Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Tuğç Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google / Nedir / Offpage SEO Nedir

Offpage SEO Nedir

5
(12)

Off Page SEO Nedir

Off page,bir web sitesinin arama motoru üzerinde derecesini yükseltmek için yapılan site dışı optimizasyon işleminin tümüdür. Off Page yönteminde sadece sitenin dışındaki diğer siteler hedef alınırken on-page yönetiminde ise sadece web sitesinin içerisindeki değişimler gerçekleştirilir.

Site Dışı Seo Nasıl Yapılır Çeşitleri nelerdir

Sizin yapmanız gereken ise, web sitenize ait sektörlerle iş birliği kurmak ve backlink çalışmaları yürütmektir. Bu da oldukça zor olabilir, çünkü aynı sektörden olacak olan her kişi sizin rakibiniz potansiyelindedir ve bu nedenle sizi tavsiye olarak göstermesi oldukça zor koşullarda gerçekleşir. Ama bunu gerçekleştirmek ve alanınıza uygun web sitelerinin sizi ziyaretçileri önermesi ile web sayfanızın site dışı Seo çalışmaları size oldukça geri dönüş kazandıracaktır.

Site dışı seo optimizasyonu için Do Follow (Backlink) ve No Follow linklerine dikkat edilmelidir. Kod hataları ise tespit edilerek düzeltilmelidir. Google Tools ayarı ve meta tag analizi iyi yapılmalıdır. Ayrıca Google site haritası ve Google robot oluşturulmalıdır. Kırık linkler temizlenmeli ve doğru içerik analizleri yapılmalıdır.

Site içi Seo çalışması bitmeden backlink çalışmaları yapılmamalıdır. Web sitenizi düzenledikten sonra piyasaya sunabilri, ve bu şekilde kalıcı geri dönüşler alabilirsiniz. Sosyal medya yönetimi ile ise doğal ve organik yollardan reklamınızı yaparak ilerleyebilir, hızlı dönüşler elde edebilirsiniz.

Of Page Seo ( Site Dışı Seo ) çalışmaları genelde aşağıdaki işlemleri kapsamaktadır.

Blog sayfalarından link alışverişi

Farklı iş birliği çalışmaları

Sosyal medya çalışmaları

Farklı sitelerden link alışverişi

Kaliteli ve ücretsiz backlink alma çalışmaları

En önemlisi; değerli içerikler oluşturarak web sitesine link alma çalışması

Kaliteli backlinkler web sitesi sıralamalarında yükselmesi için oldukça önemli bir faktördür. Burada dikkat edilmesi gereken husus önemli olan konu işlemlerinin olabildiğince organik olmasına dikkat edilmesidir. Genellikle organik olmayan işlemler faydadan çok zarar vermektedir. Hatta bilinçsiz yanlış yapılan Off-Page Seo çalışmaları nedeniyle birçok web siteleri Google tarafından farklı cezalara çarptırılmıştır. Bu durum dikkate alınarak özgün ve dürüst içeriğe ciddi anlamda dikkat edilmelidir. Aşırı bir link paylaşımının başlangıç aşamasında etkisi hızlı bir şekilde görülür. Fakat uzun bir vade de bir sonuç elde edemezsiniz. Bu sebeple yapılan yapılan paylaşımlar aylara, hatta yıllara yayılması gerekebilir. Bu durum daha iyi sonuçlara gelmenizi sağlayacaktır. Özellikle sosyal medya üzerinden backlink almak için kalıcılık ve doğru zamanlama önemlidir.

Off Page Seo çalışmaları, web sitenizin kullanışlı bir web sitesi olmasını sağlarken, aynı zamanda arama motorlarında oluşturduğu güven ile sitenizin sıralamalarda daha yukarılarda olmasını ve bilinirliğinizin artmasında büyük bir rol oynar.

Site dışı Seo (Off Page Seo), web sitenizin dış kaynaklardan aldığı her türlü bilgi ve tavsiye ile referans bağlantılarının tanıtımlarını kapsamaktadır. Böylelikle web siteniz ile site dışındaki paylaşımlarınız birbiri ile uyumlu olmakla birlikte, sitenizin arama motorunda güvenli bir site olarak yer almasını sağlamaktadır. Sitenize gelen ziyaretçilerin sitenizde nasıl memnun olduğu Onpage Seo performansınızı belirlediği gibi sitenize nasıl yönlendirildiğini de Off Page Seo perfonmansı belirler.

Sitenizin olabildiğince alakalı ve kaliteli yerlerde kullanıcıların ihtiyaçlarına çözüm sunacak şekilde paylaşıyor olabilmesi için sitenizin off page seosunu iyileştirmek için genel olarak yeterli olacaktır. Teknik kısımdaki Seo çalışmasından sonra domain değerini yükseltebilmek için Off Page Seo çalışması yapmalıdır. Ayrıca sitenizle ilgili kaliteli ve kitlelere sahip olan sitelerde tanıtım yazıları yazdırarak veya konu içerisinde sitenize bağlantı vererek de link kazanabilirsiniz. Sayıca fazla olacak diye çöp tabir edilen web sitelerinden alım yapılmamalıdır. Önemli olan sayısı değil niceliği olmalıdır…

 

Ana Kategori : Nedir

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 12

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Google Ads Nedir

5 (26) Google Ads Nedir? Eski adı Google AdWords olan Google Ads; Google da yapılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 − 1 =