Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Mahmut Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Dijital Hizmetler / Google Ads / Google Ads Eğitimi Nedir Nereden Alınır

Google Ads Eğitimi Nedir Nereden Alınır

5
(26)

Google Ads Eğitimi Nedir Nereden Alınır?

Google ads eğitiminin temel amacı, Google araması ve Google ads hakkında bilgi edinmenizi ve Google ads modelinin arama motoru ve anahtar kelimeleri ile nasıl bir uyumu olduğunuzu ve reklam yönetimi sürecinin iyi bir şekilde geçirilmesi aktarılmaktadır. Google ads eğitimine reklam ve pazarlama sektöründe çalışmak isteyenler, şirketlerinin pazarlamaya yönelik olan bütçelerini en iyi şekilde yönetmek isteyen yönetici, sahipleri veya ortakları, işletmelerin reklam ve pazarlama dijital birimi çalışanları gibi birçok kişi bu amaçlar doğrultusunda katılabilir ve sizler de Google ads eğitimi rahatlıkla alabilirsiniz. Google ads çalışmalarının denetimini çok iyi bir şekil yapmak isteyen şirket yöneticileri de sık sık bu eğitimlere katılmaktadır. Google ads eğitimi çok gerekli bir eğitim olup özellikle Google ads yönetim sürecinde etkisi oldukça fazla olmaktadır. Elindeki bütçeyi en iyi şekilde kullanıp Google ads yöntemi ile bütçesine göre reklamını en iyi şekilde yapmak için oldukça önemlidir. Google ads eğitimi bu yüzden çok gerekli olmaktadır.

Google ADS Nedir?

Google adwords arama motorlarının sunmuş olduğu, özellikle işletmeler için sunmuş olduğu ve kullanıcıların yaptığı kelime sorgularına göre çalışan bir reklamcılık türü olmaktadır. Merak ettiğimiz konularda bildiğiniz üzere arama motorlarını sık sık kullanmaktayız. Arama motorları yapılan aramalar ile alakalı bütün sonuçların gösterilmesi amacı ile çeşitli algoritmalara sahip olan programlar olmaktadır. Her gün milyarlarca insan internet ortamında farklı arama motorların kullanımı yaparak farklı anahtar kelimeler ile aratma yapmaktadır. Ayrıca Google ads eğitimi verenler reklam yönetimi sürecini iyi bir şekilde geçirmenizi sağlamaktadır. Hepimizin bildiği gibi Google bu anlamda çok fazla kişi tarafından bilinen ve dünya üzerindeki en çok kullanılan arama motoru olması unvanını taşımaktadır. Hatta yapılan araştırmalara göre Google arama motorlarının kullanımının yüzde 88’lik bir kısmını oluşturmaktadır. Günümüzde en çok kullanılan arama motoru olan Google liderliğini çok daha uzun bir süre daha devam ettireceği gözükmektedir. Google araçlarından olan Google ads metin bazlı bir reklam modeli olmaktadır.

Google adwords reklam için en çok kullanılan Google modellerinden birisi olmaktadır. Google ads ile sunulacak olan reklam, Çoğunluklar belirli limitler içerisinde kullanacağınız bazı satırlardan oluşmaktadır. Google ads ile reklamınız, reklam veren tarafından gösterimi olduğunda değil, reklamı gören kullanıcılar tıkladığında ücret ödersiniz. Google ads modelinde bu ücret sizin reklamınızın gösterilmesini istediğini anahtar kelimelerde yaşanan rekabete göre değişiklik gösterilen bir durum olmaktadır.

Google Adwords Etkinliğini Arttırmak için Neler Yapılabilir?

Google adwords sistemi reklamlarınızın kaç kez tıklandığı ve kaç kez görüntülendiği, sizlerin cebinize ne kadar maliyet oluşturduğu gibi bütün bilgileri tüm açıklığı ile raporlamaktadır. Bu şekilde kaç TL’lik reklam harcaması yaptığınızı ve kaç TL reklam yatırımın yapmanız karşılığında sizlerin reklamınızın kaç kez görüntülendiğini ve sitenize kaç kişinin geldiğini de görebilme şansınız da bulunmaktadır. Bu da sizlere önemli bir şeffaflık sağlayıp Google ads yönetimi modelinin sağladığı avantajlar arasında yer almaktadır. Sizler de Google ads eğitimi veren akademiler aracılığı ile bunların hepsini öğrenebilirsiniz. Ayrıca Google Analtics gibi ücretsiz olan Google’ın sunduğu istatistik sistemlerini kurarak Google ads ile entegrasyonunu sağladığınız takdirde sizin reklamınıza kaç kişinin tıklayarak sitenize geldiğini, ziyaret edilmesini istediğiniz bir hedef sayfa var ise orayı ne kadar fazla ziyaret edildiğini dahi incelemeniz mümkün olmaktadır. Google ads çok avantajı olan bir reklam modeli olup Google üzerinden çok daha fazla kitleye ulaşmanızı sağlar.

Alt Kategori: Google Ads
Ana Kategori: Dijital Hizmetler

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 26

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır

5 (11) Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır ? Seo hizmetinin ilk aşamasında anahtar kelime analizi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × 1 =