Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Mustafa Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google Yeni / Footer Backlinkler Tehlike Saçıyor Google Spam a Dikkat Edin

Footer Backlinkler Tehlike Saçıyor Google Spam a Dikkat Edin

5
(26)

Footer Backlinkler Tehlike Saçıyor Google Spam’a Dikkat

Google arama motoru optimizasyonu yani SEO çalışmaları için çok fazla tekniği bünyesinde barındıran ve çok kapsamlı olan çalışmalar ile gerçekleştirilen faaliyetlerin zinciri olmaktadır. SEO teknikleri denilince akla ilk olarak footer backlink, yorum backlink, Side Bar backlink, forum backlink ve daha pek çok teknik akla gelen dış SEO teknikleri bulunmaktadır. Backlink çeşitlerinden biri olan footer backlink tanımından belli olacak şekilde link alımı yapıyor gibi görünse de herhangi bir internet sitesinin üzerinden sitenize yapılacak olan link çıkışları link aldığınız sitenin Google arama motorunun üzerindeki indexlerinin sayısında backlink kazanmanıza sebep olacaktır bunu da Google spam olarak algılama durumu olmaktadır.Sitenizin indexli sayfalarının link çıkışı yapması nedeni ile birkaç siteden bu tarz link alındığında doğal olmayan baktılar ile Google’ın dikkatini üzerinize çok fazla çekmiş olursunuz.

No follow ya da dofollow olarak kullanımı sürdürülen backlink çeşitlerinin oldukça dikkatli kullanılması gerektiğini sizlere söylemeliyiz. Kurumsal SEO çalışmaları için de oldukça fazla kullanılan bu yöntem doğru kullanıldığı takdirde eşsiz imkanlar tanımaktadır. Google tarafından black hat SEO kapsamında olan ve bu kapsamda değerlendirilen footerbacklinkler yöntemi strateji olarak pek doğru bir seçim olmayabilir. Yıllanmış bloglar dışında kullanılması SEO uzmanları tarafından önerilmemektedir. İlk etapta oldukça güzel sonuçlar ile karşılansa da uzun vadede ya da kalıcı sonuçlar doğuran bir yöntem olmamaktadır. Bu bağlamda SEO yöntemleri arasında en son tercih edilecek yöntemlerden birisi diyebilmekteyiz.

Footer Backlink Tavsiye Edilmemektedir

İlk olarak link alımı yapılacak olan hedef sitenin, site hitinin organik ve düzgün olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Arama motorları üzerinden ziyaretçi çekmek için bot ya da fake ziyaretçilerden uzak olan daha güvenilir olan siteler tercih edilmesi gerekmektedir. Trustrank ve pagerank değerlerine dikkat etmeniz de oldukça önemli olmaktadır yoksa footer backlinkler spam olarak algılanır. Trustrank olarak adlandırılan değer Google’ın web sitelerine kendi gözünden bakıldığında verdiği güvenlik değeri olmaktadır. Pagerank’te buna benzer özelliklere sahip olan bir başka sitenin kalitesini belirleyen bir puanlandırma yöntemi olmaktadır. İkisine de dikkat edilmesi gerekmektedir. Footer linklerin etkisi kaldırılmış ve hatta birden fazla sitede çok sayıda düzensiz ya da yanlış alımı olan footer linklerden dolayı Google spam olarak algılar ve manuel spam işlem cezası ile siteler cezalandırılmaktadır. Sitenize footer link almak için ilk olarak sitenizin bir dönümde otoriter olması ve karşı sitelerden alınmakla olan footer linkleri kaldıracak güce sahip olması ve etkide olması oldukça iyi olmalıdır. Footer link alınması siteniz için bu bağlantıların dağıtılması tavsiye edilmemektedir.  Bu tür bağlantıların sayısı ve link alınan sitenin index sayısı ile direkt olarak doğru orantılı olacağından dolayı çok yoğun olarak gelecek Backlinkler sizin sitenize çok fazla zarar verecek özelliklere sahiptir.

Footer Backlink Alınmalı mı?

Sonuç olarak anlattığımız kadarı ile footer link alınmasını ve web siteniz için bu bağlantıların dağıtılmasını hiçbir SEO uzmanı tavsiye etmez ve biz de tavsiye etmemekteyiz. Bu tür bağlantıların sayısını düşündüğünüzde bu sayı link alınan sitelerin index sayısı ile doğru orantılı olmaktadır. Bu sebeple web sitenize gelecek olan Backlinkler oldukça yoğun olarak geleceği için sitenize zarar verilebilecek niteliği taşımaktadır. Yanlış ya da düzensiz olarak alınan footerbacklinkler etkisinden dolayı web siteniz Google tarafından incelemeye alınır. Çünkü Google bunu spam olarak algılar ve web sitenizi spam işlem cezasını uygulayarak web sitenizi cezalandırır. Bu sebeplerden ötürü footer backlink alınması sakıncalıdır ve hiçbir şekilde önerilmez.

Ana Kategori: Google Yeni

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 26

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Opencart Nedir?

5 (8) Opencart Nedir? Opencart ücretsiz bir e-ticaret platformudur. İşlerini internet ortamına taşımak isteyen ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 + seven =