir. SEO uyumlu bir blog teması sizlere oldukça fazla avantaj sağlayacaktır ve SEO çalışmalarınızı da olumlu bir şekilde etkileyecektir.

Anahtar Kelime Kullanımı

Bildiğiniz üzere bir içerikte önemli olan faktörlerden birisi de anahtar kelime olmaktadır. Bir içerikte çok fazla anahtar kelime tekrarının web sitenize faydasından çok zararı bulunmaktadır. Devir bu anahtar kelimeleri belirli bir amaca uygun kullanmak üzere olan bir devir olduğunu söyleyebiliriz. Bu konuda sizlerin de yapabileceği en iyi seçenek long tail anahtar kelimeler seçmek olacaktır. Long tail anahtar kelimelerden kastımız anahtar kelimeleri doğru seçmeniz için bir taktik olmaktadır. Kısaca anahtar kelimeleriniz örnek olarak ‘bilgisayar’ gibi çok zor ve rekabetin oldukça sıkıntı olduğu bir anahtar kelime seçmek yerine yerli üretim bilgisayar fiyatları gibi bir long tail anahtar kelime seçmeniz sizlere oldukça avantaj sağlar. Aklınızda SEO bloğu nasıl olmalıdır gibi bir soru var ise ilk olarak SEO yazılarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Long tail anahtar kelimeleri seçip hedef kitlenizi en iyi şekilde belirleyip hem sizlere uzun vadede getirisi oldukça iyi olacak hem de hedef kitlenizi belirleyerek rekabet açısından da işinizi oldukça fazla kolaylaştıracaktır.

SEO İçin Taze İçerik Gerekli

Arama motorları oldukça fazla sitenizin güncel olmasına dikkat edip güncel içerikleri sevmektedir. Sizlerin de bu amaca yönelik adımlar atmanız gerekmektedir. Blog sayfanızda yer alan makalelerin sürekli güncel olması gerekmektedir. Bunu sağlamak için bir çalışan gerekli olabilir veya ekibinizden birisine bu görevi verebilirsiniz. Düzenli olarak blog sayfanızdaki makaleleri güncellemesi gerekmektedir. İlla ekibinizden görevlendirdiğiniz olan kişi blog yazılarındaki makaleleri kendisi yazması gerekmiyor. Bu makaleleri yazacak birilerini tutabilirsiniz. Sizlere güncel bir şekilde düzen bir biçimde belirli makaleler yazabilecek makale firmaları ve hatta kişileri de oldukça fazla olmaktadır. SEO çalışmalarınızı oldukça iyi etkileyen ve güncel içerik çıkardığınızda SEO blogları sizlere oldukça avantajlı olacaktır. Arama motorları sizin güncel içeriği uzun süre yaptığınızı tespit edecek araçlara sahiptir. Bu araçlar ile sitenizin düzgün bir şekilde blog yazıları ve doğru anahtar kelimeler ile iyi bir strateji izlediğini arama motorlarına göstererek sizin de web siteniz en üst sırlara çıkacaktır. Blog sayfası SEO çalışmalarınızda sizlere her zaman artı olacaktır ve yapılması gerekmektedir.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 28

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Seo Neden Yapılmalı

5 (11) Neden SEO Yapılmalı Sosyal ağların yaratmış olduğu ekonomik güç şirketlerin dijital pazarlama stratejilerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine + eleven =