Whatsapp
Tıkla Ara
Bu Ay Neler Oldu ? : Fırat Bey İletişim Sayfasından Seo İçin Talepte Bulundu...
Seo / Google / Nedir / Strong Bold Karakter Nedir

Strong Bold Karakter Nedir

4.9
(29)

Strong Bold Karakter Nedir?

Eski html etiketlerinde olan b etiketi yani İngilizce karşılığı ile bold etiketi olmaktadır. B harfi bu etiketin kısaltması olarak html dili içerisinde kullanımı sürdürülmektedir. Aynı şekilde u yani underline, i yani italic’tir. SEO uyumlu bir makale yazıldığında anahtar kelimeyi hem kullanıcılara daha belirgin bir hale getirmek hem de Google botlarının dikkatini çok daha fazla çekmek amacı ile anahtar kelimelerin kalın, altı çizili ve yatak olarak kullanılması tavsiye edilmektedir. Tabi bunlara ek olarak anahtar kelime h1 etiketinde de kullanımı devam etmeli ve sayfa optimizasyonuna da katkı sağlaması gerekmektedir. Fakat güncel olan html etiketlerinde b etiketi biraz tarih olmuş durumdadır ve Strong bold kullanımı oldukça fazlalaşmıştır. B etiketinin yerine Strong etiketi kullanılmaktadır. Yeni kullanım şekli ise <strong>bold</strong>şeklinde olmaktadır. Hem strong hem de b etiketi kullanmaktansa en güncel olan kullanım şeklini kullanmak her zaman daha iyi sonuçlar verir ve daha ideal olmaktadır.

SEO Uyumlu Makale

Makale yazmadan önce mutlaka ve en önemlisi olan kelime analizi yapılmalıdır ve en doğru anahtar kelimeler belirlenmelidir. Aklınızda strong bold nedir gibi bir soru var ise strong bold makaleler için oldukça SEO uyumlu bir makaleyi oluşturmanızı destekleyen bir etiket olmaktadır. Doğru anahtar kelime, yazının başlığı uyuşmalıdır. Yazdığınız makale en az 300 kelime aralığında olmalıdır. Anahtar kelimeleriniz önem önceliğine göre belirlenmeli ve h1, h2, h3 şeklinde sıralaması yapılmalıdır. Makalenin ilk ve son 100 kelimeleri içerisinde mutlaka anahtar kelimeler geçmelidir. Makalede kullanılmakta olan görseller var ise görsellerin alt etiketinin anahtar kelimesi içermesi de oldukça faydalı olmaktadır. Makalede anahtar kelime barındıran linklendirme şeklinde bir giriş bir de çıkış linki de mutlaka olması gerekmektedir. İlk anahtar kelimenin, kalın ve italik bir stilde yazılması gerekmektedir. Bu kuralları öğrenip bütün makalelerinizde uygulayabilirsiniz ancak sadece bu kuralları uygulayarak ömrünüzün sonuna kadar devam edemezsiniz. Çünkü Google arama motoru arka planda sürekli çalışmakta olan ve durmadan güncellemeler yapan bir arama motoru olmaktadır. Bu sebeple kendinizi sürekli geliştirmeniz ve Google trendlerine ayak uydurmanız gerekmektedir. Google kadar aktif ve gelişimlere açık bir şekilde çalışmalısınız ki SEO çalışmalarında oldukça başarılı olabilesiniz.

Bold Nedir ve Nasıl Yapılır?

Bold Türkçesi kalın anlamında bir kelimedir. Herhangi bir yazının kalınlaştırılarak çok daha belirgin hale getirilmesine yardımcı olan bilgisayar programlarının fonksiyonları arasında yer almaktadır. Özellikle SEO uyumlu makalelerde strong bold kullanımı oldukça sık olmaktadır. Çünkü SEO uyumlu makalelerde anahtar kelimeyi belirtmek oldukça önem taşımaktadır. Bold’u bir cümle içerisinde okuduğunuz bütün metinlerin rengi normalken öne çıkarmak istediğiniz kelimeyi bold özelliği ile yazabilmektesiniz. Bir html dosyası içerisinde istediğiniz yazı veya metinleri bold hale getirmek için izleyebileceğiniz birden fazla yol bulunmaktadır. Bu yollar arasında en çok kullanılan ise <b> etiketi olmaktadır. Bu etiketin anlamı istediğiniz bölgedeki bir metinin içerisindeki kelimeyi kalın olarak okuyucuya yansıtılmasıdır. Bu sebepten ötürü eğer web sitenize SEO uyumlu bir makale yazmak istiyorsanız bold kullanmak oldukça önemli olmaktadır. Bold ile kalınlaştırdığınız anahtar kelimeler de oldukça fazla öneme sahip olmaktadır. Kalınlaştırdığınız yani bold uyguladığınız anahtar kelimeler içerik ile alakalı olmak zorundadır. Çünkü kullanıcı arama motorlarında o kelimeyi arattığında sizin web sitenize geldiğinde o kelimeyi kalınlaştırılmış bir şekilde görür ama istediğini bulamazsa içerik ile alakasız bir anahtar kelime kullanımı yüzünden SEO çalışmalarınız olumsuz etkilenir.

Alt Kategori: Nedir
Ana Kategori: Google

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.9 / 5. Oy sayısı: 29

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Mutlaka Okuyunuz

WordPress SEO Hakkında Bilinmesi Gerekenler

4.8 (30) WordPress SEO Hakkında Bilinmesi Gerekenler WordPress SEO anlamında oldukça fazla kullanılan ve SEO …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine − one =