Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Mahmut Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Dijital Hizmetler / Google Ads / Google Reklam Tıklama Ücretleri Nasıl Belirlenir

Google Reklam Tıklama Ücretleri Nasıl Belirlenir

5
(24)

Google Reklam Tıklama Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Sizler de Google reklam fiyatları her yerde aynı mı yoksa bir farkı var mı diye merak etmektesiniz. Google ads sisteminde reklam fiyatları her anahtar kelime çeşitliliğine ya da hangi alanda rekabet ediyorsanız o sektördeki rekabetin seviyesine göre değişim göstermektedir. Ülkemizde ortalama tıklama başı maliyetler 7 kuruş ila 4 TL arasında değişiklik göstermektedir. Fakat 4 TL de üst sınır diyemeyiz. Bazı sektörlerde gözlendiği kadarı ile tıklama başı maliyetlerin de oldukça fazla olduğunu rahatlıkla belirtebilmekteyiz. İnternet kullanımının oldukça fazla yaygınlaşması ve bu teknolojinin iyi bir seviyeye kadar gelişmesi ile beraber bütün dijital mecralarda verilen reklamlar oldukça fazla artmış bulunmaktadır. Anlattığımız gibi Google tıklanma ücretleri 7 kuruş ile 4 TL arasında değişiklik göstermektedir. En popüler reklam platformlarından biri de Google olmaktadır.

Google reklam vereceklerin yeni reklam platformu haline dönüşmüş olmaktadır. Yani Google satın almak isteyen kullanıcılar ve satış yapacak kişiler arasında bir köprü görevini yıllardır görmektedir. Google ads reklamları ile kullanıcılara oldukça geniş yelpazeli olan bir pazarlama alanını sunmaktadır. Google sunmuş olduğu Google tbm ve birçok hizmetleri ile reklam verenlere oldukça fazla avantaj sağlamaktadır. Google ads bu avantajlı özellikleri ile markaların satış odaklı olan pazarlama çalışmalarının bütününde kullandığı bir dijital alanda reklam modeli haline gelmiştir. Google ads ile firmaların sağladığı düşük maliyet ve hızlı geri dönüşüm avantajı reklam konusunda Google firmasının neden popüler olduğunu göstermektedir.

Düşük Maliyetli Reklam

Fazla bütçesi olmayan reklam verenlere Google, hızlı ve direk sonuç veren arama motoru ağı reklamları ile başlayan ve daha sonrasında daha farklı reklam seçenekleri de mevcut olmaktadır.  Google ads reklam modelinin en büyük sağladığı avantaj şüphesiz ki düşük maliyet avantajı olmaktadır. Düşük maliyet ile Google ads sayesinde reklam yapabilme olanağınız bulunmaktadır. Bu da Google ads aracılığı ile Google üzerinden ister büyük bütçeli reklam isterseniz de küçük bütçeli reklam yapabilme şansını var anlamına gelmektedir. Google sunmuş olduğu hesaplı reklam metotları sayesinde birçok işletmenin küçük olsun büyük olsun sık sık tercih ettiği bir platform olmaktadır. Belirleyeceğiniz bir miktarın karşılığında Google üzerinden reklam yayınlama şansınız bulunmaktadır. Google ads kullanarak sektörünüzde yer alan diğer rekabet içerisinde olduğunuz web siteleri veya şirketlerden her zaman bir adım önde olmayı başaracaksınız. Sizler de Google tıklama ücretleri nasıl belirlenir diye merak ediyorsanız Google çeşitli araçlar ile bunu raporlamaktadır. Bunun için çok fazla faktör olup Google araçları ile bunu öğrenebilmektesiniz.

Google ADS ile Kontrol Edilebilir Olan Maliyet

Google ads modelinin uygun maliyet ile reklam yapabilme özelliği bulunmaktadır. Uygun maliyete reklam yapabilme özelliğinin yanı sıra reklam maliyetlerini de kontrol edebiliyor olmanız da en büyük sağladığı avantajlar arasında yer almaktadır. Yapılacak reklam kampanyasında önceden belirlemiş olduğunuz bütçe ile kendinize bir üst limit seçeneği de koyabilmektesiniz. Bu özellik oldukça kullanışlı olup sizlere sağlanan Google tarafından en büyük avantajlar arasında yer almaktadır. Böylelikle sizin ürünleriniz ve hizmetleriniz ile ilgilenen kişilere ulaşma şansını olur ve reklamlarını gösterme şansınız olmaktadır. Bunun yanı sıra anlık olarak başlatmış olduğunuz reklam kampanyasını dilediğiniz gibi durdurabilme ve daha sonra tekrar başlatabilme şansına da sahip olabilirsiniz. Bununla birlikte bütçenizi arttırabilme veya azalta bilmeniz de mümkün olmaktadır. Maliyet hesabı konusunda anlık değişiklikler yapabilme imkânı Google ads tarafından reklam verenler için her zaman bir artı olmaktadır.

Alt Kategori: Google Ads
Ana Kategori: Dijital Hizmetler

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 24

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Seo Dalgalanmalarından Etkilenmemek İçin Yapılması Gerekenler

5 (11) Seo Dalgalanmalarından Etkilenmemek İçin Yapılması Gerekenler Genelde bu tür soruları sık sık duyarız. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 1 =