Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Ahmet Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Dijital Hizmetler / Sosyal Medya / Sosyal Medya Gelişimi ve Yükselişi

Sosyal Medya Gelişimi ve Yükselişi

5
(27)

Sosyal Medya Gelişimi ve Yükselişi

Sosyal medya platformları ve genel olarak sosyal medya gelişimini hızla sürdürmektedir. Oldukça da hızlı bir şekilde yayılan sosyal medya gelecek vaat etmektedir. Büyük sosyal medya ağları bu platformları çok iyi bir şekilde yönetim sürekli geliştirmektedir. Sürekli geliştirip farklı ve hayat kolaylaştıran, eğlenceli özellikler katarak sosyal medya kullanıcılarının ilgisini çekip aynı zamanda kullanımını da arttırmaya yönelik çalışmalar yapmaktadır. Online alışveriş siteleri ve sistemlerinin çok uzun süre varlık göstermelerinde ve sürekli gündemde kalmasında en büyük katkısı sosyal medya olmaktadır. Sosyal medya iletişimin belki de ulaşmış olduğu zirve noktası olarak adlandırılmaktadır ve sosyal medya gelişimi ve yükselişi oldukça önemlidir. Sosyal medya sizlere şaşırtıcı gelebilir fakat, Osmanlı tarihi gibi 600 yıllık bir tarihi olmasa da bugünlere gelmesinde önemli olan bir tarihçesi bulunmaktadır. Günümüzde ilginç gelebilir fakat sosyal medyanın gelişimi, sosyal medyanın geçmişi üzerine tezler yazılmaktadır.

Kurumların kitlelere hitap eden marka çalışmaları açısından son zamanlarda büyük önem verdikleri ve bunun sonucunda da sanılanın aksine bireysel kullanımdan çok daha başka bir boyuta taşınan sosyal medyanın doğu aslında internet teknolojileri ile eş zamanlı olmaktadır. Internet alanında web alt yapısına kullanıcılar arasında enformasyon alışverişi sağlayacak platform olma özelliğinin de eklenmesi üzerine sosyal medya tamamen doğmuş denebilmektedir.

Sosyal Medya Kullanmanın Avantajları

Sosyal medya avantajları arasında güncel bir akışı olduğundan dolayı her an neler olup bittiğini öğrenme şansınız bulunmaktadır. Bir etkinliğe katılmak istiyorsanız veya keyfinize göre bir gezi planınız var ise ya da bir markanın indirimlerini görmek istiyorsanız bilgi sizin parmaklarınızın ucunda yer almaktadır. Uzakta bulunan arkadaşlarınız ile sürekli iletişim halinde kalabilme şansınız bulunmaktadır. Ya da belirli bir alanda veya alan fark etmeksizin iş arıyorsanız birkaç tıklama ile iş başvurusu gibi şartlara ulaşabiliyorsunuz. Özellikle de markalar için sosyal medyada reklam olanağı çok geniş olmaktadır. Reklam konusu firmalar için sosyal medya kullanmanın faydaları ve avantajları arasında yer almaktadır. Reklam konusunda firmalar kendini en iyi şekilde geliştirebilir ve işini büyütebilirler. Çok düşük bütçe ile yayınladığınız reklamlarınız şirketinizi oldukça iyi etkiler ve bu kadar düşük bütçe ile milyonlarca kişiye ulaşma imkânınız da bulunmaktadır. Anında her şeyin en güncel halini görebilme şansınız bulunmakta ve bilgi edinebilmektesiniz. Günümüzde hem kuruluşların hem de kişilerin oldukça aktif olarak kullandığı sosyal medya hızla büyümeye devam etmektedir. Reklam amacı için çok az ve cüzi rakamlara çok fazla kişiye ulaşmanızı sağlayıp firmanızı büyütmenize yardımcı olmaktadır.

Geçmişten Neden Önemli Bir Konumda

Çok kısa bir süre içerisinde uzun zamandır görmediğiniz ilkokul arkadaşınızı dahi bulabileceğiniz sosyal medya sayesinde eski arkadaşlarınız ile dahi iletişim kurabilirsiniz. Uzak kalmış olsanız da arkadaşlarınızı takip edebilir onların hayatını sosyal medya hesaplarından takip edebilir ve sohbet edebilmektesiniz. Canınız sıkıldığında sosyal medyada yüzlerce oyun ya da uygulama da bulabilmektesiniz. SEO açısından oldukça önemli olan ve sosyal medyanın önemi gün geçtikçe artmaktadır. SEO uzmanlarının en etkili dış SEO teknikleri arasında yer alan sosyal medya yönetimi oldukça güçlü bir SEO desteği sunmaktadır. Web sitenizin reklamını sosyal medyada yapmak oldukça akıllı olacaktır. Uygun fiyatlara reklamlar yapabilmenize imkân sağlayan sosyal medyada dilerseniz de ücretsiz olarak farklı çalışmalar izleyip adınızdan söz ettirebilirsiniz. Sosyal medya web sitenizin ve hatta e ticaret sitenizi büyütmeniz içi oldukça cazip bir yol, hem de kazancınızı arttırmak için güzel bir SEO yöntemidir.

Alt Kategori: Sosyal Medya
Ana Kategori: Dijital Hizmetler

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 27

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Neden GOSEOO

5 (28) Neden Goseoo? Goseoo firmasını tercih etmeniz için oldukça fazla sebep bulunmaktadır. Türkiye’de en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × four =