Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Remzi Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google / Seo Blog / Seo Uzmanı Yada Seo Uzmanları Hangi Çalışmaları Yapar

Seo Uzmanı Yada Seo Uzmanları Hangi Çalışmaları Yapar

4.9
(34)

SEO Uzmanı ya da SEO Uzmanları Hangi Çalışmaları Yapar?

Seo uzmanı olarak adlandırılan bir başka deyişle arama motoru optimizasyonu uzmanı olan kişi sitenizi Google başta olmak üzere bütün popüler arama motorlarında en üst sıralara çıkarmak amaçlı işlemler yapar. SEO hizmeti 3 şekilde olmaktadır. İç SEO hizmeti, dış SEO hizmeti ve Komple SEO hizmeti olarak üçe ayrılı ve bu üç hizmeti SEO uzmanları veya SEO firmaları vermektedir. İç SEO hizmeti olarak adlandırdığımız hizmet e ticaret sitelerinde özellikle çok sık tercih edilip, e ticaret yazılımı bu konuda oldukça önemli bir faktör olup site içine yapılan müdahalelerdir. Dış SEO hizmeti ise bir başka deyişle site dışı çalışmalar olarak adlandırılan bu hizmet çeşidinde ise sitenizin yazılımının pek etkisi yoktur ve tamamen sitenizin başka siteler tarafından bahsedildiğinde Google araçları sizin sitenizi sevilen bir site olarak algılamaktadır. Bu olayda sizi dış SEO hizmeti alarak üst sıralara çıkmanızı sağlamaktadır. Üçüncü hizmet şekli olarak komple SEO hizmeti, SEO uzmanı tarafından sitenizin hem iç hem de dış SEO hizmetinin birlikte yapılıp sitenize komple bir SEO çalışması yapılması demektir. Sizler de sitenizi üst sıralara taşımak için doğru bir strateji ile çalışan ve etkili bir SEO hizmeti aldığınızda siteniz Google başta olmak üzere diğer bütün popüler arama motorlarında en üst sıralara çıkacaktır.

İç SEO Hizmeti

İç SEO hizmeti bir başka deyişle site içi çalışmalar özellikle e ticaret siteleri tarafından çok tercih edilen ve çok önemli bir işlem olmaktadır. iç SEO hizmeti alırken e ticaret sitesi kullanmaktaysanız kullanmış olduğunuz e ticaret yazılımının oldukça fazla etkisi bulunmaktadır. Google ve diğer arama motorlarına en uygun şekilde olan veya arama motorlarının kriterlerine en iyi şekilde uyan bir e ticaret yazılımını kullanıyorsanız bu sizin iç SEO çalışması yapılırken sitenize oldukça fazla avantaj sağlamaktadır. İyi bir e ticaret yazılımı kullanıyorsanız geri kalan bütün işlemler SEO uzmanları tarafından uygulanan SEO çalışmalarındaki izlenilen stratejiye kalmaktadır. Makaleler bu konuda oldukça önem taşımaktadır. Arama motorlarının kriterlerine uygun anahtar kelimeler içeren makaleler ile sitenizi doldurulur ise eğer bu sizin sitenizi SEO anlamında oldukça iyi etkiler. Sitenizin hızı, mobil cihazlara uygun siteniz, güvenilirlik, e ticaret yazılımları, modüller, tema ve birçok faktör ile iç SEO hizmetini sizlere SEO uzmanları vermektedir.

Dış SEO Hizmeti

Dış SEO hizmeti olarak adlandırılan site dışı çalışmalar, eğer e ticaret siteniz varsa e ticaret yazılımının hiçbir etkisi olmayacaktır. İç SEO hizmetindeki gibi yazılımsal değil de tamamen site dışı yapılan reklam çalışmaları da diyebiliriz. Dış SEO hizmeti kısaca sizin web sitenizin diğer siteler tarafından bahsedilmesi durumudur. Sizin web siteniz diğer internet siteleri tarafından bahsedilir ise bu durumu Google araçları tespit eder ve Google arama motoru sizin sitenizi sevilen, güvenilir, sık tercih edilen, yaygın kullanılan bir site olarak görür. Bu sayede de SEO anlamında oldukça olumlu puan alıp daha üst sıralara çıkabilmektedir. Sosyal medya platformlarında, sözlük platformlarında veya diğer internet sitelerinde SEO uzmanı siteniz için farklı çalışmalar yapıp sitenizi üst sıralara çıkarabilir. Dış SEO hizmeti sitenizin üst sıralara çıkması için oldukça önemlidir. SEO uzmanları doğru stratejiler izleyerek diğer rakip sitelerini iyi bir şekilde analiz ederek sizlere etkili bir dış SEO hizmeti ile sizin de web sitenizi arama motorlarında üst sıralara çıkarabilme şansına sahiptir.

 

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.9 / 5. Oy sayısı: 34

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

H1 Etiketi Nedir

5 (31) H1 Etiketi Nedir? H1 etiketi en önemli etkilet olup h1-h1 arasında olmaktadır. Diğer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 + 8 =