Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Ahmet Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google / Seo Blog / Seocu Olmak ve Yeni Nesil Genç Seocuların Eksiklikleri

Seocu Olmak ve Yeni Nesil Genç Seocuların Eksiklikleri

5
(30)

SEO’cu Olmak ve Yeni Nesil Genç SEO’cuların Eksiklikleri

SEO hizmeti günümüzde git gide popülerleşen bir hizmet olmaktadır. Ayrıca SEO uzmanlığı git gide popülerleşmesinden ziyade gelecek vaat eden ve gelecekteki meslekler arasında yer almaktadır.  SEO hizmeti özellikle de e ticaret sitelerinin sitelerindeki trafiği arttırılması, daha fazla müşteriye hitap etmesi ve daha çok kazanç sağlaması açısından oldukça önemlidir.  Bu sebeple ticaret sektörünün geleceği olan e ticaret açısından SEO oldukça önemli olmaktadır. SEO hizmetini 3 farklı şekilde alabilirsiniz. İç. SEO hizmeti, Dış SEO hizmeti veya komple SEO hizmeti şeklinde 3 farklı şekilde alabilirsiniz. Bu sektöre yeni giren ve SEO’cu olmak isteyenlerin en büyük eksiklikleri bu alana yönelik eğitimlerini tamamlamamış olması olarak diyebiliriz. Bu alana yönelik bütün eğitimleri ve gerekli yazılım, kodlama bilgisini sağladıktan sonra çok gelişeceklerinden şüpheleri olması. İç SEO hizmeti olarak adlandırılan site içi çalışmalar ile arama motoru optimizasyonu yapmak oldukça önemlidir. Site içi çalışmalar yaparak Google arama motoruna güncel içerikler sunup, sitenizin hatalı sayfalarını ve eski sayfalarını güncelleyerek ve gerekli modül destekleri ile Google başta olmak üzere bütün popüler arama motorlarında üst sıralara çıkmanız mümkün olmaktadır. Dış SEO hizmeti yani site dışı çalışmalar yaparak sitenizin gelişimini sağlayabilirsiniz. Sitenizin yazılımı ile çok bir alakası olmayan ve sadece sizin sitenizin diğer siteler tarafından bahsedilmesi olayıdır. Bu sayede sizin siteniz diğer siteler tarafından bahsedildiği takdirde Google bunu algılar ve sizin sitenizi sevilen, güvenilen ve sık tercih edilen bir site olarak görür bu sayede sizi daha üst sıralara çıkarmaktadır.

Geleceğin Mesleği SEO Uzmanlığı

Özellikle e ticaret siteleri tarafından çok tercih edilen ve çok fazla önemli olan bir hizmet konumunda olmaktadır. SEO hizmeti ile e ticaret siteleri kazançlarını ve daha fazla müşteriye ulaşmayı başarmaktadır. SEO hizmetinin önemini şöyle anlatabiliriz. Yapılan araştırmalara göre insanlar arama motorlarında bir konu veya bir ürün hakkında arama yaptıklarında ilk sayfada istediklerini bulamazlarsa diğer sayfalara bakma gereksinimi duymuyorlar. Sadece çok az bir ihtimal ile birinci sayfa dışına çıkmaktadırlar. O yüzden e ticaret siteleri ilk sayfada ve hatta ilk sırada olmaları şart olmaktadır. Satışlarını arttırmak veya daha fazla müşteriye ulaşabilmek için nitelikli bir SEO uzmanı ile çalışmak zorundadırlar. Güçlü bir SEO desteği almanız karşılığında sizler de popülerliğinizi en üst seviyeye çıkarabilmektesiniz. SEO hizmetini sizler de SEO uzmanı veya SEO hizmeti veren firmalardan alabilirsiniz. İç SEO hizmeti almaya karar verdiyseniz sizin e ticaret sitenize iç SEO çalışması yapılırken e ticaret sitenizin kullanmakta olduğu e ticaret yazılımı oldukça önemli olup SEO ile uyumlu olması oldukça fazla önem taşımaktadır. Sizlere iyi bir şekilde hitap eden ve SEO çalışmasında SEO uzmanlarının işini kolaylaştıran bir yazılım kullandığınız takdirde SEO hizmetini en verimli şekilde alabilmektesiniz.

Güvenilir Bir SEO Hizmeti İçin Yapmanız Gerekenler

İlk olarak bu mesleğe yeni başlayan gençlerimizin isim yapması gerekmektedir. Bu sektörde en iyisi benim gibi boş vaatler vererek bir yerlere gelmeniz hiçte mümkün olan bir durum değildir. Boş vaatler yerine işinizi en kaliteli şekilde yapıp referanslar edinmelisiniz. Gençlerimizin nitelikli bir SEO uzmanı olmak için yapması gerekenler referans edinmeleridir. Referans edindikten sonra müşterilerinize boş vaatler yerine her zaman yaptığınız işlerin kalitesini ve sizin işinizde ne kadar başarılı olup doğru stratejiler izlediğinizi ve siteyi zamanında teslim ettiğinizi göstermeniz gerekmektedir.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 30

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Opencart Nedir?

5 (8) Opencart Nedir? Opencart ücretsiz bir e-ticaret platformudur. İşlerini internet ortamına taşımak isteyen ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − 8 =