Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Ferhat Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Dijital Hizmetler / Sosyal Medya / Sosyal Medyada Yapılmaması Gerekenler

Sosyal Medyada Yapılmaması Gerekenler

5
(26)

Sosyal Medyada Yapılmaması Gerekenler

Sosyal medya platformlarında yapılan en büyük yanlışlardan birisi de bu sosyal medya kullanımının tamamen backlink alma amacı ile olmasıdır. Bu yanlış bir strateji olmaktadır. Sosyal medyada her zaman sizin amacınız içerik ve tüketiciler için kaliteli bir ürün tanıtımı yapmak olmalıdır. Çünkü yüksek değerlere sahip olan bu büyük sosyal medya sitelerinde unutmayınız ki milyonlarca kullanıcı bulunmaktadır. Sayısız bir şekilde post olan bu sosyal medya platformlarında dolayısı ile milyonlarca URL bulunmaktadır. Doğal olarak backlink etkisi de bu URL yüzünden düşmektedir. Paylaştığınız içeriklerin başlıklarını özenle seçmelisiniz. Dikkat çeken başlıklar ve istek uyandıran başlıklar bulmalısınız. Aksi takdirde kullanıcıların ilgisini çekemezseniz ve ilk izleniminiz iyi olmaz ise ürün tanıtımı ve reklam hiçbir işe yaramayacaktır. Bu durumda sosyal medyada yapılmaması gerekenler arasında yer almaktadır. Sosyal medya platformlarındaki reklamlar oldukça uygun fiyatlı olup aynı zamanda da yüksek müşteri kitlesine ulaşabileceğiniz araçlar olmakladır.

Kullanıcılarınızı arttırmak amacı ile topluluk ve gruplara katılmalısınız ve sürekli aktif paylaşımlar yapmalısınız. Unutmayınız ki takipçileriniz olmadan ve içeriğiniz yayılmadan bu mecradan yeterli kadar faydalanmanız mümkün olan bir durum değildir. Paylaşımlarınızın başlıklarını doğru bir şekilde seçin çünkü dikkat çeken okumaya istek uyandıran bir başlık seçtiğinizde kullanıcıların ilk izlenimi oldukça iyi olacaktır.

Doğru Sosyal Mecra Seçimi

Bir şirket kendisini en iyi şekilde ifade eden sosyal medya platformunu seçmelidir. Şirketinizin illa da bütün sosyal medya platformlarında aktif olacağı, kampanyalar düzenleyeceği şart olmamaktadır. Sosyal medya denilince akla Facebook, İnstagram, Twitter, Youtube, Google Plus, Pinterest, Linkedin gibi kanallar aklımız gelmektedir. Bu mecraların hepsinde kampanyalar ve etkinlikler düzenletilebilir olsa da sizin hizmetinizin ve ürününüzün en iyi şekilde hitap ettiği platformu tercih etmeniz oldukça önemli bir durum olmaktadır. Örnek olarak bir giyim markanız var ve tekstil sektöründe büyümek için sosyal medya kullanmak istiyorsunuz. Bunun için sosyal medya yönetimi doğru bir şekilde yapılmalı ve doğru platform seçilmelidir. Tekstil alanında büyümek için sizler de İnstagram üzerinde aktif olabilirsiniz. Çünkü İnstagram fotoğraflar üzerine kurulu bir sosyal mecra olduğu için ürünlerinizin fotoğraflarını ve diğer ürün tanıtımlarınızı paylaşmanız oldukça kolay olacaktır. Bir diğer örnek ise bilgisayar ve oyun ekipmanları ile ilgili bir şirketiniz var ise sizin yeriniz Youtube olmaktadır. Youtube’da ürün tanıtımları kullanımları ve performans testleri yaparak kullanıcılarınıza ulaşabilirsiniz. Bu sayede doğru bir sosyal medya platformu tercihi ile daha fazla müşteriye ulaşabilmektesiniz.

Sosyal Medya ve SEO

Sosyal medyadan gelen ziyaretçilerinizi sitenizde ne kadar uzun süre tutabilirseniz sitede geçirilen zaman açısından avantajınız olur. Google açısından da sitenizde fazla zaman geçirildiğini Google araçları algılar ve sizin web sitenizi SEO anlamında çok iyi puanlamaktadır. Backlinkler ile dış SEO teknikleri sayesinde sosyal medya kullanımında backlinklerin yardımı ile SEO çalışmalarınız da ufak da olsa etkilenir. Etkili olan ve büyümenizi sağlayacak sosyal medya reklam yönetimi çok dikkatli bir şekilde planlanması ve zamanlanması yapılmalıdır. Bu konu hakkında fikriniz yok ise eğer uzmanlardan yardım almalısınız. Çeşitli sosyal medya uzmanları ve sosyal medya yönetimi hizmeti veren firmalar mevcuttur ve size en uygun olanı seçebilirsiniz. Doğru reklam stratejileri ile çok fazla sosyal medya sayesinde büyüyen kurumsal şirket bulunmaktadır. Reklam ücreti diğer reklamlara göre çok daha uygun fiyatlı olup aynı zamanda da çok daha fazla müşteri kitlesine ulaşmanızı sosyal medya platformları sizlere sağlamaktadır.

Alt Kategori: Sosyal Medya
Ana Kategori: Dijital Hizmetler

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 26

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Woocommerce SEO Çalışması Yapacaklar Dikkat

4.7 (26) Woocommerce SEO Çalışması Yapacaklar Dikkat SEO dostu bir yazılım olan Woocommerce özellikle son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × four =