Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Şükrü Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google / Nedir / Bölgesel Seo Faydaları Nelerdir

Bölgesel Seo Faydaları Nelerdir

5
(11)

Bölgesel Seo Faydaları Nelerdir

Müşterileri işletmeye çekmek ve kazanç sağlamak için yerel SEO’ya ihtiyaç duyulur.

Diyelim ki Nişantaşı’nda bulunan biri hangi kafeye gideceğine karar veremediği zaman Google haritayı kullanarak, “Nişantaşı kafe” aramasını gerçekleştirebilecektir. Eğer ki işletmenizde GMB profilini doldurduysanız haritadaki sıralamada kafeniz liste de yer alacak ve muhtemel müşterinizle ilk tanışmanız gerçekleştirilecektir.

Google My Business ta Sıralama Yükseltme Nasıl yapılmalıdır

Arama sonuçlarında en iyi sıralamaya yükselmek işletme sahiplerinin ortak isteğidir. Peki bunu başarmanın yolu nedir?

* Çalışma saatlerinizi detaylı bir şekilde doğru giriniz

* Müşterilerinizin sizi bulmasını kolaylaştırın

* Çözünürlüğü yüksek olan kaliteli iş ile alakalı resimler kullanın

* Güler yüzlü, Fiyat ve performans oranını tatmin edici bir hizmet vermeye odaklı olun

* İşletmelerinizle ilgili yapılan olumlu veya olumsuz olan yorumlara cevap verip yeni yönelik teşvik ediniz

İşletmelerinizin sadece online platformlarda sınırlı değildir. Zomato veya TripAdvisor gibi inceleme sitelerinde kendinize yer edinin.

Özellikle küçük işletmelerin arama sonuç sayfalarında yükselmesi mali nedenlerden dolayı bir hayli zordur. Fakat yerel SEO ile çevrenizde bulunan ve işletmenizin sunduğu hizmeti talep eden kişilere ulaşmak daha kolaydır. Mobil aramaların 1/3’ü kişinin çevresindeki işletmelerle alakalıdır.

İşletmenizin yaptığı hizmetleri alan ve memnun kalan müşterilerin yaptığı yorumlar ve değerlendirilmeler sonrasında büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

Local SEO ( Yerel SEO ) Neden Önemlidir

Local SEO ezberleri bozacak bir niteliğe sahiptir. Zira ziyaretçileri ve müşterileri çekmek için birinci sırada olmanız kaçınılmaz değildir.  Herhangi bir hizmet sektörü aradığınızda karşınıza pek çok sıralı seçenek çıkacaktır. Yalnız burada ilk seçenek sürekli ilginizi çekecektir diye bir unsur yoktur. Burada farklı konularda işin içine girecektir.

Puanlamalar ve Yorumlar

Bu faktörler arasında yer alan puanlamamalar ve yorumlar göz önünde bulundurulacaktır. Sahte hesaplar üzerinden yapılan yorumlar göz önünde bulundurulmadan yapılan yorumlar dikkatleri toplama yönünde oldukça iyi bir rol oynar. Verilen yorumlar hem renkleri hem de yıldızları ile gözükmesi de dikkat çekecektir.

Yaptığınız aramalarda diğer seçeneklere de bakmanızı tavsiye ederiz. Yukarıda da söylediğimiz gibi ilk sırada yer alanın en iyisi olduğu düşüncesi tamamen yanlıştır. Diğer seçenekler arasında da daha kaliteli ve beğenilerinin fazla olduğu yerler bulabilirsiniz.

 

Farklı kitlelere ulaşabilmek için hem görünürlüğünüzü arttırma hem de sosyal medya platformu oldukça önemlidir. Bu nedenle arama motorlarında çoktan sıralamalarda, yorumlarda, puanlamada iyi bir yer edinip müşteri kazanmak istiyorsanız sosyal medya platformunda yer almanız oldukça önemlidir.

Bu platformlar Instagram, Facebook, Foursquare olarak sıralanabilir. Bu platformlar tamamıyla yeterli olmayabilir bunun yanında bir takım geliştirme ve iyileştirmeler yapabilirsiniz.

Öncelikle kendinizi hizmetlerinizi tanıtan kaliteli ve doğru bir tanıtım yazısı yazmanız gereklidir. Yazılı tanıtımların yanı sıra işitsel hatta görsel dokümanlara, yer vermeniz rakipleriniz arasında sizi öne çıkaracaktır. Bu görsellerin ve işitsel dokümanların işinizle ilgili olmasına dikkat etmelisiniz. Bir diğer önemli nokta ise iletişim numaralarınızı doğru verip size olan güveni sarsma ihtimaliniz olmamalıdır.

Şirketiniz ve firmanız ile ilgili açılış kapanış saatlerinizi net bir şekilde yazmanız gerekmektedir. Böylelikle bu saatler arasında aranacaksınız ve müşterileriniz sizi farklı saatler için de aramaktan kaçınacaklardır.

Tabi bunları yaparken vitrin olarak da sergileyeceğiniz kapak ve profil fotoğraflarınızın da özenli bir şekilde seçilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Unutmamalısınız ki önce dış görüntü insanların dikkatini çekmektedir.

Tüm bunlara dikkat ettikten sonra müşterilerinize kaliteli hizmet etmek kalacaktır. Zira müşteri müşteriyi çekerek işinizi yükselişe çekecektir.

 

Ana Kategori : Nedir

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 11

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Tsoft E Ticaret SEO Altyapısı Faydaları

4.8 (25) Tsoft E Ticaret SEO Altyapısı Faydaları Tsoft yazılımı sizlere güçlü bir SEO altyapısını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × three =