Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Mustafa Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google / Nedir / Google Spam Nedir

Google Spam Nedir

5
(12)

Google Spam Nedir

Şüphesiz ki Google, dünyanın en iyi arama motorudur. Yapılan hatalı girişlerde, Google bunları ne yazık ki cezasız bırakmamaktadır. Ve tartışmasız en büyük sorunlardan biri de webmasterların Google spam cezaları olduğunun altını çizerek bildirmekteyiz. Büyük emeklerin sarf edildiği, birçok çabanın harcandığı harikulade projeler, bundan ötürü maalesef önemini kaybetmiş ve saf dışı bırakılmıştır. Ceza işlemlerinin neden uygulandığını merak edecek olursanız, bu konuda birçok cevap verebiliriz. Örnek olarak bir gün içerisinde yüz binlerce web sitesi açılmaktadır ve ne yazık ki bunların çoğuna   çok az sayıda erişim olduğu için, beklenen talepleri görmediği için kapanmaktadır. Ve bundan ötürü milyonlarca insanın en çok tercih ettiği Google arama motoru internet ağlarının daha sağlam olması için, gereksiz siteleri kapatmaktadır. Topluma daha faydalı olan web sitelerini ön plana çıkarmakta ve bunlara önem vermektedir. Bu tür nedenlerden ve sorumsuzluklardan ötürü Google web sitelerine basitte olsa cezai işlem uygulamaktadır.

Google Spam Cezaları Nelerdir

Web sitelerinin erişim sayısında azalma ve sıralamasında gerekli ilgi görünmediği için Google spam cezalarından herhangi biriyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu cezaları almamanız için yapmanız gereken hususlardan biri de Google indexlerini sıklıkla kontrol etmenizdir. Web sitelerinizde bulunan sayaçlara bakarak sitenize olan erişimi günlük, haftalık ve aylık kontrol ederek herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Google size herhangi bir ceza uygulamışsa bunu olumsuz yönde hissettirecektir.

Google Manuel Spam Ceza Nedir

Web sitelerinde en çok karşınıza çıkan ceza tipi Google manuel spamdır. Özellikle sıralama algoritmasına bağlı olan manuel spam uygulandıysa Google sıralamasında olumsuz yönde etkisini göreceksiniz. Ceza alıp almadığınızı Google Search Console girerek öğrenebilirsiniz. Bunun için giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra ‘Arama Trafiği’ menüsüne girerek ‘Manuel İşlemler ’butonuna tıklamalısınız. Eğer bir ceza işlemi uygulanmadıysa ‘Manuel Web Spam İşlemi bulunmadı’ yazısını göreceksiniz. Fakat bir ceza uygulandıysa, hangi sebepten ötürü ceza aldığınızla ilgili bir metin göreceksiniz. Bununla ilgili bir örnek verecek olursak, Web Yöneticisi Yönergelerini ihlal edersiniz Google Manuel Spam cezası incelendikten sonra uygulanabilir.

Google Sandbox Cezası

Dünyanın en gelişmiş Google arama motorunun uyguladığı bir diğer cezası da sandbox cezasıdır. Bu bir filtreleme cezasıdır. Genelde birçok web sitesinin karşılaştığı sistemdir. Bu cezanın sebebi anahtar kelimelerin yoğunluğu ve içeriklerin benzer olmasıdır. Bundan ötürü sandbox cezası birçok web sitesine uygulanır. Sitelerde aşırı anahtar kelimler, aşırı etiket kullanımı sizi sandbox cezasıyla karşı karşıya getirir.

Google -30, -60, -90 Cezası

Eğer ki web siteniz Google da yüksek sıralardan 30 ile 90 arasında ki herhangi bir sıralamaya düşmüşse web sitenize, -30, -60, -90 cezası uygulanmıştır. Ceza alan web siteleri kullanıcılarına Google webmaster tools hesabından bir bildirim gelecektir. Cezaların sebebi ise kalitesiz içerikler, kopya içeriği, sitenin güncel tutulmaması, güncellenen Google algoritmalarına uyum sağlanmaması. Bu cezayı aldığınız durumda yapmanız gereken ilk şey, web sitenize gelen backlinkleri ve bağlantıları kontrol etmelisiniz. İstenmedik backlinkleri tespit edip derhal engellemelisiniz.

Google Bomb Cezası

Google arama motorunda üst sıralarda yer alan anahtar kelimeler web sitenizde düşüş ya da gerilemesine sebep oluyorsa bu Google bomb cezasından kaynaklanmaktadır. Buna sebep olan faktör ise anahtar kelimelerine etki eden fazla backlinklerdir. Google bomb cezası yememek için fazla olan backlinkleri ve bazı kelimeleri silmeniz tavsiye edilir. Bunun için kwfinder, wm tools gibi seo araçlarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca bu araçlar en çok tercih edilen seo araçlarıdır.

 

Ana Kategori : Nedir

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 12

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Tsoft SEO Nasıl Yapılır

4.8 (23) Tsoft SEO Nasıl Yapılır? SEO hizmeti oldukça önemli bir hizmet olup her e …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 + seventeen =