Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Fırat Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Dijital Hizmetler / Google Ads / Google Reklam Fiyatları Hakkında

Google Reklam Fiyatları Hakkında

5
(25)

Google Reklam Fiyatları Hakkında

Google ads reklam konusunda sağladığı en büyük avantaj ise düşük bütçeye reklam yapabilme şansını sizlere tanıması olmaktadır. Bildiğiniz üzere Google en çok kullanılan arama motoru olmaktadır. Yapılan bir araştırmaya göre Google arama motorlarının kullanımının %88’lik bir kısmını oluşturmaktadır. Oldukça büyük bir Pazar değerine sahip olan ve gerçekten arama motorlarının lideri olan Google bu liderliğini çok daha uzun bir süre sürdürecektir. Google ads kullanımı da bu konuda Google’ın sunduğu en büyük avantajlardan birisi olmaktadır. Oldukça uygun olan Google reklam fiyatları ile sizler de bütçenize göre reklam yapabilme şansına sahip olmaktasınız. Google ads modelinin en büyük avantajı şüphesiz ki düşük maliyet ile de reklam imkânı ve reklam yapabilme olanağını kullanıcılara sunması olmaktadır. Bu da Google üzerinden sizin şirketinizin veya web sitenizin hem büyük ölçekli hem de küçük ölçekli reklam yapabilme fırsatınız olduğu anlamına gelmektedir.

Google ads kısaca her bütçedeki kişiye reklam yapabilme olanağı sunmaktadır. Bütçenize uygun olarak küçük veya büyük reklam yapabilirsiniz. Google’ın sunmuş olduğu hesaplı olan reklam metotları ile bu sayede işletmeler reklam için sık sık Google’ı tercih etmektedir. Belirleyeceğiniz miktar karşılığında Google üzerinden reklamlarınızı sorunsuz bir şekilde yayınlayabilmektesiniz.

Hedeflenmiş Reklam Kampanyaları ve Kontrol Edilebilir Maliyet Avantajı

Reklam kampanyalarınızı genel olarak oluşturabilmeniz mümkün olduğu gibi belirli ilgi alanları ve filtrelemeler ile de oluşturabilmeniz mümkün olmaktadır. Böylelikle ürün ve hizmetleriniz ile ilgilenmekte olan kişilere ulaşabilir ve reklamlarınızı da hedef kişilere gösterme imkanını daha yakalamış olabilirsiniz. Oldukça uygun olan Google reklam ücretleri ile sizler de işletmenizi büyütebilirsiniz. Bu da sizin daha uygun bütçeler ile direkt olarak satışa yönelik olan hamleler yapmanıza oldukça fazla olanak sağlamaktadır. Google ads bu konuda sizlere farklı hedefleme olanaklarını da sunmaktadır. Bu hedefleme olanakları;

  • Reklamı görüntüleyeceğiniz cihazı belirlemenize olanak sağlar.
  • Konum, yaş ve istediğiniz dil seçeneğini belirlemeniz de mümkün olmaktadır.
  • Reklamın ulaşacağı konumu da belirleyebilmektesiniz.
  • En önemlisi ise Google ads ile anahtar kelimeleri belirleme seçeneği ile filtrenizi yapıp bu alanı hedefleyebilirsiniz.
  • Gün, saat ve sıklık olanağını belirlemeniz de mümkün olmaktadır.

Bu özelliklerin sayesinde sizlere de reklamınızın ulaşacağı kitleyi dilediğiniz gibi daraltabilir ve özelleştirebilme şansına sahip olmaktasınız.

Google ADS Avantajları

İlk olarak sizlerin Google ads reklamları sayesinde sizin sektörünüz ile alakalı olan diğer rakip web sitelerinden her zaman bir adım öne geçmektesiniz. Bu sayede sektörünüz ile ilgilenen potansiyel müşterilerinize de ulaşabilmektesiniz. Reklam kampanyalarına başlarken oluşturacağınız seçenekler ile de sizler de seçeneklerinde belirlemiş olduğunuz kitle türünüze göre veya yenilen pazarlamaya yönelik olan hedefleme yaparak kitlenize ulaşabilmektesiniz. Oldukça sık olan Google reklam kampanyaları ile uygun fiyata etkili reklam yapma şansını da yakalayabilirsiniz. Google ads reklamları tamamen hedef sonuç odaklı olan kampanyalar olmaktadır. Google üzerinde ise satın almaya yönelik olan arama yapan kullanıcılar da bulunmaktadır. Google ads ile bu kitleye yönelik direkt olan Google reklamları hakkındaki dilediğiniz olan reklam çalışmaları da yapabilirsiniz. Buda Google ads modelini satışa yönelik reklam yapabilme özelliğini de ortaya koymaktadır. Google ads modelinin sunmuş olduğu en büyük avantaj kesinlikle düşük maliyet avantajı olmaktadır. Düşük maliyet avantajı ile sizler de hedef kitlenize uygun olarak ve her bütçeye uygun olarak reklam seçeneği bulabilirsiniz. Google sizlere bütçenize uygun reklam yapmanıza olanak sağlayıp destek olmaktadır.

Alt Kategori: Google Ads
Ana Kategori: Dijital Hizmetler

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 25

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Seo ile Site Altyapısının Uyumu Nasıl Yakalanır

5 (12) SEO ile Site Altyapısının Uyumu Nasıl Yakalanır Siteniz ile ilgili başarı elde etmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 4 =