Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Serhat Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google / Nedir / Seo Nedir

Seo Nedir

5
(31)

SEO Nedir?

SEO bir diğer adı ile arama motoru optimizasyonu olarak adlandırılan bu hizmet bir web sitesini arama motorlarının kriterlerine en uygun şekilde düzenlemek için yapılan çalışmadır. SEO hizmeti 3 farklı şekilde olmaktadır. SEO hizmetini iç SEO hizmeti, dış SEO hizmeti ve komple SEO hizmeti şeklinde 3 farklı şekilde ve SEO hizmeti veren firmalar, bireysel SEO uzmanları tarafından alabilirsiniz. İç SEO hizmeti olarak adlandırılan hizmet bir başka deyişle site içi çalışmalar ile optimizasyon sağlama işlemi olmaktadır. Site içi çalışma yaparken en önemli faktör sitenin yazılımı olmaktadır ve hatta e ticaret siteniz var ise kullanmakta olduğunuz e ticaret yazılımının oldukça etkisi vardır. Dış SEO hizmeti yani site dışı çalışmalar yaparak arama motoru optimizasyonu yapma işlemi oldukça önemlidir ve iyi bir strateji izlenmesi gerekmektedir.

Dış SEO hizmetinde amaç tamamen diğer web siteleri tarafından web sitenizin bahsedilmesidir. Diğer internet siteleri ne kadar çok sizin web sitenizden bahseder ise sizin web siteniz Google araçları tarafından sevilen ve sık tercih edilen bir site olarak algılar. Bu da dolayısı ile sizin arama sonuçları sıralamasında daha üst sıralara çıkmanıza yardım eder.

İç SEO Teknikleri

İç seo teknikleri yani site içi çalışmalarda en etkili faktör sitenizin yazılımı olmaktadır, eğer e ticaret siteniz var ise kullanmakta olduğunuz e ticaret yazılımının etkisi oldukça büyük olmaktadır. Sizler de iç SEO nedir derseniz bunda site içi çalışmalar yapıp arama motorlarının kriterlerine en uygun hale getirmek diyebiliriz. Web sitelerin kullanmakta olduğu yazılım kullanıcılara oldukça hızlı ve akıcı bir kullanıcı deneyimi yaşattığı zaman bu SEO anlamında oldukça olumlu etkiler. Hızlı çalışan web sitesini arama motorları algılar ve SEO anlamında oldukça iyi puanlar. Dolayısı ile bu durumda web sitesi SEO anlamında oldukça iyi etkilenir ve arama motorlarında üst sıralara çıkmayı başarmaktadır. İç SEO tekniklerini en iyi şekilde uygulamak için yazılımların ve hatta özellikle e ticaret yazılımlarının bu konuda oldukça etkili modülleri bulunmaktadır. Bu modüller web sitesini arama motorlarının kriterlerine en uygun hale getirir, 404 hatalarından arındırır, eski içerikleri güncellemesine yardımcı olur ve birçok avantaj ile SEO çalışmalarını oldukça iyi etkiler.

Dış SEO Teknikleri

Dış SEO teknikleri diğer SEO tekniklerine göre oldukça fazla farklı çalışma içermektedir. İç SEO hizmetinde olduğu gibi yazılım dış SEO hizmetinde önemi neredeyse hiç yoktur. Adı üstünde dış SEO hizmeti site dışı çalışmalar demektedir. Dış SEO çalışmasının temel amacı diğer web siteleri tarafından bir web sitesi çok bahsediliyorsa arama motorları bu web sitesini sevilen, yaygın kullanılan ve işini ne kadar iyi yapıyor ki bu kadar fazla adından söz ettiriyor olarak algılamaktadır. Bu durumda ise bunu algılayan arama motorları dolayısı ile web sitesini arama sonuçlarında hedef kelimeye göre daha üst sıralara çıkarmaktadır. Sosyal medya platformlarında, sözlük platformlarında, forum sitelerinde, çeşitli e ticaret siteleri ve aklınıza gelecek her türlü internet sitesi platformlarında bir web sitesinin ne kadar fazla ismi geçerse eğer bu web sitesi arama motorları tarafından SEO anlamında oldukça iyi etkilenmektedir. Site dışı çalışmaları yapmakla yükümlü olan çok fazla dış SEO hizmeti veren firma ve bireysel olarak çalışan SEO uzmanı da bulmanız mümkündür. Sizin isteklerinizi karşılayabilecek ve doğru bir strateji izleyerek dış SEO teknikleri web sitenize uygulanırsa arama motorlarında en üst sıralarda yer alabilirsiniz.

Alt Kategori: Nedir
Ana Kategori: Google

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 31

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Neden GOSEOO

5 (28) Neden Goseoo? Goseoo firmasını tercih etmeniz için oldukça fazla sebep bulunmaktadır. Türkiye’de en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × five =