Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Şükrü Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / E-Ticaret Seo / Opencart Seo / Opencart Nedir?

Opencart Nedir?

5
(7)

Opencart Nedir?

Opencart ücretsiz bir e-ticaret platformudur. İşlerini internet ortamına taşımak isteyen ve e ticareti yapmak isteyen kullanılacak için özel olarak geliştirilmiş bir PHP tabanlı, açık kaynak kodlu olan ve ücretsiz bir e-ticaret platformu olmaktadır. Opencart bahsettiğimiz gibi açık kaynak kodlu olması sebebi ile geliştirilebilir olan bir web sitesi altyapısını sunmaktadır. Kullanıcı dostu olan ara yüzü de mevcut olduğu için e-ticaret sektörü için oldukça fazla tercih edilen hazır scriptler arasında yer almaktadır. Günümüzde pek çok kişi veya şirket e-ticaret sahibi olarak kendi işini internet ortamına taşımak ve ürünlerini daha kolay ve geniş kitledeki müşteriler ile buluşturmak istemektedir. Ancak web sitesi tasarımı ve kodlanması işlemlerinin aşamaları profesyonel bir hizmet alınmak istenildiğinde yüksek maliyetler ile gerçekleştirilebildiği için e-ticaret sitesi sahibi olmak ve geniş kitlelere ulaşabilmek isteyenlere oldukça sıkıntı bir süreç olabiliyor. Bu sıkıntı süreçlerde hiç yorulmadan, kolayca kendi e-ticaret sitenizi oluşturmanıza Opencart olanak vermektedir. Opencart çok tercih edilen ve en sık kullanılan e-ticaret için kullanılan bir platformdur.

Neden Opencart Kullanmalısınız

Opencart ücretsiz olması ile birlikte e-ticaret sektöründe en çok tercih edilen ve en çok rağbet gören hazır scriptlerden biri olmaktadır.  Açık kaynak kodlu, ücret talep etmeyen, bu sektöre yönelik bu özelliklerde çok fazla scrip bulunmasına rağmen Opencart en çok tercih edilen script olması bu e-ticaret sektöründe oldukça fazla dikkat çekmektedir. En önemli fonksiyonu ise geliştirilebilirliğinin yanı sıra kullanımı da oldukça kolay olması, eklentilerinin ve modellerinin farklı çeşitlerinin fazla sayıda olması, görsel tema içeriğinin çokluğu, kolay bir entegrasyon sağlaması ve arama motorları ile çok aşırı bir şekilde uyumluluk sergilemesi gibi özelliklerini sayabiliriz. Opencart nedir, diye soracak olursanız sizlerin e ticaret işlemlerinizi geliştirmek ve daha fazla müşteriye hitap etmenizi sağlayan bir açık kaynaklı e-ticaret platformudur. Arama motorları ile oldukça büyük bir uyumluluğu da dikkat çekici özellikleri arasında yer almaktadır. Bunun yanında Opencart scriptinin video servis desteği ve Türkçe portalıda bulunmaktadır.

Opencart Kullanımının Avantajları

  • Opencart çok fazla çeşitli eklenti ve oldukça fazla tema alternatifi bulunması sebebi ile sizler de ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilir ve kullanabilirsiniz. Kısacası her müşterinin istek ve ihtiyacına göre seçenekleri Opencart yazılımında mevcuttur.
  • API desteği olması sayesinde gerekli olan entegrasyonları sorunsuz bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz.
  • Muhasebe entegrasyonu olması sebebi ile muhasebe hesapları ile entegre bir biçimde çalışmalarınızı yürütmeniz mümkün olmaktadır.
  • Opencart ile sınırsız ürün, kategori ve üretici eklemesi yapabilme şansınız bulunmaktadır.
  • Pazarlama modülü, kargo yönetim sistemi, ödeme yönetim modülü gibi pek çok modül bulunması sebebi ile müşterilerinize pratik, kolay ve keyifli olan bir alışveriş deneyimini sunabilmektesiniz.
  • Opencart ile edineceğiniz SSL sertifikası ile bütün bankalara uygun olan sanal pos sistemlerini sorunsuz bir biçimde kullanabilirsiniz.
  • En büyük avantajlarında n birisi de kolay bir kurulumu ve kullanıcı dostu bir şekilde ara yüzü olması sebebi ile yönetim kolaylığı imkânı sunmaktadır.

Opencart kullanımının yukarıda saydığımız ve birçok saymadığımız avantajı bulunmaktadır. Opencart açık kaynaklı bir yazılım olması sebebi ile geliştirebileceğiniz bir platform olmaktadır. Birçok Opencart kullanmanın avantajları bulunmaktadır. Açık kaynaklı ve kolay kurulumu olması sebebi ile çok fazla şirket ve müşteri tarafından en çok tercih edilen ücretsiz e-ticaret yazılımı olmaktadır. E-ticaret için Opencart yazılımını tercih ederek sizler de bu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Alt Kategori: Opencart Seo
Ana Kategori: E Ticaret Seo

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 7

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Www Nedir Önemi Nedir

5 (11) Www ( World Wide Web ) Önemi Nedir Www (world wide web) kısacası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven − 4 =