Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Mahmut Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Dijital Hizmetler / Pazaryeri / Pazaryeri Reklam Hizmetleri ve Fiyatları

Pazaryeri Reklam Hizmetleri ve Fiyatları

5
(26)

Pazaryeri Reklam Hizmetleri ve Fiyatları

Online pazaryeri olarak adlandırılan ortam, alıcı ve satıcının üçüncü bir taraf vasıtası ile bir araya getirilmesi ve bu şekilde ürünleri sergilenmesi ve satışının gerçekleşmesine ortam hazırlayan ve olanak sağlayan bir e ticaret faaliyeti olmaktadır. Pazaryeri bu faaliyetinden dolayı çeşitli yöntemler ve yollar ile gelir elde eden konumunda olmaktadır. İlk olarak aylık mağaza bedelinden oldukça fazla kar etmektedir. Ürün başı listeleme ücreti de kar ettiren yollar arasında yer almaktadır. En çok üçüncü tarafın kar ettiği şey ise bu satışlardan elde edilen komisyon payı olmaktadır. Ürünlerin diğer ürünlere göre çok daha ön plana çıkarılması amacı için yapılan reklam ve banner çalışmaları olmaktadır.  Günümüzde çok tercih edilen ve kar sağlanan pazaryeri reklam hizmetleri oldukça fazla avantaj sağlamaktadır. Reklam hizmeti için tercih edebileceğiniz bir yol olmaktadır. Popüler web siteleri ile bu işlemi yapmanız mümkün olmaktadır.

Türkiye’de online pazaryerlerinde yaşanan gelişmeleri takip edip hangi web siteleri bunları sunuyor görebilirsiniz. Ülkemizde pazaryeri hizmeti veren siteler Gittigidiyor.com, n11.com, sahibinden.com, sanalpazar.com ve Hepsiburada.com olmaktadır. Bu web siteleri pazaryeri hizmetini uygulayabileceğiniz web siteleri olmaktadır. Oldukça pazaryeri reklam hizmetleri fiyatları uygun olmaktadır. Bu web siteleri üzerinden online pazaryeri işlemlerini yapabilirsiniz.

Online Pazaryeri’nin Avantajları

İşletmeler için online pazaryerinin birçok avantajı bulunmaktadır.  E ticaret sitesi kurmanın maliyetine katlanmadan direkt olarak satışa başlama avantajınız bulunmaktadır. Ayrıca e ticaret siteniz var ise sizin ürünlerinizi satmak için ek bir kanal sağlamaktadır. Karşılaştırma yaptığınızda diğer satış kanallarına kıyasla azaltılmış pazarlama giderlerini sizlere sağlamaktadır. Bu oldukça önemli bir avantaj olmaktadır. Online platformlarda ülkemizde pazaryeri reklam hizmeti veren firmalar çok sayıda bulunmaktadır. Markanın tanınırlığı ve satışlarını teşvik etmek için büyük bir isme güven ihtiyacını karşılamaktadır ve birçoğu bir çeşit satıcı ve alıcı koruma politikasına sahip olmaktadır. Satıcılar ve tedarikçiler, tedarik zinciri veya zincirleri arasında yeni bir ticaret ortaklığı da kurmanız için sizlere fırsatlar sunmaktadır. Hazır müşterisi olan 24 saat açık olan günün her saatinde müşterilerin erişebileceği popüler bir online mağazaya sahip olmaktasınız.

Pazaryeri satışları sayesinde yurtdışı satışları için yeni fırsatlar sağlamaktadır. Marka tanınırlığı ve satışları teşvik etmek için büyük bir isime olan güven ihtiyacını en iyi şekilde karşılar ve birçoğu bir çeşit satıcı ve alıcı koruma politikasına sahip olmaktadır.

Online Pazaryerinin Dezavantajları

Belirli olan bir komisyon abonelik ve listeleme ücretleri ödemek zorunda olmanız pazaryerinin dezavantajları arasında yer almaktadır. Rekabet ortamlarında pazaryerleri abonelik ücreti listeleme ücreti gibi bazı sıkıntılı uygulamaları kaldırıp komisyon oranlarında indirimlere gitmeyi tercih etmişlerdir. Bazı siteler için geçerli olan bir durum olmaktadır. Sanılanın aksine pazaryeri reklam hizmetleri ücretleri oldukça uygun olmaktadır. Çapraz satış konusunda bazı imkanlar kısıtlı olması da dezavantajları arasında yer almaktadır. Pazaryerlerine bağlı kalma ve hangi siteye çalışıyorsanız eğer o sitenin politikalarına boyun eğmelisiniz. Bu durum bazen can sıkıcı olan bir durum olmaktadır fakat katlanmanız gereken bir durum olmaktadır. İşletmenizin ve markanızın internette olan varlığını devam ettirebilmesi için pazarın bazı sınırlamaları da olabilmektedir. Online pazaryerinin en büyük dezavantajına bakacak olursak girerken belirli bir abonelik ücreti vermeniz olmaktadır. Bu durum her site için aynı olmaktadır. Dilerseniz ülkemizdeki ticaret siteleri veya yurtdışındaki e ticaret sitelerinde online pazaryeri yapma imkânınız bulunmaktadır. Bu durumda sizler de büyük bir site bünyesinde satış gerçekleştirebilme imkanına sahipsiniz.

Alt Kategori: Pazaryeri
Ana Kategori: Dijital Hizmetler

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 26

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Neden GOSEOO

5 (28) Neden Goseoo? Goseoo firmasını tercih etmeniz için oldukça fazla sebep bulunmaktadır. Türkiye’de en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × three =