Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Şükrü Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google / Seo Blog / Google Açısından İçerik Önemi Nedir

Google Açısından İçerik Önemi Nedir

5
(11)

Google Açısından İçerik Önemi

Google arama motoru kullanıcıları memnun etmek için bazı stratejiler uyguluyor. Kullanıcılar tıkladığı sitelerde farklı içerikleri görmek isterler. Birbirinden ayırt edici, özgün kaliteli içerikleri. Google de bundan ötürü siteleri özgün içerik kullanmaya yönlendiriyor. Bundan ötürü de yaptığı çalışmalar doğrultusunda Pagerank teknolojisini kulanıyor. Tabi içeriklerin özgün olması sitenin organik trafiğini de olumlu yönde etkiliyor. Kullanıcılar okudukları kaliteli ve bir birinden farklı içeriklerden memnun kaldığı taktirde sitede daha fazla zaman geçiriyor ve bundan ötürü sitenin ziyaretçi sayılarında artış sağlanıyor.

İçerik web sitenizde ya da bloğunuzda bulunan yazılı veya görsel çalışmalara denir. (Örneğin; Metinler veya resimler.) Seo açısından içerik oldukça önemlidir. Çünkü arama motorları, sitenizde ya da bloğunuzda yaptığınız çalışmaları ve içerikleri kullanıcılara sunar. Bundan ötürü arama motorları sitenizde veya bloğunuzda bulunan içerikleri indeksleyerek sonuç sırlamasında gösterir.

Google arama motorunun en çok önem verdiği şeylerden biride, bir web sitesinde bulunun özgün içerikler veya dokümanlardır. Bu içeriklerin veya dokümanların tamamen size ait olmasıdır. Çünkü kullanıcılara her daim yenilik sunmayı ister. Herhangi bir siteden kopya ya da çalıntı olarak alınmış yazı, resim veya belgeleri arama yapan kullanıcılara başka bir site üzerinde sunmak istemez. Bundan ötürü de sonuç sıralamalarında farklı kimsede olmayan içerikli siteleri ön planda tutar. Bu tür çalışmalardan ötürü sürekli algoritma güncellemeleri yapıp kopya sunan içerikli siteleri tespit edecek sisteme sahiptir. Herhangi bir kopyalama veya çalıntı yapan siteler, tespit edildiği an spam olarak algılanır sonuç sıralamalarından en alt sıralarda olurlar. Bu da Gogole’ın bir tür ceza yöntemidir.

İçerik yönetimlerinin önemi Seo açısından oldukça önemlidir. Seo çalışması yapılırken çalışma yapacağınız sitenin sayfalarında herhangi bir siteye ait doküman, belge, yazı veya resim olup olmadığı kontrol edildikten sonra çalışmaya başlanmalıdır. Çünkü Seo çalışması yapacak olan site, arama motorlarında hızlı indeks alması sağlanacak site olacağı için, herhangi bir alıntı veya çalıntıyı anında tespit edeceğinden ötürü, arama motoru robotları çalışmaya başlamadan siteyi son sıralara atacaktır. Bu tür sıkıntılarla karşılaşmamak için sitenin ilk yapım aşamasın da ve daha sonra eklenen yazı ve dokümanlarında kesinlikle özgün içerik olması gerekir.

İçerik yönetimi konusunda yazılar profesyonel Seo uyumlu makale yazıları tarafından oluşturulmalıdır. Bu oluşan içerikler kullanıcılar tarafından beğenilmesi açısından zengin olmalıdır. Sunulan konu veya verilen bilgilerle ilgili videolu anlatım ya da tamamlayıcı görsellerin bulunması önemli bir husustur. Basit yazılan yazılar düz metinler kullanıcıları hoşnut bırakmayabilir. Karmaşık yazılar, anlatılmak istenen konu yeterince açıklayıcı olmaması durumunda kullanıcıların siteyi anından terke etmesi neden olacağı için bu durum arama motorları tarafından hoş karşılanmayabilir.

Bu içeriklerin Seo tarafından uygun ve uyumlu olması çok önemli bir husustur. Hedef kitleye yönelik arama motorlarında üst sırlara çıkmasını istediğiniz anahtar kelimelerinizi çok kullanmadan aşırıya kaçmadan Seo’ya uyumlu metin içerisinde çok iyi ayarlamanız gerekir. Meta tag olarak bildiğimiz bu kod yapıları arama motoru robotlarına sitenin sayfa içeriği hakkında bilgi sunmaktadır. Meta tag içinde kullanılan bilgiler ve anahtar kelimeler sayfa içinde kullandığımız içeriklerle birbirine uygun olmalıdır. Uygun olmadığı anda arama motorları tarafından spam içerik olarak algılanabilir.

Yaptığınız çalışmalara özen göstermeniz gerekir. Sunduğunuz içerikler ne kadar özgün ve zengin olursa kullanıcılar ve arama motorları tarafından beğeni alır. Bu konu yapılan Seo çalışması ile etkileyici bir sonuç elde edeceğinizi ve üst sıralara daha çabuk ve hızlı bir şekilde yükselmenizi sağlayacaktır.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 11

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Tsoft Yazılımı İç SEO Teknikleri Nelerdir

4.7 (26) Tsoft Yazılımı İç SEO Teknikleri Nelerdir Tsoft e ticaret yazılımı tamamen SEO dostu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − eleven =