Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Furkan Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google / Seo Blog / SEO Blog Neden Önemlidir SEO Bloğu Nasıl Olmalıdır

SEO Blog Neden Önemlidir SEO Bloğu Nasıl Olmalıdır

5
(27)

SEO Blog Neden Önemlidir, SEO Bloğu Nasıl Olmalıdır?

Web sitenize bir blog kısmı oluşturmanız oldukça önemlidir. Bir blog kısmı oluşturup güncel bir biçimde yazı yazma durumu sizler için fazla çaba gerektiren bir süreç olmaktadır. Bunu yaptığınızda SEO sayesinde bütün uğraşlarınızın karşılığını görmektesiniz. Bütçesi kısıtlı olan markalar için paralı medya kampanyalarına ciddi bir yatırım yapmak daha mantıklı gibi gözükebilir. Sonuçta hangi reklamın ne kadar getirisi olabileceğini görebilmektesiniz. Web sitenize blog oluşturmak daha uzun vadeli bir yatırım olarak gözükmektedir. Getirisi günümüzde küçümsenebiliyor fakat blog uzun vadede finansal olarak sizlere oldukça iyi fayda sağlayacaktır. Blog yazmak SEO için önemlidir. Web sitenizde güncel bir şekilde blog yazdığınız takdirde bunu Google dahil bütün popüler arama motorlarının araçları algılar ve sizi SEO anlamında oldukça iyi puanlar. Sizin web sitenizi olumlu bir şekilde puanlaması demek web sitenizin arama motorlarında daha üst sıralara çıkacağı anlamına gelmektedir. Bütün SEO firmaları veya uzmanları blog yazılmasını önermektedir ve bu yönde tavsiyeler vermektedir. İlk olarak SEO bloğu nasıl olmalıdır diye bir soru kafanızı karıştırabilir. Basit kısımdan başlayarak bloğun ne olduğundan bahsedelim. Blog genellikle bilgilendirici olan makalelerin bir web sitesinde toplanmasına denmektedir. Tek bir kişi bile güncel blog yazabilir. Dilerseniz siz yazabilirsiniz dilerseniz de makale firmalarından veya başkalarına blog yazılarınızı yazdırabilirsiniz.

Blog Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk olarak blog ekler eklemez web siteniz mucizevi bir şekilde daha fazla trafik alıp arama motorlarında üst sıralara çıkmayacaksınız. Fakat doğru adımlar ile hareket ederseniz bilinirliğinizi gerçekten ciddi manada arttırmanıza yardım edecektir. Bu da sektörünüzde diğer yer alan öncü markalardan biri olduğunuzu kullanıcıların görmesini iyi bir şekilde sağlayacaktır. Böylelikle potansiyel müşterileri, iş ortaklarını ve medya sektöründe yer alan geniş bir iletişim ağını da kurmuş olacaksınız. İyi bir şekilde yazılmış ve bir kişi tarafından her gün güncellenen SEO bloğu web sitenizin gelişimi açısından oldukça fazla önem taşımaktadır. Blog postlarını ekibinizden birisi güncel tutmak veya sürekli güncelleme yapması ile sorumlu olması gerekmektedir. Bu kişi illa da bütün blog y azılarını kendi yazması gerekmemektedir. Bu kısmı başka birilerine de yaptırabilirsiniz. Bu konu ile ilgili makale firmaları veya makale yazan kişileri bularak bloğunuzun sürekli güncel kalması için önemli bir adım atmış olursunuz. Bloğunuzu bir gazete gibi düşünmeniz gerekmektedir ve ne olursa olsun belirlenen gün aralıklarında bir şeyler yayınlamanız size her zaman artı olacaktır.

Blog Yazıları Nasıl Olmalıdır?

Blog yazılarında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde blog yazılarının sizlere getirisi maksimum seviyede olacaktır. İlk olarak anahtar kelime ve başlıkları iyi seçmeniz gerekmektedir. Anahtar kelime oldukça önemli bir konu olmaktadır. Web sitenizi üst sıralara çıkarmanıza yardım edecek anahtar kelime, başlık gibi şeylere blog yazılarınızda dikkat edilmesi gerekmektedir. Peki ideal bir SEO bloğu nasıl olmalıdır gibi sorular kafanızı karıştırabilir. İdeal bir SEO bloğu sürekli güncel kalan, SEO uyumlu temalı, anahtar kelimeler ve başlıklar düzgün şekilde yerleştirilmiş blog yazıları oldukça etkili olmaktadır. Blog yazıları sizlere SEO anlamında uzun vadede bir şeyler katmaktadır. Kısa vadede bir şeyler katmasını beklemek yanlış olur. Sürekli güncel tutmak için ekibinizden birisinin sitenizin blog sayfası ile ilgilenmesi gerekmektedir. Kriterlere uyulur ise sizin web sitenize blog yazıları uzun vadede oldukça iyi bir SEO katkısı sağlayacak ve trafiğinizi arttıracaktır.

 

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 27

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

SEO Türkiye’de Neden Henüz Bilinmiyor

5 (27) SEO Türkiye’de Neden Bilinmiyor? SEO olarak adlandırdığımız arama motoru optimizasyonu özellikle Avrupa, Amerika …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty + thirteen =