Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Ugur Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google / Seo Blog / Seo Google İçin Neden En Önemli Konudur

Seo Google İçin Neden En Önemli Konudur

5
(31)

SEO Google İçin Neden En Önemli Konudur?

Arama motorlarının en popüleri olan ve e ticaretin en çok kullanıldığı arama motoru Google SEO’ya çok önem vermektedir. Google açısından SEO hizmeti tamamen kriterlerine web siteniz uyuyorsa eğer sizi üst sıralara taşımaktadır. Google için oldukça önemli bir konu olan SEO, işini büyütmek isteyen, popülaritesini arttırmak isteyen insanların başvurduğu bir yöntem olduğu için Google bu konuda kriterleri belirleyerek en uygun kriterlere sahip olan ve sevilen siteleri en üst sıraya çıkartıp daha fazla müşteriye, kullanıcıya ulaşmasını sağlamaktadır. Yapılan araştırmalara göre insanlar Google üzerinden araştırma veya e ticaret için bir ürün arattıklarında ilk sayfaya bakmaktadırlar. Çok nadir ikinci sayfaya bakan insanlar bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü ilk sırada özellikle e ticaret siteniz varsa ilk sırada yer almanız sizin için oldukça önem taşıyan bir durum olmaktadır. E ticaret siteleri için SEO önemi oldukça ciddi bir konudur çünkü ne kadar üst sırada yer alırsa o kadar fazla sitesinde trafik olacaktır ve satışları, müşteri sayısı ve doğru orantıda kazancıda artacaktır. Bu yüzden SEO uzmanları tarafından veya SEO firmaları tarafından oldukça önemli olan SEO hizmetini almaktadırlar.

Güvenilir ve Etkili Bir SEO hizmeti Almak İçin Yapmanız Gerekenler

Etkili ve güvenilir bir SEO hizmeti almak oldukça önemli olmaktadır. Doğru kişilerden SEO hizmeti alırsanız sitenizin trafiği artacaktır ve siteniz ilk sayfaya hatta ilk sıraya kadar çıkabilmektedir. Doğru SEO hizmeti bu durumda oldukça önemli bir faktör olmaktadır. Peki doğru SEO hizmetini nasıl alırsınız? Güvenilir bir SEO hizmeti için ilk olarak SEO hizmeti alacağınız firmaya veya SEO uzmanının referanslarına bakmalısınız. Çünkü SEOnun Önemi büyüktür ve bu sektörde SEO hizmeti veren firmalara veya kişiler sürekli ben en iyisiyim, en kaliteli biziz, en iyisiyiz gibi çok fazla boş vaatlerde bulunmaktadır. Boş vaatlere hiçbir zaman bakmamanız ve kulak asmamanız gerekmektedir. Boş vaatler yerine SEO hizmetini alacağınız firmanın veya kişinin referanslarına veya yaptığı işlere bakmalısınız. Hatta yaptığı son işe dahi bakmanız gerekmektedir. Bu sayede sizlere en iyi şekilde hitap edecek SEO hizmetini alabilir ve size sözünü verdiği tarihte sitenizi teslim edecek bir SEO hizmeti almış olursunuz.

Etkili SEO Hizmeti

Etkili bir SEO hizmeti alabilmeniz için ve özellikle İç SEO hizmeti oldukça önemli olup bu hizmeti en iyi şekilde alabilmeniz için sitenizin kullandığı yazılım veya e ticaret sitesi iseniz e ticaret yazılımı oldukça önemli olmaktadır. Yazılımınız direkt olarak sitenize yapılacak olan SEO çalışmasını etkileyen en büyük faktör olacaktır. İç SEO için önemi büyük olan yazılım tamamen Google başta olmak üzere diğer arama motorlarının kriterlerine en iyi şekilde uyması gerekmektedir. Siteniz hızlı ve akıcı olmalıdır, sitenizin mobil cihazlara uyumlu versiyonu da yapılmalıdır, sitenizdeki eski içerikler güncellenmelidir, 404 hatası almış sayfalar düzeltilmelidir ve birçok site içi çalışma yapılmalıdır. Bunlar genellikle sitenizin yazlımı ile halledebileceğiniz bir durum olmaktadır. Modüller ile sitenizdeki hataları kapatabilir ve hatta sitenizi arama motorlarına en uygun hale getirebilmektesiniz. Hatta sitenize yapılacak SEO önemi oldukça büyüktür ve sitenizin yazılımı temiz bir kodlamaya sahipse yani içerik kod oranı fazla ise bu sitenize yapılacak SEO çalışmasını oldukça olumlu etkilemektedir. Temiz bir kodlamaya sahip siteler Google’ın çeşitli araçları tarafından tespit edilir ve SEO anlamında oldukça iyi bir şekilde puanlanmaktadır. Bu da doğrudan sizi üst sıralara çıkarmaktadır.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 31

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Tsoft SEO Hakkında Bilinmesi Gerekenler

4.8 (25) Tsoft SEO Hakkında Bilinmesi Gerekenler SEO için oldukça önemli olan ve sizin e …

2 Yorumlar

 1. Blog sitesi için seo hizmeti veriyor musunuz?
  bu mailden geri dönebilirmisiniz?

  • Merhabalar;

   Blog siteleri için de SEO Hizmetlerimiz bulunmaktadır Nuri Bey. Sizle iletişime geçmek adına geri dönüşünüz en kısa sürede ekibimiz tarafından yapılacaktır…

   İyi Çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 5 =