Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Serhat Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google / Nedir / Site Dışı SEO Nedir

Site Dışı SEO Nedir

5
(28)

Site Dışı SEO Nedir?

Site dışı SEO çalışmaları bir başka deyişle Dış SEO çalışmaları arama motoru optimizasyonu yani SEO için oldukça önem taşımaktadır. Dış SEO hizmeti genellikle bir Sitenin iç SEO hizmeti tamamen bitmiş ise SEO hizmeti veren firmalar veya bireysel olarak Home Office çalışan SEO uzmanları tarafından uygulanan etkili bir SEO tekniğidir. Dış SEO hizmeti yani site dışı SEO olarak adlandırılan SEO tekniği gerçekten doğru bir strateji ve teknikler yapılması gereken bir çalışma olmaktadır. Site dışı SEO adından da anlayacağımız üzere sitenin yazılımı veya bir başka şeyi ile alakalı olan bir durum değildir. Farklı çalışmalar yapmaktan geçer. Kısaca site dışı SEO hizmetini özetleyecek olursak bir web sitesinin diğer internet siteleri tarafından bahsedilmesi durumuna denmektedir. Bir web sitesi diğer web sitelerinde oldukça sık geçiyor ise bunu Google tespit etmektedir. Google tespit edip o web sitesini sevilen bir web sitesi olarak görmektedir.

Başka siteler tarafından bahsedilen bir web sitesi Google arama motoru araçları tarafından algılanıp, Google bu web sitesini o kadar iyi içerik paylaşıyor ki herkes ondan bahsediyor gibi bir mesaj ile algılamaktadır. Başka siteler tarafından sizin web sitenizin bahsedilmesi arama motorları tarafından ne kadar sevilen, popüler, sık sık tercih edilen ve güvenilir bir site olduğunuz anlamına gelmektedir. Dolayısı ile bu durumda sonunda Google başta olmak üzere bütün popüler arama motorları sizin sitenizin başka siteler tarafından bahsedildiğini gördüğünde, web sitenizi SEO anlamında çok iyi puanlamaktadır. Bu da sizin aklınızda olan site dışı SEO nedir sorusunun cevabı olmaktadır. Arama motorları sizi SEO anlamında iyi puanladığı zaman web sitenizi daha üst sıralamaya çıkarmaktadır. Ayrıca bu durum sizin SEO çalışmalarınızı da oldukça olumlu etkiler.

Etkili Bir Dış SEO Hizmeti İçin

Etkili bir dışı SEO hizmeti için sitenin iç SEO hizmeti bitmiş ise çok farklı çalışmalar yapmanız gerekmektedir. Farklı çalışmalardan kastımız, web sitenizin sosyal medya platformları, sözlük platformları, video platformları ve diğer bütün internet sitelerinde adının geçmesi için farklı çalışmalar yapmanız şart olmaktadır. Bu şekilde iyi bir ilerleme kaydedebilir ve sitenizin diğer internet platformları tarafından bahsedilmesini sağlarsanız site dışı SEO hizmetini yapmış olursunuz. Bu durum da dolayısı ile başka siteler tarafından tavsiye edilen bir site olduğunuzu göstermektedir. Arama motorları bu sayede sizin sitenizi arama sonuçları sıralamasında üst sıralara çıkarır ve sitenizdeki trafiğin artmasına yönelik güzel bir adım olur.

Backlink Nedir, Nasıl Yapılır?

Backlink bir web sitesine başka bir web sitesinden verilen bir link olmaktadır. Backlink sayısı ve backlinklerin özellikleri bir web sitesinin güvenliği konusunda da oldukça önemli bir kriter olmaktadır. Backlink kavrama ve bu kelimenin önemli olması Google’ın başarısı ile birlikte gündemimize oturmuş vaziyettedir. Google’ın meşhur PageRank algoritması da bulunmaktadır ve backlinklerin bir web sitesine olan etkinin ne kadar olduğunu hesaplayan önemli bir buluş olmaktadır. Backlinklerin özellikler site dışı SEO için oldukça önemli olmaktadır. Sizin de aklınızda backlinklerin siteme olan etkisini nasıl ölçerim gibi bir soru olabilmektedir. Backlinklerin neler olduğu yani bir başka deyişle size kimlerin link verdiğini bulmanıza yarayan oldukça fazla araç bulunmaktadır. Bu araçlar içerisinde en önemlisi ve ücretsiz bir şekilde olan Google Search Analtics olmaktadır. Bu aracı kullandığınız takdirde size link vermiş olan bütün siteleri bu araç sayesinde görmeniz oldukça mümkün bir durumdur.

Alt Kategori: Nedir
Ana Kategori: Google

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 28

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

İdeasoft Yazılımı İç SEO Teknikleri Nelerdir

5 (26) İdeasoft Yazılımı İç SEO Teknikleri Nelerdir? İdeasoft yazılımı etkili modülleri ve çok sayıda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five + 1 =