Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Mahmut Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google / Nedir / Düzenli İçerik Paylaşmanın Seo Katkısı Nedir

Düzenli İçerik Paylaşmanın Seo Katkısı Nedir

5
(12)

Düzenli İçerik Paylaşmanın SEO ya Katkısı Nedir

SEO sürecine başlanıldığında yapılması gereken ilk şey hedefi belirlemek olmalıdır. Bir amaç olmadan ne yapmanız gerektiğini bilemezsiniz. Sağda solda duyduğunuz, beyninizin web sitelerinden, videolarından topladığınız karmaşada kaybolabilirsiniz.

Web sitenizin arama motorlarında daha görünür olmasını istiyorsanız, bu görünürlüğü elde ettikten sonra aldığınız trafikle ne yapacağınızı her bir ayrıntısına kadar planlanmış olmasına dikkat etmelisiniz.

Tüm internet, dünya çapında otoriterlerin kontrolü altındadır. Google ise bunlardan bir tanesidir. Dijital dünya üzerinden erişebileceği kadar daha fazla veriye erişmek, analiz etmek ister ve bunu arama ağlarında büyük bir meblağ da başarmıştır.

Temel Optimizasyon Adımları Nasıl Atılmalıdır?

SEO sürecinde, sabırlı bir şekilde stratejilerinize bağlı kalarak yapabileceğiniz birçok iş vardır. Tüm SEO sürecinde ki adımları kendinizin de tamamlaması mümkündür. Google’da iyi bir sıralamaya yükselmek istiyorsanız aşağıda belirtilen süreci tamamlamak durumundasınız.

SEO hizmeti veren ajans ya da uzmanların uyguladığı optimizasyon adımları, hizmet verilen kurumlara göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak şu başlıklar altında toplanmaktadır:

Metin ( İçerik Kalitesi )

İçeriğiniz, yani sayfa metinleriniz kullanıcıların okumak isteyebileceği ve faydalanabileceği bir şekilde yazılmalıdır.

Anahtar Kelimeler ( Araştırma )

İnsanlar genellikle isimleri, terimleri, nesneleri bizim gibi ifade etmeyebilirler. Bu durumda kullanıcıların arama motorlarında hangi kelimelerle arama yaptıklarını belirleyerek içeriğinizin bu anahtar kelimeler ve kök semantik kelimeler (LSI) optimize edilmelidir.

Düzenli Yeni İçerikler Yayınlamak

Web sitenize sürekli yeni içerikler girerek bilgi akışının sürekliliğini devam ettirmelisiniz. Web sitelerindeki metinlere ek olarak video, resim ve infografikler yayınlanmalıdır.

Taranabilirlik ve Mobil Uyum

Web sitelerinizin doğru yapılandırılması ve arama motorlarında taranabilir olması gerekmektedir. Mobil uyum için ise tüm cihaz ekranlarından kullanıcılara zorluk yaratmayacak, görünebilen bir şekilde tasarlanmalıdır.

Hız Performansı, Yinelenmeyen İçerik, SSL Güvenliği ve Kalıcı Bağlantılar:

Web sitenizin tüm cihazlarda hızlı bir şekilde açılmasını sağlayacak uygulamalar ile önlemlerinin alınması gerekmektedir. Yönlendirme kanonikal etiketler kullanarak aynı olan içeriğin birden fazla endekslenerek arama motorları tarafından yinelenen içerik tarafından etkilenmesinin önüne geçilmelidir. SSL güvenliği için ise SSL sertifikası kullanarak sitedeki bağlantılarınızı “http” protokolü üzerinden rahat bir şekilde sağlayabilirsiniz bununla birlikte anahtar kelimelerinizi sayfa adreslerinde kullanarak kalıcı bağlantılar sağlarsınız.

Düzenli İçerik Yayınlamanın Katkıları

Bir web sitesindeki içerikler optimize edilmediğinde veya taze içerik girilmediğinde aramalardaki konumu gerilemeye neden olur. Çağımızda çok fazla bilgi üretiliyor bu bilgiler paylaşılarak sisteme de dahil ediliyor, bu nedenle çabuk eskiyerek yenileri ile yer değiştiriyor. Bu dinamizm, böylelikle herkesin öğrenmeye ve yeni şeyler üretmeye zorluyor.

Sonuç olarak web sitemize ayda bir kez dahi olsa ziyaretçilerimize fayda sağlayacak türden yeni şeyler eklemelisiniz.

Uzmanlık Alanında Derinlemesine İçerikler

Eskiye oranla bilgi paylaşımı kolay olmazdı ancak günümüzde bilgiler o kadar hızlı bir şekilde değişiyor ki saklamaya gerek duyulmamaktadır. 2 ila 3 bin kelimelik makalelerin kısa makalelere göre daha iyi olduğu bilinmekle beraber, birçok otorite tarafından da tavsiye edilip önerilmektedir.

Düşük kalitesi olan çok fazla sayfaya sahip olan bir sitenin endekslenmesi ve taranması sayfamızı kötü bir yönde etkileyebilir. Düşük kalitede olan yinelenen içerik, oturum tanımlayıcıları, kötü niyetli ve hatalı spam yazılımlarının bulaştığı sayfalar olarak da tanımlanabilir.

İçeriklerinizi üretirken sitenizin içeriğine uygun olan web sitelerinden sitenize çıkış verirseniz arama motorlarının gözünde değeriniz her geçen gün artacaktır. Buda ziyaretçi sayınızın artması ve bununla birlikte gelir elde etmeye başlayacağınızın bir göstergesi olacaktır. İçeriğinizin paylaşılması arama motorları üzerinden linkinizin kolay bulunmasını sağlayarak sizi hedef kitlenize daha çok yaklaştıracaktır.

 

Ana Kategori : Nedir

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 12

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Seo ile Site Altyapısının Uyumu Nasıl Yakalanır

5 (12) SEO ile Site Altyapısının Uyumu Nasıl Yakalanır Siteniz ile ilgili başarı elde etmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 − 1 =