Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Mahmut Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google / Nedir / Seo Uyumlu İçeriğin Önemi Nedir

Seo Uyumlu İçeriğin Önemi Nedir

5
(13)

Seo Uyumlu İçeriğin Önemi Nedir

Herhangi bir blog’a, web sitesine ya da e-ticaret sitesine sahipseniz içeriklerinizi mutlaka seo uygun hazırlamalısınız. Seo’ya uygun çalışmalar yaparak istediğiniz hedeflere daha çabuk ulaşabilirsiniz. Böylelikle Web sitenize olan erişimler, sayfanızın Google’da yükselmesi ve gelirinizin artması daha kolay sağlanacaktır.

Seo Uyumlu İçerik

Web sitenizin, tüm arama motorlarının sadece indekslerinde yer alması yeterli değildir. Her daim çalışmalar yaparak sitenizi yükseltmeniz gerekir. Sayfalarınızın alt sıralarda olmasını elbette istemezsiniz.

Seo uyumlu içeriklerin önemi tamda bu noktada devreye giriyor. Yapacağınız çalışmalarda rakiplerinizi göz önünde bulundurarak hareket etmelisiniz. Bundan dolayı çalışmalarınızı özenle yapmalısınız. Yapacağınız çalışmalarla web siteniz için oluşturduğunuz içerikleri Google arama motoruna uygun bir şekilde hazırlarsanız karşılaşacağınız sonuçlar sizi mutlu edecek ve hedeflerinize daha çabuk ulaşacaksınız.

 

  • Anahtar Kelime Çalışması

Anahtar kelimler çalışmalarınızı nasıl yürüteceğinize, ne şekilde yön vereceğinize bağlı çalışmalardır. Bu çalışmaları yaparken yeni içerikler, organik içerikler üreterek rakiplerinizden bir adım önde olabilirsiniz. Tanıtacağınız ürün hakkında yeterli bir bilgiye sahip iseniz, anahtar kelimelerinizi doğru yerde kullanarak hem ziyaretçilerinizi memnun edeceksiniz hem de Google arama motorunda değeriniz yükselecek.

İçerikleriniz için belirleyeceğiniz anahtar kelimelerini Google anahtar kelime planlayıcısından faydalanarak oluşturabilirsiniz. Google anahtar kelime planlayıcısı, Google AdWords reklamları için kullanılan fakat seo çalışmaları açısından önemli bir araç. Anahtar kelimeleriniz reklam açısından Google AdWords aracına uygun olmalıdır. Uygun olmadığı takdirde reklam veremezsiniz.

Google arama motorunda herhangi bir şey aradığınızda otomatik olarak size önerilerde bulunacaktır. Bu önerilerde mevcut olan kelimeleri Google Anahtar Kelime planlayıcısından kontrol ederek detaylarını inceleyebilirsiniz. Böylelikle yapacağınız çalışmalara, anahtar kelimelere dikkat ederek yapacağınız çalışmalarda daha tecrübeli olursunuz.

Google da bir arama yaptığınız da sonuç sayfasının alt kısmında size birkaç öneri sunulur. Bu önerileri göz önünde bulundurarak anahtar kelime çalışması yapabilirsiniz.

Ubersuggest: Mükemmel bir anahtar kelime planlayıcısı olan ubersuggest sayesinde, popüler olan anahtar kelimeleri detaylı bir şekilde analiz edebilirsiniz.

  • Kaliteli ve Özgün içerikler

İçeriklerinizin özgün ve kaliteli olmasına özen gösterin. Bu sizin tarafınızdan ya da bir ajans tarafından hazırlanıyor olsa da yapacağınız çalışmalara uyumlu olması gerekir.

Öncelikle özgün içeriğe değinelim. Özgün içerik dediğimiz olay tamamen içerikleriniz sizin tarafınızdan oluşması, çalıntı ve kopya olmaması ve başka bir yerde bulunmamasıdır.

Tabi oluşturulan içeriğin her zaman bire bir özgün olması beklenemez. Kurduğunuz cümlede ki bazı kelimeler başkaları tarafından başka sayfada kullanılmış olabilir. Birebir bazı cümlelerle de karşılaşa bilirsiniz. Özgün içerikler oluştururken kuracağınız cümleleri özenle seçerek yazacağınız metinlerin en azından %80’ni tamamen size ait olur. Kopyalama ve çalıntılara karşı daha sağlıklı metinler oluşturabilirsiniz. Sadece özgün içerikler tabi ki de yetmez. Bu konuda imla kurallarına da uymanız gerekir. Kuracağınız cümleler hiçbir anlam ifade etmiyorsa ve imla hatalarıyla doluysa içerik kavramı tamamen berbat bir hal alacaktır. Ayrıca bu içerikleri belirlerken muhakkak önemli bilgilere değinmelisiniz. Her yerde aynı yazılar ve aynı anlatımla karşılaşan ziyaretçiler sizde de aynı durumla karşılaşırsa verdiğiniz tüm emekler çöp olacaktır. Ve Google arama motoru bunu çok iyi analiz edebilmektedir.

  • Fiziksel İçeriklerin Önemi

Google arama motoru, ziyaretçilerin sayfa içerisinde bulundukları zamana, gezilen sayfa sayılarına ve giriş çıkış oranlarına dikkat eder. Ve bunları arama motoru sonuçlarına yansıtır. Ve bundan ötürü gelen ziyaretçileri sayfanızda tutmak için gerekli çalışmalara özen göstermelisiniz.

Ürün sayfalarınıza, makale görüntünüze ve görsellerinize önem vermelisiniz.

 

Ana Kategori : Nedir

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 13

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Shopphp SEO Altyapısı Faydaları

5 (27) Shopphp SEO Altyapısı Faydaları Shopphp bir e ticaret yazılımı olup tamamen SEO dostu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 4 =