Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Hamit Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google / Nedir / White Hat Seo Nedir

White Hat Seo Nedir

5
(11)

White Hat Seo Nedir

Bu sektörle yakından ilgilenen tüm webmasterlar çok iyi bilir ki, White Hat Seo şu an için tüm bu çalışmalar arasında ki en etkili ve tamamen yasal olan Seo çalışmasıdır.

Hack aleminden seo sektörüne geçen Black Hat kötü amaçlı olan çalışmalara alternatif olarak geliştirilmiş olan White Hat Seo tekniklerini sitenize uygulayarak arama motorlarında önemli sonuçlara ulaşabilirsiniz. White Hat Seo çalışmalarının etkili olabilmesi için sitenizde bulunan içerikleri en uygun hale getirip sitenizi kalkındırabilirsiniz.

WHS – White Hat Seo

Genel olarak baktığımız zaman White Hat Seo çalışmalarını şöyle özetleyebiliriz;

İçeriklerin tamamen özgün içerikler olması.

Sitenizde bulunan tüm içeriklerin güncel olması.

İçeriklerde kullanılan tüm resimlerin, özgün olması ve kendi tarafınıza ait olması telif sorunu taşımaması.

Etiketlemelerin doğru bir şekilde tercih edilmesi.

Sitenizde yer alan içeriklerin tamamen doğal ziyaretçiler tarafından yorum alması.

Google Arama Motoru

Genel olarak baktığımız zaman tüm bu hususlardan önce içerikleriniz size ait olması (Kopyalanama Olmaması) Google arama motoruna uygun bir şekilde yürütülmesi gerekmektedir. Bütün bu içeriklerin anahtar kelimelerinizle olan uyumuna özen göstermelisiniz.

Bu adımlara dikkat ederseniz, sitenizin sandbox gibi birçok çeşitli Google yapılandırmalarına karşı önlem alış olursunuz ve bu yapılandırmalardan kurtulursunuz. Aksi takdirde bundan kurtulmanız imkansızdır.

White Hat Seo çalışmalarının etkisini göstermesi biraz zaman alabilir. Fakat bunu belirterek söylemeliyim ki, arama motorlarında çalışmalarınızın kalıcı olabilmesine için bu çalışmalar çok mantıklı çalışmalardır.

İçeriklerin en minimum 300 kelimeden oluşması ve kesinlikle tarafınıza ait olması gerekmektedir.

Kopya içerikleri barındırılmamalıdır.

İçeriklerinizde bulunun mevcut resimlerinizde kesinlikle alt etiket ekleyerek resimlerinizi Google botları tarafından çok rahat bir şekilde tanınmasını sağlayabilirsiniz.

İçeriklerinizden başka sitelere backlink vermekten çekinmemelisiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken şeylerden biride, verdiğiniz linklerin kesinlikle internet ortamında bildiğimiz sitelere gitmesidir.

Mevcut olan içerikleriniz ziyaretçileri memnun etmeli ve yorum yapmalarına teşvik etmelidir.

Yorum sayısı az olan siteler Google tarafından daha çabuk indekslenir.

Sitenizde görünmez link kesinlikle barındırmamalısınız. Bunu Google’dan saklayamazsınız. Yaptığınız taktirde ceza kaçınılmazdır.

Bulunan içeriklerde site içi linkler kullanmalısınız. Fakat bu linklerin sayısının üçü geçmemesine dikkat etmelisiniz.

White HaT Seo Teknikleri

İnternet ortamında binlerce bulunan kopya içerikler ve yazılar, sitenizi ileriye taşımak yerine geriye götürecektir. White Hat Seo tekniklerini uygularken, sitenizin uyumuna ve düzenine özen göstermeniz gerekir.

Black Hat Seo Nedir

Etik olmayan seo çalışmalarına Black Hat Seo denir. Black Hat Seo arama motorlarını ve ziyaretçileri kandırmaya yönelik yapılan çalışmalardır. Bu çalışmalar zaman zaman yükseliş gösterse de Google tarafından zamanla spam yemiştir.

Kalıcı seo çalışmaları yapmak için White Hat Seo çalışması yapmalısınız. Bu çalışmalara örnek olarak yorum backlink alabilir siniz.  Veya forumlarda tanıtım yapabilirsiniz. Bu tanıtımları yaparken konu başlıklarınız farklı ve içerikleriniz tamamen birbirinden farklı olmalıdır.

Black Hat Seo çalışması yaparak Google arama motorunu kandırmaya yönelik çalışmalar Google tarafından spam cezası alır. Google’da spam alan siteler tekrar indekslenir. Google da tekrar faliyete geçmesi hem maliyetli hem de bayağı vakit alır. Bu spamdan kurtulmanın garantisi de yoktur. Bu durumlara gelmemek tamamen size ve çalışmalarınıza bağlı bir olaydır. O yüzden bu tür çalışmalardan uzak durmalı tamamen organik içerikler bulundurmalı ve kopyalardan kaçınmalısınız.

White Hat seo çalışmalarına özen gösterirseniz, belli bir süreden sonra Google puanlamasında çalışmalarınızın karşılığını alabilirsiniz. Bu biraz sabır gerektiren bir iştir ama tamamen sizin özenli çalışmalarınıza bağlıdır.

 

Ana Kategori : Nedir

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 11

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Google Spama Girmemek İçin Yapılması Gerekenler

5 (11) GOOGLE SPAMA GİRMEMEK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER          Google, sıralamalarda yaşanan manipülasyonlardan ötürü backlinkleri devre …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen − 10 =