Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Kerem Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Kurumsal Site Seo / Wordpress Seo / WordPress Eklentileri Nelerdir

WordPress Eklentileri Nelerdir

5
(27)

WordPress Eklentileri Nelerdir?

WordPress yazılımı sunmuş olduğu çok fazla sayıda eklenti desteği bulunmaktadır. Bu destekler sayesinde SEO açısından oldukça fazla avantaj sağlamaktadır. İlk olarak en popüler ve hatta en iyi eklentisi olarak adlandıracağımız yoast SEO eklentisi ile karşınıza çıkmaktadır. Tartışılmasız en popüler WordPress SEO eklentisi olan Yoast SEO eklentisi sizlerin web sitesinin arama sonuçlarında daha iyi bir performans elde etmesine yardımcı olan bir eklenti olmaktadır. EtkiliWordPress eklentileri arasında yer alan Yoast SEO eklentisi ile içerik analizi, meta anahtar kelimeler ve açıklama yönetimi, XML site harikaları, sosyal özellikler, kopya içerik yönetimi ve birçok daha fazla özelliği ile SEO anlamında sizlere oldukça fazla yardımı olmaktadır. Bu eklenti ayrıca yazı içeriğini odak anahtar kelimeyi baz alarak analiz etme işlemini uygulamaktadır. Yoast SEO bu analiz doğrultusunda içeriğe uygun olarak SEO skoru vermektedir. Bununla birlikte bu içeriğin SEO skorunu yükseltmek için sizlere çeşitli öneriler sunmaktadır.

Yoast SEO içinde okunabilirlik skor analizi ile beraber gelmektedir. Bu analiz sayesinde oluşturduğunuz içeriğin okunabilirlik seviyesini kontrol edebilmektesiniz. Oluşturduğunuz içeriğin okunabilirlik skoru düşük çıkarsa onu düzenleyebilir ve kullanıcılarınız için çok iyi bir hale getirebilme şansınız olmaktadır. Yoast SEO en popüler WordPress eklentileri arasında her zaman en iyisi olup SEO çalışmalarınıza hız kazandıracak bir eklentidir. Bu eklenti SEO bilmeyen birisinin bile SEO çalışması yapmasına olanak sağlamaktadır.

WordPress Faydalı Eklentiler

Popüler bir WordPress SEO eklentisi olan all in one SEO pack olmaktadır. Bu eklenti oldukça popüler olup Yoast SEO eklentisinden sonra WordPress eklentileri arasında en çok indirilmeye sahip eklenti olmaktadır. All İn One SEO Pack ekletişinin en iyi yanlarından birisi de özelliklerinin bir kısmının modüler durumda olmasından olmaktadır. Her özellikle en başından itibaren aktif edilmiş bir biçimde gelmektedir. Bunları isteğe bağlı olarak aktif edebilir veya aktif olarak gelmiş bütün özellikleri de devre dışı bırakabilme şansına sahip olmaktasınız. En popüler WordPress eklentileri arasında yer alan All İn One SEO Pack hem ücretli hem de ücretsiz versiyonları mevcut olan bir eklenti olmaktadır. Oldukça da yararlı bir eklenti olmaktadır.

Web siteniz için en güçlü SEO eklentisi ise kesinlikle SEO Squirrly eklentisi olmaktadır. Squirrly daha çok dijital pazarlamacılar tarafından sık sık kullanılan bir SEO eklentisi olmaktadır. Hatta bu kişiler tarafından standartlara uygun komple içerik pazarlama takımı olarak ta görülmektedir. SEO Squirrly en iyi WordPress SEO eklentilerinden biri olmaktadır. Ücretli ve ücretsiz versiyonu da bulunmaktadır. SEO Squirrly eklentisi ile kullanıcılar açısında değerli olan içerikler oluşturmanız mümkün olmaktadır. SEO Squirrly aynı zamanda içerikleri optimize etmenize yardımcı olmaktadır. Buna ek olarak optimize işlemi tamamlanmış olan içerin analizi yapılıp başarısını hesaplamanız da mümkün olmaktadır.

WordPress Kullanmanın Avantajları

WordPress kullanmanın en büyük avantajı çok kolay ve pratik bir şekilde web tasarım bilmeseniz dahi web sitesi kurup tasarımını yapabilmeniz diyebiliriz. SEO açısından oldukça avantaj sağlayan WordPress en faydalı eklentileri ile sizler de web sitenizi geliştirebilir ve SEO çalışmalarınıza hız kazandırabilirsiniz. WordPress yazılımı sadece yazılımsal özellikleri sayesinde bile web sitenizin SEO çalışmalarına hız kazandıracaktır. SEO altyapısı gelişmiş olup çok sayıda eklenti ve modül desteği sağlamasından dolayı yazılımsal olarak güçlü bir SEO desteğini sunmaktadır. WordPress yazılımı ücretsiz bir yazılım olup SEO çalışmaları için seçebileceğiniz en iyi yazılım seçenekleri arasında yer alan bir yazılım olmaktadır.

Alt Kategori: WordPress Seo
Ana Kategori: Kurumsal Site Seo

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 27

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Seonun Önemi Nedir

5 (11) Seonun Önemi Nedir Birçok site, blog, e-ticaret platformları için SEO en etkili takipçi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 4 =