Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Kerem Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google / Nedir / Onpage SEO Nedir

Onpage SEO Nedir

5
(12)

On Page SEO Nedir                                                             

Onpage web sitelerinizi arama motorlarında üst sıralara çıkmak için site içi yapılan bir seo çalışmasıdır. Genellikle web sitenizin kod yapısında değişiklikler ve iyileştirme yapmanız sağlar. Bunun içinde site içi SEO (On Page SEO) ve site dışı SEO (Off Page SEO) çalışmalarını yapmanız gerekmektedir. Bu çalışmaları yaparken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Sizler için gerekli olan bazı detaylar…

On Page SEO Nedir

Web sitelerinizi arama motorlarında yükseltmek için yapılan site içi seo çalışmalarına On Page SEO denir. Ama web sitelerinizi üst sıralara yükseltmenin garantisini vermez. On Page SEO aşağıda göstermiş olduğum bazı öge ve detayları içerir.

URL Yapısı: Arama motorlarının tamamen odak noktası olan URL yapıları ciddi bir şekilde büyük önem taşımaktadır. URL içerikleriniz hedef anahtar kelimelerini içermelidir. Hedef anahtar kelimelerinize anahtar kelime eklemek için değiştirmeyin çünkü bu tür durumlarda sıralamalarınıza ciddi şekilde zarar verirsiniz.

Başlıklar: Anahtar kelimeleriniz için en uygun ve en isabetli yerlerdir. Anahtar kelimelerinizin uyumuna özen göstermelisiniz. Ayrıca içeriklerinizi uygun bir şekilde yansıtmaya dikkat etmelisiniz.

Sayfa Yüklenme Süresi: Genelde kullanıcıların birçoğu web sitelerinin kısa bir sürede yüklenmesini beklemektedir. Bu süre 4-5 saniye üzerine çıktığı takdirde, kullanıcılar siteleri terk etmektedir. On Page SEO için dikkat etmeniz gereken hususlardan biri sayfa yüklemelerine dikkat etmelisiniz. Bir saniyelik gibi gecikmelerde yaklaşık %5 bir düşüşe sebep olabilir. Sayfa yüklenme sürelerinizi düşürmek için şunları yapmanız gerekir;

Mümkün olduğu sürece web uyumlu görsel formatlarını kullanınız. Kodunuzu küçültüp, eklentilerinizin sayısını azaltın, yönlendirme kullanımlarını en aza indirip mobil cihazlar için optimize edin.

Site İçi Linkleme: Web sitenizde diğer sayfalara kullanıcılar için yararlı olan linkleri verin. Bu linkler, sitenizi arama motorlarında ön plana çıkarmaya ziyaretçiler için daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olacaktır.

Sayfa İçeriği: Dünyanın en büyük arama motoru olan GOOGLE kullanıcılarının isteklerini en iyi şekilde karşılamak ister. Bu nedenle içeriklerinizin uyumuna özen göstermelisiniz. Bu konuda hassas olup bilinçli davranırsanız kullanıcıların yaptıkları aramalar ve araştırmalar sizin sayfanız üzerinden sağlanırsa GOOGLE size pozitif bakar.

Meta-Tag Düzenlenmesi: Sayfalarınızda görünmese bile, arama motorlarında yapılan araştırmalarda görünebilmesi için Meta-Tag’ları (title, description, keyword) doğru uzunlukta ve uygun anahtar kelime kullanımıyla düzenlemeniz gerekmektedir.

Görsel Düzenlemeler: Sitenizde birçok metinde yönlendirme bulunmaktadır. Sitenizde olan bu görseller içeriklerinizle uyumlu olmalıdır ve görsellerde kesinlikle alt başlık kullanılmalıdır. Görselin URL’si de alt başlığa ve içerikte kullanılan anahtar kelimelere göre düzenlenmelidir.

Of Page SEO Nedir

Site dışı arama motoru optimizasyonudur. Of Page SEO, web sitenizi internet dünyasında önemli yerlere getirmeye ve sitenizin arama motorlarında görünürlüğünün artmasına yardımcı olur.

Of Page SEO aşağıdaki ögeleri içerir;

Backlink: Back link en önemli parçalardan biridir. Kendi web sitenize başka bir web siteden link almaya, backlink denir. İçeriğiniz ne kadar önemli olursa olsun, organik backlink almanız çok önemlidir. Çünkü sosyal medya ve web sitenize olan bağlantı sayılarını arttırır. Kullanıcıları sitenize yönlendirmeyi sağlar. Web sitenize paylaşım butonu ekleyerek, kullanıcıların içeriklerinizi sosyal medya ortamında paylaşmasını sağlayın. Bu sizin için faydalı olmakla kalmayıp web sitenize olan erişimi artıracaktır.

Web Sitesi İncelemeleri: Yelp yorumların olduğu bazı sitelerde yer almanız çok yararlıdır. Bu sayede web siteniz için daha fazla erişim ve bağlantı bulabilirsiniz. Bu hususlara özen göstermeli ve dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü bununla ilgili bazı yorumlar olacaktır. Bu yorumlara dikkat etmeyi ihmal etmeyiniz.

 

Ana Kategori : Nedir

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 12

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Özel Yazılım SEO Hizmeti Fiyatları

5 (25) Özel Yazılım SEO Hizmeti Fiyatları SEO olarak adlandırılan ve Türkçesi arama motoru optimizasyonu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 − 3 =