Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Kamuran Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Dijital Hizmetler / Sosyal Medya / Sosyal Medya SEO Etkisi Ve SEO İle İlişkisi

Sosyal Medya SEO Etkisi Ve SEO İle İlişkisi

5
(27)

Sosyal Medya SEO Etkili ve SEO ile İlişkisi

Sosyal medya günümüzde ve özellikle son dönemlerde en çok duyulan ve kullanılan bir internet platformu olmaktadır. Sosyal medyanın SEO’ya olan etkileri ve yöntemleri de bulunmaktadır. Sosyal medya platformlarından en etkili ve mantıklı bir biçimde yararlanmak için, sosyal medyanın SEO’ya olan etkileri bulunmaktadır. Sosyal medya kullanıcıları ve sosyal medya yönetimi hakkında iyi bir SEO yolu izlemek için sosyal medya uzmanları mevcut olmaktadır. Sosyal medyanın önemi oldukça büyüktür. Çünkü sosyal medya günümüzde olukça büyük bir güç halinde gelmiştir. Bu sosyal medyanın gücü ile bir şirket en üstlere de çıkabiliyor en aşağılara da inebiliyor. Günümüzde sosyal medyanın SEO’ya etkisi oldukça büyük olmaktadır. Doğru bir şekilde kullanılıp sosyal medya sayesinde büyüyen oldukça fazla büyük kurumlar bulunmaktadır.

Şirketlerin büyüme hedeflerindeki, pazarlama hedefleri gibi hedeflerinde sosyal medyanın payı oldukça yükselmiş durumda olmaktadır. Birçok kurumsal şirketin sosyal medyanın sayesinde, doğru stratejileri izleyerek ciddi başarılara imza attığını görmekteyiz. Şirketler genellikle sosyal medya yönetimini bazı ajanslar veya sosyal medya uzmanları aracılığı ile yürütmektedir. Şirketlerin yol haritalarını en iyi şekilde belirlemeleri, satışa yönlendirecek sayfalarını ve uygulamalarını çok kaliteli bir biçim hazırlamaları gerekmektedir. Bir kullanıcı satışa yönelirken 5 saniyelik bir karar mekanizması yaşamaktadır ve ilk 5 ile 10 saniye oldukça önemli olmaktadır.

Sosyal Medya ve SEO

Sosyal medya platformlarında özellikle de Facebook, Twitter, İnstagram gibi popüler sosyal medya platformlarında yapılan en büyük yanlışlardan birisi de backlink almak amacı ile bu sosyal medya sitelerinin kullanılması olmaktadır. Sosyal medya şirketleri oldukça büyük olup aynı zamanda sosyal medya platformlarındaki milyonlarca kullanıcı bulunduğu için aynı zamanda da milyonlarca URL de bulunmaktadır. Doğal olarak bu kadar fazla URL bulunduğu için backlink etkisi çok ciddi olarak düşmektedir. Sosyal medya yönetimindeki amacınız backlink yerine tamamen hedefleriniz içerik ve sosyal medyada kitlenizi arttırmak için yapacağınız yöntemler ile sitenize insanları yönlendirmek olmalıdır. Günümüzde sosyal medya SEO etkisi oldukça büyük olup doğru kullanımda ise sosyal medya aracılığı ile çok iyi yerlere gelmiş olan şirketler bulunmaktadır.  Sosyal medyada kullanıcılarınızı arttırmak amacı ile topluluk ve gruplara katılıp paylaşımlar yapın. Unutmayınız ki takipçileriniz olmadan ve içeriğinizi bir kitle olmadığı sürece yeteri kadar faydalanamazsınız.

Etkili Sosyal Medya Kullanımı

Sosyal medya platformlarını doğru bir şekilde kullanıp satışlarını arttıran ve şirketlerini çok fazla büyüten firmalar bulunmaktadır. İlk olarak sosyal medyayı aktif olarak kullanmanız gerekmektedir.  Sosyal medya hesabınızdan şirketinizin kampanyalarını veya tanıtımını yaparken paylaştığınız içeriklerin başlıklarını özenle seçmelisiniz. Dikkat ve merak uyandıran başlıklar olmalıdır. Çünkü bütün web sitelerinde olduğu gibi bir kullanıcı için ilk izlenim çok önemlidir. Oldukça fazla olan sosyal medya ile SEO ilişkisi çok kuvvetli olmaktadır. Doğru bir sosyal medya kullanımı için bazı sosyal medya uzmanları tarafından hizmet alabilmektesiniz. Ücretsiz hizmet veya servislerinizi sosyal medyada oluşturduğunuz sayfanızda iyi bir şekilde tanıtım yapıp paylaşın. Sosyal medyadan gelen ziyaretçileri web sitenizde ne kadar uzun süre tutmayı başarırsanız sitede geçirilen zaman açısından sizin web sitenizin değerinin artmasına ve Google açısından da sitede geçirilen zaman uzunluğu yönünden de sizlere oldukça faydası olacaktır. Sosyal medya sayfalarınızda kaliteli bir şekilde backlinklerin alarak sayfanızın kalitesini arttırabilir ve SEO çalışmasına dahil edip sizler de sosyal medyanın tüm yönü ile web sitenizi arama motorlarında üst sıralara çıkarabilirsiniz.

Alt Kategori: Sosyal Medya
Ana Kategori: Dijital Hizmetler

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 27

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Seocu Olmak ve Yeni Nesil Genç Seocuların Eksiklikleri

5 (30) SEO’cu Olmak ve Yeni Nesil Genç SEO’cuların Eksiklikleri SEO hizmeti günümüzde git gide …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × one =