Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Hamit Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google / Nedir / Kullanıcı Deneyimi Nedir

Kullanıcı Deneyimi Nedir

5
(29)

Kullanıcı Deneyimi Nedir?

Kullanıcı deneyimi tasarımı yeni bir ürün ya da hizmetin oluşturulma sürecinde tüketicinin beklentisini en iyi şekilde karşılamak amacı ile atılacak ilk adım olmaktadır. Web sitenizin veya uygulamalarınızın diğer rakiplerinizden farklı olması gerekmektedir, çünkü ticaret müşterilerin marka bilgilerine, akıllı telefonları ve tablet aracılığı ile ulaşmakta olduğu mobil teknolojiler üzerinden yapılmaya başlandı. SEO ve kullanıcı deneyimi kişilerin site ve marka ile birlikte tüm etkileşimleri kapsayan bu geniş sürede, ziyaretçileri yani kullanıcıları anlama ve onları amaçları doğrultusunda yönlendirmedir. Kullanıcı deneyimi her alanda karşınıza çıkar. Ne sitede başlar ne sitede biter, kullanıcı deneyimi ürün satıyorsanız tesliminden tutun iade edilme sürecine, sosyal medyadaki paylaşımlara kadar birçok site harici adım kullanıcıların markayla olan her ilişkisi kullanıcı deneyimi alanına girer. Kullanıcı deneyimi her ne kadar kullanıcıyı hedef alıyor ve ön planda tutuyor gibi gözükse de asıl amaç şirketin kar oranını arttırmaktan ibaret bir durumdur.

Günümüzde tüketicilerin artan talep ve ihtiyaçlarını karşılamanın en etkili yolu, kullanıcıların değer ve düşünceleri, istek ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlayıp kullanıcılara kusursuz bir hizmet sunmaktan geçer. Kullanıcılar sizlerden ne kadar memnun kaldıysa kullanıcı deneyimi o kadar üst seviyede olur.

Kullanıcı Deneyimini En iyi Şekilde Sağlamak

Web sitelerinde ve özellikle e ticaret sitelerinde kullanıcı deneyimi oldukça önemli olmaktadır. Bir web sitesi her açıdan kullanıcı deneyimini en iyi şekilde sağlamalıdır. Aklınızda kullanıcı deneyimi nedir gibi bir soru var ise bunun en iyi cevabı kullanıcı deneyimini iyi sağlamak eşittir kullanıcı memnuniyeti olmaktadır. Birkaç SEO modülü ve tekniği ile kullanıcı deneyimini üst düzeyde sağlayabilirsiniz. İlk olarak kullanıcılara hızlı bir site deneyimi yaşatırsanız bu SEO anlamında sizi oldukça iyi etkiler. Bu konuda yazılım oldukça önemli olmaktadır. Eğer sizin de e ticaret siteniz var ise kullanmakta olduğunuz e ticaret yazılımı oldukça önemlidir. Yazılımınız sitenizi akıcı ve hızlı bir şekilde olmasını sağlar ise bunu Google araçları fark eder. Kullanıcı deneyimini üst düzeyde yaşattığınızı Google araçları tespit eder ve sitenizi SEO anlamında iyi puanlar. Dolayısı ile arama motorlarının SEO için iyi puanlaması web sitenizin arama sonuçlarında sıralamasının artacağı anlamına gelmektedir. E ticaret siteniz var ise müşterilerinizin kullanıcı memnuniyetini sağlamak için güvenlik SEO modüllerinin entegrasyonunu sitenize sağladığınız takdirde güvenli bir alışveriş imkânı sunarsınız. Dolayısı ile kullanıcı deneyimini en iyi şekilde sağlamış olursunuz.

Kullanıcı Deneyimi Nelere Bağlıdır?

İlk olarak kullanıcı deneyimi kullanış kolaylığına bağlıdır. Sadık kullanıcılarınız sizin web sitenizi alışmış olabilir ve her aradıklarını kolayca bulabilseler de siteniz yeni ziyaretçiler için daha deneyimlenmemiş bir sitedir. Kullanıcılara bu yolculuklarında sitenizin deneyimlemesine yönelik ve istediği bilgiyi veya ürünü bulması için yol göstermek zorundasınız. Bunun için görsel dizayn ve içeriğe bağlı olup kullanıcıların vakit kazanması ve sitenizin beğenilip tekrar ziyaret edilmesini sağlamaktadır. İçerik düzenlemesi de kullanıcı deneyimi için oldukça önemlidir. Sitenizdeki ürünlerden tutun bütün anlatım, resim ve videolar bir araya gelerek sizin web sitenizin içeriğini oluşturmaktadır. Özellikle SEO sayesinde anahtar kelimeleriniz sayesinde sitenize düşen kullanıcıların aradıkları kelime ile uyuşan veya ihtiyaçlarını karşılayacak özgün bir içerikle karşılamanız gerekmektedir. Bu yüzden sitenizde kullanıcı deneyimini iyi bir şekilde sağlamak için anahtar kelimeler ile içerikleriniz uyuşmalıdır. Aksi takdirde aradığını bulamayan kullanıcı sitenize belirli anahtar kelimeler ile gelip alakasız bir içerikle karşılaşırsa o kullanıcıyı kaybetmeniz oldukça normaldir.

Alt Kategori: Nedir
Ana Kategori: Google

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 29

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Seo Uyumlu İçeriğin Önemi Nedir

5 (13) Seo Uyumlu İçeriğin Önemi Nedir Herhangi bir blog’a, web sitesine ya da e-ticaret …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 − 8 =