Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Can Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Dijital Hizmetler / Google Ads / Google Adwords Google Ads Oldu

Google Adwords Google Ads Oldu

5
(26)

Google Adwords Google Ads Oldu

Google adwords eski adı olmaktadır ve Google ads olarak güncellenmiştir. Yaklaşık 20 yıl önce kullanıma sunulduğunda Google şirketinin bu konuda basit bir amacı bulunmaktaydı. İnsanların internette ihtiyaçları doğrultusunda işletmeler ile iletişime geçmesini kolaylaştırmak gibi bir basit amaç gütmekteydi. Google reklamcılık işinin temelini basit amaçlar ile oluşturdu. Geçmişte reklamcılık için kullandığı Google adwords güncellendi ve Google ads oldu. O zamandan bu zamana çok ciddi anlamda çok fazla değişim yaşandı. Özellikle son dönemde çok fazla öne çıkan mobil platform, insanların günlük yaşamında çok ama çok önemli bir konuma sahip olmaktadır. Internet kullanımın da kısmen mobil cihazlara taşınması ile birlikte kullanmakta olan mobil cihazlardan çok fazla şeyi bilgisayara ihtiyaç duymadan yapabilmektedir. Mobilin bu denli öne çıktığı günümüzde ise pazarlamacılar tüketicilere ulaşabilmek amacı ile çok fazla yol denemektedir.

Ortaya çıkan fırsat da daha önceden hiç olmadığı kadar heyecan verici olmakta birlikte bir o kadar da karmaşık olmaktadır. Reklamcılık da bu anlamda artmış bulunmaktadır. Arama motoru kullanımında Google %88’lik gibi bir büyük platform olmaktadır. Liderliğini de daha çok uzun bir süre götürecek gibi görünüyor. Bu sayede Google arama motoru ticaret açısından oldukça önemli bir noktaya gelmiştir. Google ads reklam için en çok kullanılan modellerden birisi olmaktadır. Google ads ile reklamınız reklam veren tarafından gösterildiğinde değil reklamı gören kişiler tarafından tıkanıldığında ücret öderseniz. Bu da işletmeler için reklamlarının etkisi kadar para ödeyecekleri anlamına gelmektedir.

Google Ads Özellikleri

Google ads reklamı oluşturduğunuzda bu sayede Google arama motorunu kullanıp arama yapan kullanıcıların sizi bulmasını veya keşfetmesini sağlayabilmektesiniz. Yapılacak reklam çalışmaları ile web sitenize yeni kullanıcılar, ziyaretçiler çekebilir ve internet üzerinden yaptığınız satışları önemli bir miktarda arttırabilmektesiniz. Ayrıca reklamlarınız ile mevcut müşterilerinizin de ilgilerini arttırabilir ve onlara daha iyi hizmet sunabilirsiniz. İnternetteki müşterilerinize ulaşmanız da mümkün olmaktadır. Google ads reklamları ile sizler de internet ortamınızda bulunan diğer alakalı web sitelerinden hep bir adım öne geçebilmektesiniz. Bu sayede sektörünüz ile ilgilenmekte olan müşterilerinize ulaşabilme şansınız da olmaktadır. Reklam kampanyalarına başlarken oluşturacağınız seçenekler ile de hedef kitle çeşidine göre veya yenilen pazarlamaya göre hedefleme yaparak kitlenize ulaşabilirsiniz. Kısacası örnek olarak sizin bilgisayar parçası satan bir firmanıza var ve bilgisayar parçası arayan kullanıcılara ulaşmanızı sağlayacak reklam seçeneğine sahip olmaktasınız. Google ads reklamları tamamen hedef ve sonuç odaklı olan kampanyalardır. Google üzerinde ise hedef kitlenize ulaşmanıza Google ads yardım etmektedir.

Her Bütçeye Uygun Reklam Seçeneği

Sizler de işletmeniz için reklam vereceğinizde bütçeniz az diye reklam veremiyorsanız eğer bu dertten Google ads sizi kurtarmaktadır. Sizler de en çok reklam için tercih edilen Google ads modelini tercih edebilirsiniz. Her bütçeye uygun olarak reklam verme şansını sizlere sunan Google ads sayesinde işletmeler için büyük bir avantaj olmaktadır. Küçük çaplı reklamlar ve büyük çaplı reklamlara verebilirsiniz. Google ads modelinin en avantajlı tarafı veya en sevilen tarafı ise şüphesiz düşük bütçeli reklam verebilme şansınız olmasıdır. Bu küçük işletmeler veya reklam bütçesi olmayan yen işletmeler için oldukça iyi bir avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır. Google ads ile bütçenize göre reklam verebilir ve ardından bazı özellikleri ile reklamlarınız için bir üst limit belirleyip limitin aşmasını da engelleyerek kontrollü bir maliyet kullanımı sağlamaklasınız. Bu da işletmeler için oldukça önemli olmaktadır.

Alt Kategori: Google Ads
Ana Kategori: Dijital Hizmetler

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 26

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Tsoft SEO Hizmeti Fiyatları

4.8 (24) Tsoft SEO Hizmeti Fiyatları On yılı aşkın bir süredir bu sektörde yer alan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 4 =