Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Serhat Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Dijital Hizmetler / Entegrasyon / Entegrasyon Nedir ve E ticaret Entegrasyonu Nasıl Yapılır

Entegrasyon Nedir ve E ticaret Entegrasyonu Nasıl Yapılır

4.8
(26)

Entegrasyon Nedir Ve E-ticaret Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Entegrasyon nedir sorusuna öncelikle cevap vermek gerekirse, sözcük anlamı bütünleştirme anlamına gelen entegrasyon kelimesi genellikle e-ticaret sitelerinde, bir takım sitelerin başka sistemlerle doğru ve uyumlu bir şekilde çalışabilmesi anlamında kullanılmaktadır. Son zamanlarda internet kullanımının artmasıyla birlikte insanlar çoğu ihtiyacını internetten gidermektedir. Böylelikle online ticaret oldukça popüler olmuştur. Diğer mağazalardan farklı olarak 7/24 müşterilerine hizmet sunan, belirli bir lokasyona ya da noktaya satış yapmaktan daha fazlasını sizlere sunmaktadır. Entegrasyon yapılan sitelerde işlemlerinizi rahatlıkla ve kolaylıkla halledebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse sahip olduğunuz sitede bir ürün satıyorsunuz aynı zamanda bir kargo firması ile iş birliği yapıyorsunuz, entegrasyonlu bir şekilde kargo firması ile birlikte çalıştığınızı göstermektir.

Entegrasyonun kendi içerisinde birçok türü bulunmaktadır. Bunlar arasında XML entegrasyonu, muhasebe entegrasyonu, kargo entegrasyonu, pazar yeri entegrasyonu, fiyat karşılaştırma siteleri entegrasyonu gibi birden fazla entegrasyon çeşidi bulunmaktadır. Bunlar içerisinde XML entegrasyonunu şöyle anlatabiliriz, XML kod yapısı ile dışa yönelik bir aktarma ya da içeri yönelik bir alma sistemidir. Örnek vermek gerekirse tedarikçi bir firma ile iş yaptığınızda size ürünleri kolay bir şekilde aktarabilmeniz adına XML adresi verilir. Eğer e-ticaret alt yapınız XML yapısını destekliyorsa ürünlerinizi rahatlıkla aktarabilirsiniz. Muhasebe entegrasyonu ise genellikle e-ticaret sitelerinin kullandığı fatura, çek gibi muhasebe işlerini bünyesinde bulunduran işleri entegre edilmesini ve verilerin doğru bir şekilde düzenlenmesini sağlayan entegrasyondur. Kargo entegrasyonunu ise şöyle açıklarız, müşterilerinin siparişlerini her an takip edebilmesi adına geliştirilmiş bir entegrasyondur, bu sayede müşteriler kargolarının nerede olduğu rahatlıkla onlara verilen kargo numaraları sayesinde takibini gerçekleştirebilmektedirler. Pazar yeri entegrasyonu ise, ürününüzün bütün e-ticaret sitelerinde yayınlanmasını sağlayan bir entegrasyon çeşididir, yani bir nebze e-ticaret entegrasyonu diyebiliriz. En son olarak fiyat karşılaştırma siteleri entegrasyonu bulunmaktadır, e-ticaret sitenizde bulunan ürünlerinizin diğer sitelerle fiyat karşılaştırmasını sağlayan bir entegrasyon çeşididir.

E-ticaret Entegrasyonu

E-ticaret sektöründe en önemli konulardan birisi de entegrasyondur. Şuan kullanılan internet, bütün entegrasyon türlerini her şekilde alt yapısını karşılamaktadır. Bu sayede e-ticaret siteleri, yaptıkların işin sürecini entegre ederek iş gücü verimliliğini kolaylıkla arttırabilmektedirler. E-ticaret entegrasyonu duyulan ihtiyaç gün geçtikçe artmakta ve farklı konularda çeşitlilik göstermektedir. Bununla birlikte her geçen gün çözüm yöntemleri de artmaktadır. Bu çözümler arasında tedarikçi entegrasyonu, web servis ve özel entegrasyon yer almaktadır. E-ticarette başarılı bir siteniz olmasını istiyorsanız eğer e-ticaret gibi araçları kullanarak sitenizi geliştirebilirsiniz. E-ticaret entegrasyonu ile ürünleriniz daha çok bireye ulaşacağından dolayı markanızın tanınırlığı gün geçtikçe artacaktır. Bu yöntemlerle kazanacağınız müşterilerinizi kendi sitenize yönlendirerek sizinle iş yapmaktan memnun olacak sadık müşteriler kazanırsınız.

E-ticaret Entegrasyonu Avantajları

E-ticarette entegrasyon çok önemli bir konudur. Her geçen gün internet kullanımı artmaktadır ve internet size her türlü entegrasyonun gerçekleştirebilmeniz adına bütün alt yapıların imkânlarını sunmaktadır. E-ticaret entegrasyonunun önemini ve avantajlarını birkaç madde de bahsederek sizleri bilgilendirmekteyiz.

-Herhangi bir aracı program olmadan tek panel üzerinden rahatlıkla ürünlerinizi müşterilerinize aktarmanıza olanak sağlar.

-Stoklarınızı çok kolay bir şekilde kontrol edebilir, bu sayede müşterilerinize tedarik edememe gibi sorunlarla karşılaşmazsınız.

-Her iki alanda da stoklarınızın düştüğünden bir karışıklık yaşamazsınız.

-Son derece kolay ve kullanışlı olduğundan hem zamandan hem maliyetten tasarruf ederek kazançlarınızı üst düzeye rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

-Size gelen siparişleri karışıklık yaşamamak adına tek panelden kontrolünü sağlarsınız, ayrıca faturalarınızı bu panel üzerinden kolaylıkla kesebilirsiniz. Bu sayede herhangi bir karışıklık yaşamadan siparişlerinizi düzenleyebilirsiniz.

Alt Kategori: Entegrasyon
Ana Kategori: Dijital Hizmetler

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.8 / 5. Oy sayısı: 26

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Ticimax E Ticaret SEO Altyapısı Faydaları

5 (25) Ticimax E Ticaret SEO Altyapısı Faydaları Ticimax ülkemizde bulunan en iyi e-ticaret web …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen − 1 =