Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Mehmet Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google / Nedir / H1 Etiketi Nedir

H1 Etiketi Nedir

5
(31)

H1 Etiketi Nedir?

H1 etiketi en önemli etkilet olup h1-h1 arasında olmaktadır. Diğer benzerleri gibi sayfanızdaki yapıyı kullanıcılarınıza en etkili biçimde sunmanızı sağlamak için kullanılmaktadır. Çünkü tüm alt başlık etiketleri yazılarda görsel olarak farklı büyüklük ve kalınlığa sahip olması demek web sitenizdeki yer alan sayfanın çok daha kolay bir şekilde okunabilmesini sağlamaktadır. Sayfanızı bir kompozisyon, bir rapor veya bir makale olarak düşündüğünüz zaman h1 etiketi dahil tüm alt başlık etiketlerini mantıklı bir sıra ile kullanmanız sizin sayfanızda neleri vurgulamak istediklerinizi hangi fikri ya da verinin diğer verilerden daha önemli olduğunu vurgulamanıza yardımcı olmaktadır.  Teknik olarak h1 etiketi diğer bulunan etiketler gibi kullanılmaktadır. H1 – h6 arası alt başlık etiketleri kullanımı olmaktadır. SEO açısından bakacak olursanız h1 etiketi oldukça fazla avantaj sağlamaktadır. Kullanıcılara vurgulamak istediğiniz yerleri daha iyi yapmanıza işe yaramaktadır.

H1 Etiketi Nasıl Kullanılır?

H1 etiketine SEO açısından bakacak olursak, her bir sayfanın tek bir h1 etiketine sahip olması durumunda ve mümkünse içerisinde de odaklanması gereken anahtar kelimenin geçmesi gerekmektedir. Bir sayfa h1 dışında yer alan alt başlık etiketleri birden fazla bir biçimde kullanımı olmaktadır. Ancak başlık düzenlemesi etiketleri kullanıcıların oldukça fazla dikkat çekmesine işe yaran önemli bir HTML öğelerini oluşturduğundan dolayı, düzensiz olarak bir başlık etiketinden diğerine geçiş yapılmaması, hepsini belir bir mantıkta ve bir hiyerarşi çerçevesine kullanılması SEO uzmanları tarafından önerilmektedir. Title ya da description etkilerine benzer alt başlık etiketlerinin herhangi bir karakter sınırlaması bulunmamaktadır. Ancak mantıken bakacak olursanız h1 etiketi dahil olmak üzere bütün alt başlık etiketleri bir paragraf olmaması gerektiği aşikâr olan bir durum olmaktadır. Aslında bütün bu etiketleri sayfanızdaki yazınızın başlıkları gibi düşünürseniz, kullanımı çok daha doğal ve akıcı bir şekilde olmaktadır.h1 etiketini kullanırken yapmanız gereken şeyler ve yapmamanız gereken hatalar bulunmaktadır. İlk olarak sadece bir kere kullanmanız oldukça önemlidir. Sayfanızın içerisinde h1 etiketi kullandığınızda içinde hedeflediğiniz anahtar kelimeyi geçirmelisiniz. Diğer alt başlık etiketleri de işin içine dahil olmalı ve diğer alt başlık etiketleri ile birlikte kullanmaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

H1 Etiketi Kullanırken Yapmamanız Gerekenler

H1 etiketi kullanırken dikkatli olmak SEO çalışmasını oldukça iyi etkilemektedir. H1 etiketi kullanırken yapmamanız gereken ilk şey, karakter sınırı yok diye kullanırken bir gazete haberi veya bir makaleyi göz önünde bulundurmak zorundasınız ve hiçbir yazının alt başlığı çok uzun olmamalı. Kısacası karakter sınırı yok diye abartmamanız gerekmektedir. Bir diğer dikkat etmeniz gereken husus ile H1 etiketi kullanırken birden fazla kullanmamaya dikkat edin. Çünkü birden azla h1 etiketi kullandığınız takdirde Google ve diğer arama motorları sizin sayfanızı anlamakta güçlük çeker. Bu da SEO anlamında sitenizi oldukça kötü etkiler. H1 etiketini kullanmadığınız takdirde ise bütün arama motorları en önemli başlığı belirlemek amacı ile h2 gibi diğer yer alan alt başlıklara bakmaktadır. Hiçbirini kullanmadığınız takdirde ise hem kullanıcılara, okuyuculara hem de arama motorlarına yazınız hakkında hiçbir ipucu vermemiş olursunuz ve bu da dolayısı ile mükemmel bir kullanıcı deneyimini desteklemez. Kullanıcı deneyimi desteklenmediği takdirde arama motorları bunu SEO anlamında oldukça kötü puanlar. Bu da sizin web sitenizi SEO anlamında kötü etkiler ve hatta SEO çalışmaları yapılırken buna dikkat edilmez ise oldukça kötü bir SEO çalışması web siteniz için ortaya çıkar. Doğru bir h1 etiketi kullanımı SEO anlamında önemlidir.

Alt Kategori: Nedir
Ana Kategori: Google

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 31

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

Seo Nedir

5 (31) SEO Nedir? SEO bir diğer adı ile arama motoru optimizasyonu olarak adlandırılan bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen + 19 =