Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Kamuran Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google / Seo Blog / SEO Türkiye’de Neden Henüz Bilinmiyor

SEO Türkiye’de Neden Henüz Bilinmiyor

5
(27)

SEO Türkiye’de Neden Bilinmiyor?

SEO olarak adlandırdığımız arama motoru optimizasyonu özellikle Avrupa, Amerika ve İngiltere’de çok fazla ilgi görmektedir. Bu bölgelerde olduğu gibi ülkemizde de son dönemlerde yavaş yavaş ilgi artmaya başlamıştır. SEO uzmanlığı ülkemizde özellikle geleceğin meslekleri arasında gösterilen ve gelecek vaat eden bir meslek olmaktadır. SEO hizmetini ilk olarak açıklayacak olursak SEO hizmeti yani bir başka deyişle arama motoru optimizasyonu hizmeti bir web sitesinin, özellikle e ticaret sitelerinin Google başta olmak üzere bütün popüler arama motorlarında en üst sıralara çıkması için yapılan işlemler olmaktadır. Bunu yapmak için doğru bir strateji ile ilerleyen SEO hizmeti veren firmalar mevcuttur. Arama motorlarında üst sıralara çıktığınız takdirde sizin de e ticaret siteniz veya normal bir web sitenizin popülerliği, sitenizin trafiği, satışlarınız, müşteri kitleniz ve ulaştığınız kullanıcı sayısı oldukça fazla olacaktır. Bu özellikle e ticaret siteleri başta olmak üzere oldukça önemli ve karlı bir hizmet olmaktadır. SEO hizmeti ülkemizde yavaş yavaş popülerleşmeye başlamıştır ve geleceğin meslekleri arasında yer almaktadır.

SEO Uzmanları veya Firmalarının Verdiği Hizmet

SEO hizmetini 3 farklı şekilde alabilirsiniz. İç SEO hizmeti, Dış SEO hizmeti veya komple SEO hizmeti şeklin 3 şekilde hizmet alabileceğiniz SEO hizmeti veren firmalar veya SEO uzmanları bulunmaktadır. İç SEO hizmeti olarak adlandırılan SEO hizmeti sitenizin içine yapılan çalışmalardır. İç SEO hizmetinde eğer e ticaret sitesine sahipseniz kullanmakta olduğunuz e ticaret yazılımının etkisi oldukça büyük olmaktadır. İkinci SEO hizmeti olan dış SEO hizmeti bir başka deyişle site dışı çalışmalar hizmeti SEO anlamında oldukça önemlidir. Site dışı hizmet yani dış SEO hizmeti SEO firmaları tarafından verilip, sizin web sitenizin diğer siteler tarafından bahsedildiğinde arama motorları sizin sitenizi sevilen, güvenilen, yaygın kullanılan gibi bir site olduğunu algılamaktadır. Bu da dolayısı ile sizin web sitenizi arama motorlarında en üst sıralara çıkmanızı sağlayacaktır. Dış SEO hizmeti veren firmalar ya da SEO uzmanları çok farklı çalışmalar izleyerek sosyal medya gibi birçok etkeni kullanarak sitenizi üst sıralara taşımak için oldukça fazla strateji izlemektedirler. Üçüncü SEO hizmeti ise komple SEO hizmetidir ve bu SEO hizmetinde ise SEO uzmanları sizin web sitenize hem iç hem de dış SEO hizmetini vererek arama motorlarında en üst sıraya taşımak amacı ile verilen bir hizmettir.

Etkili SEO Hizmeti

SEO hizmeti alırken dikkat etmeniz gereken çok fazla faktör vardır fakat ilk olarak güveninizi sağlayan bir firma veya bireysel çalışan SEO uzmanını bulmanız gerekmektedir. Bu sektörde oldukça fazla firma ve kişi olduğundan dolayı ve ülkemizde çok fazla kişinin bilmemesinden dolayı biz en iyisiyiz, biz süperiz, bizden iyisi yok gibi oldukça fazla boş vaatler ortada dönmektedir. Boş vaatlere bakmak yerine sizin odaklanacağınız yerler tamamen referanslar ve yaptıkları işler olmalıdır. Seo hizmetini SEO ajansları veya bireysel SEO uzmanlarından alacağınızda ilk olarak onlara yaptıkları işleri göstermelerini isteyin. Bunu istediğiniz takdirde nasıl bir hizmet alacağınızı görmüş olursunuz ve kafanızda da soru işareti kalmaz. İkinci olarak SEO hizmeti alacağınız kişi veya firmaya referanslarından bahsetmesini isteyen. Gerekirse de referansları ile konuşup zamanında teslim aldığınız mı sitenizi gibi soruları sorup akılınızdaki bütün soru işaretlerini giderin. Bu sayede hem güveniniz sağlanmış olur hem de bu araştırmalar sonunda web siteniz için etkili, güvenilir ve güçlü bir SEO hizmeti almış olursunuz.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 27

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Seo Ayarları Nasıl Yapılır

5 (11) Seo Ayarları Nasıl Yapılır? Bir web sitesi açtığımızda en önemli hedefimiz bu web …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 1 =