Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Şükrü Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / E-Ticaret Seo / Opencart Seo / Opencart SEO Çalışması Yapacaklar Dikkat

Opencart SEO Çalışması Yapacaklar Dikkat

4.4
(14)

Opencart SEO Çalışması Yapacaklar Dikkat

Opencart olarak adlandırılan açık kaynak kod sitemi, internet üzerinden alışveriş yapabileceğiniz, ürünlerinizin satışını gerçekleştirdiğiniz sitelerin temelini oluşturan, php yazılım dili ile yazılmış olan MySQL veri tabanına sahip olan açık kaynak kod sistemlerinden biri olmaktadır. Günümüzde çok sık bir şekilde Opencart kullanımını görmekteyiz.  Özellikle son dönemlerde e-ticaret sitelerinin bir kısmı Opencart ile yönetimi sağlanmaktadır. Opencart, diğer açık kaynak kod sistemlerine bezer bir şekilde gönüllü geliştiriciler ve Opencart geliştirip kullanıma sunulan yazılım ekibi ile yeni tarafından yeni eklentiler ile geliştirilebilme imkânı sunmaktadır. Web siteniz için oldukça yararlı olan Opencart SEO avantajlarından sizler de yararlanabilirsiniz. Opencart açık kaynak kodlu bir e-ticaret yazılımı olup sizlerin karşısına e-ticaret sektörü üzerinde en çok tercih edilen hazır scriptler arasında yer almaktadır. Açık kaynak kodlu bir e ticaret yazılımı olmasının avantajı ise geliştirebileceğiniz bir web site altyapınız olduğu anlamına gelmektedir. Yani Opencart yazılımının sunmuş olduğu herkese verilen standart desteğin yanı sıra kendinize, kullandığınız yazılımın el verdiği kadarı ile Opencart yazılımına manuel müdahalelerde bulunarak birçok ekstra değişiklik yapabilmenize olanak sağlamaktadır.

Opencart Yazılımının Sunduğu Avantajları

  • En çok bilinen ve sağladığı en büyük avantajlardan biri olan açık kaynaklı bir kod sistemi olmasıdır. Opencart yazılımı kullanılarak oluşturulmuş web sitenize ileride Opencart yazılımına el ile müdahaleler yapmanıza izin veren bir yazılımdır. Geliştirilebilir ve değişiklik yapmasına izin veren bir yazılımdır.
  • Opencart yazılımı Google ile oldukça uyumlu olmasından dolayı SEO’luk hizmeti açısından oldukça fazla avantajı da beraberinde getirmektedir.
  • Kendi sunucunuz ya da dilerseniz hosting paketleri içerisinde barındırabileceğiniz bir yazılım olmaktadır.
  • Diğer hazır yazılımları Opencart yazılımı ile kıyaslayacak olursak, alt yapısının çok daha geniş olması, e-ticaret sitesi için kullanılacak tema çeşitlerinin oldukça fazla olması ve web sitenize bağlı olan modül seçeneklerinin çok olmasından dolayı diğer hazır yazılımlardan daha ön plana çıkmaktadır.
  • Opencart güvenlik modülleri ile e-ticaret sitenizin güvenlik açısından müşterilerinize en ufak güven problemi dahi yaratmamaktadır ve her zaman müşterilerinizin bilgileri güvendedir.
  • Ödeme yöntemi modül entegrasyonu ile sizlere ödeme yöntemini çok daha gelişmiş bir alt yapı ile sunmaktadır.
  • Kullanımı herkesin anlayabileceği gibi görsel, rahat, pratik ve kodlama açısından oldukça anlaşılır bir dil kullanmaktadır.

Diğer Hazır Yazılımlar ile Opencart Yazılımının Farkı

Açık kaynaklı kod sistemine sahip ve hazır bir yazılım olan Opencart diğer yazılımlara göre sağladığı avantajlar ile çok dikkat çekmektedir. Opencart yazılımı çok fazla modül seçeneği olması sebebi ile diğer hazır yazılımlardan her daim bir adım önde olmayı başarmaktadır. Opencart yazılımına sahip olan web siteniz Google ile oldukça uyumlu olmaktadır. Sizler de Opencart SEO nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, Google ile çok uyumlu olan bu yazılım ile web sitenizi tasarlarsanız eğer iç ve dış SEO hizmetleri açısından sizlere çok fazla avantaj sağlamaktadır. Opencart açık kaynak kod sistemi ile yapılmış web sitenize aklınıza gelebilecek her türlü SEO hizmetini sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. SEO uzmanlarının rahatlıkla çalıştığı Opencart yazılımı sizlerin çok fazla avantaj ile karşınıza çıkmaktadır. Sizlere çok iyi bir deneyim sunmakta olan Opencart yazılımı ile sizler de e-ticaret girişiminize hayat vererek internet dünyasına hızlı bir giriş yapabilirsiniz. Kolay kullanıma sahip olan Opencart yazılımı, web sitenizi geliştirip trafiği arttırmanız için bütün SEO hizmetlerini uygulamanıza olanak sağlamaktadır.

Alt Kategori: Opencart Seo
Ana Kategori: E Ticaret Seo

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.4 / 5. Oy sayısı: 14

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Google 2020 ye Kadar Yapılan Güncellemeler

5 (11) Google 2019 Eylül Ayına Kadar Yapılan Güncellemeler Google’ın belli dönemlerde yaptığı algoritma güncellemelerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × four =